Skocz do zawartości

Prawo o motorowerach w UE i innych krajach poza polską?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi, czy tylko w polsce występuje zapis w definicji motoroweru; "pojazd którego konstrukcja ogranicza jego prędkość maksymalną do 45 km/h)

jak się to ma w innych krajach UE, poza unią na starym kontynencie, oraz w azji i ameryce (o ile ktoś wie, i o ile tam takie pojazdy występują)

pytam tutaj a nie na motocyklowym, bo tam mało kto z poza polski zagląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi, czy tylko w polsce występuje zapis w definicji motoroweru; "pojazd którego

> konstrukcja ogranicza jego prędkość maksymalną do 45 km/h)

W Szwecji są 2 klasy motorowerów. Klasa I ma dokładnie taki sam zapis.

(klasa II nie musi mieć rejestrowana, nie potrzeba prawa jazdy,

ma mieć silnik max 50 cm3, max 1 KW mocy i prędkość max 25 km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Szwecji są 2 klasy motorowerów. Klasa I ma dokładnie taki sam zapis.

> (klasa II nie musi mieć rejestrowana, nie potrzeba prawa jazdy,

> ma mieć silnik max 50 cm3, max 1 KW mocy i prędkość max 25 km/h)

Skoro klasa II nie musi być rejestrowana, to czy musi posiadać jakieś ubezpieczenie? Jeżeli nie - to skoro jest uczestnikiem ruchu, mogą się przytrafić jakieś zdarzenia drogowe z winy kierującego tym pojazdem - jak to jest rozwiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi, czy tylko w polsce występuje zapis w definicji motoroweru; "pojazd którego

> konstrukcja ogranicza jego prędkość maksymalną do 45 km/h)

w anglii jest tak samo ograniczenie do 30mil[48km/h].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro klasa II nie musi być rejestrowana, to czy musi posiadać jakieś ubezpieczenie? Jeżeli nie -

> to skoro jest uczestnikiem ruchu, mogą się przytrafić jakieś zdarzenia drogowe z winy

> kierującego tym pojazdem - jak to jest rozwiązane?

a jak jezdzis rowerem to musisz miec ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi, czy tylko w polsce występuje zapis w definicji motoroweru; "pojazd którego

> konstrukcja ogranicza jego prędkość maksymalną do 45 km/h)

U nas zdefiniowane jest to przez pojemność silnika. Do 50 cm3 jest motorower, od 50 cm3 motocykl.

Edyta: O prędkości też jest powiedziane, że nie więcej niż 45 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro klasa II nie musi być rejestrowana, to czy musi posiadać jakieś ubezpieczenie? Jeżeli nie -

> to skoro jest uczestnikiem ruchu, mogą się przytrafić jakieś zdarzenia drogowe z winy

> kierującego tym pojazdem - jak to jest rozwiązane?

Mnie w ogole przeraza to , ze czesto ludzie ktorzy nie maja za grosz pojecia o przepisach ruchu drogowego wskakuja na swoje maszyny i smiagaja .

Ostatnio widzialem jak babeczka probowala skrecic na skrzyzowaniu w lewo , po prostu mialem strach w oczach , bo myslalem ze ktos ja zaraz skasuje . jezdzila miedzy samochodami bez koncepcji co zrobic.

Ja jako gowniarz poszedlem zdawac karte rowerowa , a ludzie czesto na tych "Skuterach" smigaja blizej 90 km/h nie majac pojecia o KD .

Przyjmyjac , ze jakis wiek do tego zezwala , to tak samo jakby powiedziec ze np. kazdy 16 latek musi umiec plywac , a kazdy 18 latek musi umiec uprawiac skoki spadochronowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie w ogole przeraza to , ze czesto ludzie ktorzy nie maja za grosz pojecia o przepisach ruchu

> drogowego wskakuja na swoje maszyny i smiagaja .

> Ostatnio widzialem jak babeczka probowala skrecic na skrzyzowaniu w lewo , po prostu mialem strach

> w oczach , bo myslalem ze ktos ja zaraz skasuje . jezdzila miedzy samochodami bez koncepcji co

> zrobic.

> Ja jako gowniarz poszedlem zdawac karte rowerowa , a ludzie czesto na tych "Skuterach" smigaja

> blizej 90 km/h nie majac pojecia o KD .

> Przyjmyjac , ze jakis wiek do tego zezwala , to tak samo jakby powiedziec ze np. kazdy 16 latek

> musi umiec plywac , a kazdy 18 latek musi umiec uprawiac skoki spadochronowe

dlatego w anglii aby jezdzic motorowerem musisz miec albo prawko albo jednodniowy kurs CBT uczacy zachowania na drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego w anglii aby jezdzic motorowerem musisz miec albo prawko albo jednodniowy kurs CBT uczacy

> zachowania na drodze.

I u nas powinni zrobic jakis kurs np z 8-10 godz w sumie

pare godz teorii i troche jazdy nawet po placu.

Niech taki kursik kosztuje jakies nieduze pieniadze , ale niech bedzie , bo ludzie na drodze bez znajomosci przepisow to samobojcy , a i dla innych sa niebezpieczni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie w ogole przeraza to , ze czesto ludzie ktorzy nie maja za grosz pojecia o przepisach ruchu

> drogowego wskakuja na swoje maszyny i smiagaja .

Mowa tu o pojeździe jadącym z prędkością max 25 km/h.

Z taką prędkością człowiek BIEGNIE więc bez przesady z tym ubezpieczeniem i przerażeniem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.