Skocz do zawartości

cewki dwóch różnych firm - można?


Tecto

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu została wymieniona u mnie jedna cewka. Chciałem wtedy wymienić obie bo to wydawało się dla mnie najlepszym i logicznym rozwiązaniem, ale mechanik przekonał mnie żeby poczekać. No i poczekałem do teraz aż padła druga.

Ta nowa to Magneti Marelli. Drugą też chciałem kupić Magneti Marelli - jej koszt to ok. 120 zł, ale znalazłem tańsze zamienniki za ok 60-70 zł. W związku z tym pytanie - czy nie będzie przeszkadzało to, że jedna jest innej firmy a druga innej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu została wymieniona u mnie jedna cewka.

Wydaje mi sie , ze cewki maja swoje parametry , ktore musza spelniac i to ze beda dwie rozne nie bedzie wplywalo na prace silnika.

Ale poczekaj na opinie Innych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiś czas temu została wymieniona u mnie jedna cewka. Chciałem wtedy wymienić obie bo to wydawało

> się dla mnie najlepszym i logicznym rozwiązaniem, ale mechanik przekonał mnie żeby poczekać.

> No i poczekałem do teraz aż padła druga.

> Ta nowa to Magneti Marelli. Drugą też chciałem kupić Magneti Marelli - jej koszt to ok. 120 zł, ale

> znalazłem tańsze zamienniki za ok 60-70 zł. W związku z tym pytanie - czy nie będzie

> przeszkadzało to, że jedna jest innej firmy a druga innej?

Bez znaczenia, ale porównaj wizualnie jakość wykonania, bo elektrycznie pewnie nie będziesz miał możliwości. Możesz też zapytać w sklepie, czy dużo reklamacji. Przy odrobinie szczęścia i uczciwym sprzedawcy powie Ci, czy warto wydawać kasę. Ja osobiście kupiłem sondę lambda MM i nie narzekam. Cewkę zapłonową ze szrotu mam z CC za 20 zł, też działa już 2 rok. Także zależy jak trafisz smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.