Skocz do zawartości

czujnik predkosci p2 1.2 8v


DeviLLL

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy jest jakas roznicy miedzy puntem2 99-03 z abs-em i bez niego , vel czy oba wozidla biora sygnal

> predkosci ze skrzyni ?

> Ktos wie ?

Gdy masz ABS, to licznik bierze predkosc z niego. Gdy ABS'u brak, to w skrzyni jest czujnik specjalnie dla licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thx kolega tez potwierdzil , w sumie do abs sa 4 czujniki na kazde kolo , ciekawe jak predkosc

> wylicza , z 1 kola czy usrednia jakos hehe

Raczej tylko z przednich, o ile czasem nie z jednego, jak to w starszych Oplach.

Pewnie zawsze jest brany odczyt z tego przedniego kola, co najszybciej sie obraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Thx kolega tez potwierdzil , w sumie do abs sa 4 czujniki na kazde kolo , ciekawe jak predkosc

> wylicza , z 1 kola czy usrednia jakos hehe

tylne nie są brane pod uwagę do prędkości

co do przednich nie chciało mi się szukać z którego jest brany

czy uśrednia z 2 przednich czy tylko z 1 bierze czy tez bierze z 2 i w razie padu jednego ma odczyt z 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd te info i czym poparte że prędkość jest brana z czujników ABS? Według schematów elektrycznych do PII wyraźnie widać że za licznik odpowiedzialny jest impulsator w skrzyni biegów, a ABS ciągle jest modułem zewnętrznym tak jak w starszej wersji PI.

Sprawdzał ktoś to empirycznie, odłączając wszystkie czujniki od ABS i wyjmując bezpiecznik układu ABS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie skąd te info i czym poparte że prędkość jest brana z czujników ABS?

brakiem impulsatora w skrzyni

> Według schematów

> elektrycznych do PII wyraźnie widać że za licznik odpowiedzialny jest impulsator w skrzyni

> biegów, a ABS ciągle jest modułem zewnętrznym tak jak w starszej wersji PI.

w/g jakich schematów od jakiej wersji silnikowej itp

> Sprawdzał ktoś to empirycznie, odłączając wszystkie czujniki od ABS i wyjmując bezpiecznik układu

> ABS?

wyjęcie bezpiecznika powoduje odłączenie tylko centralki sterującej pompą ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylne nie są brane pod uwagę do prędkości

> co do przednich nie chciało mi się szukać z którego jest brany

> czy uśrednia z 2 przednich czy tylko z 1 bierze czy tez bierze z 2 i w razie padu jednego ma odczyt

> z 2

Jak padł mi prawy czujnik ABS to zdarzało się, że głupiał mi licznik prędkości wskazywał raz zawyżoną, a raz zaniżoną prędkość choć często pokazywał prędkość zgodną z rzeczywistością. Na koniec padła mi pompa ABS. Po wymianie czujnika i pompy niedomagania licznika nie powtórzyły się hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w/g jakich schematów od jakiej wersji silnikowej itp

Według schematów z książki napraw, dla 1.2 8v przed liftem.

> wyjęcie bezpiecznika powoduje odłączenie tylko centralki sterującej pompą ABS

To wiem, bardziej chodziło mi o fizyczne odpięcie czujników. Bezpiecznik to tylko pro forma żeby ewentualnych błędów w centralce nie zapisać.

No ale skoro mówisz że nie ma impulsatora w skrzyni to masz rację i prędkość leci po czujnikach ABS. Wszystko już jasne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.