Skocz do zawartości

Uszkodzony immobiliser?


chemicq

Rekomendowane odpowiedzi

> Oglądam sobie pewien portal z ogłoszeniami i zastanawiam się czy naprawa immo jest tak droga i

> trudna, że auto traci aż tyle na wartości? linka . Poważnie pytam, na elektryce samochodowej

> się nie znam.

Bez immo auta nie odpalisz. Tzn. lanosa na gazie sie da zlosnik.gif

Ale do rzeczy. Przy nieodpalonym silniku nie jestesw stanie spradzic nawet czy dziala wspomaganie kierownicy, hamulce, klima i spora czesc wyposazenia. To na pewno ma wplyw na cene, bo kupujesz kota w worku.

Pewnie jakby to bylo tylko immo to by naprawil i sprzedal drozej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oglądam sobie pewien portal z ogłoszeniami i zastanawiam się czy naprawa immo jest tak droga i

> trudna, że auto traci aż tyle na wartości? linka . Poważnie pytam, na elektryce samochodowej

> się nie znam.

> pzdr.

Obawiam sie ze odwrotne podpiecie aku upalilo pozostala elektronike(sterownik silnika,klimy,radio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może coś w tym być, pytanie zadałem właśnie dlatego, że auto podejrzanie tanie...

Już nie te czasy, żeby takie auta były drogie zlosnik.gif. Elektronika w samochodach jest zabezpieczona przed odwrotnym podłączeniem zasilania, ale jak nawet poleciało "wszystko", to doprowadzenie tego do porządku przez fachowca nie powinno przekroczyć 500 złotych z manelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już nie te czasy, żeby takie auta były drogie . Elektronika w samochodach jest zabezpieczona przed

> odwrotnym podłączeniem zasilania, ale jak nawet poleciało "wszystko", to doprowadzenie tego do

> porządku przez fachowca nie powinno przekroczyć 500 złotych z manelami.

Tym bardziej zastanawia mnie cena, szczerze mówiąc nie chcę kupic, ale ciekaw jestem o co chodzi wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej zastanawia mnie cena, szczerze mówiąc nie chcę kupic, ale ciekaw jestem o co chodzi

Albo w aucie jest coś innego skopane, albo właściciel jest z typu tych, którzy nie mają bladego pojęcia o temacie, usłyszał w ASO wycenę i...

Gdyby to był Fiat to wziąłbym(gdybym był zainteresowany) czyste ECU pod pachę i sprawdził czy auto odpali.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Albo w aucie jest coś innego skopane, albo właściciel jest z typu tych, którzy nie mają bladego

> pojęcia o temacie, usłyszał w ASO wycenę i...

Coż zdjęcie jest takie że nic nie widać bo ogólnie jak meganka wyglada wiem, może i amator... Mistrzowie z Płocka i innych miasteczek bardziej dbaja o oprawę xD

> Gdyby to był Fiat to wziąłbym(gdybym był zainteresowany) czyste ECU pod pachę i sprawdził czy auto

> odpali.

A Fiat ma jakos inaczej immo rozwiazane, czy to po prostu Twoja znajomość.sympatia do marki?

> Pozdrawiam BAS

pzdr

chemicq

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tym bardziej zastanawia mnie cena, szczerze mówiąc nie chcę kupic, ale ciekaw jestem o co chodzi

cena jest adekwatna do stanu - żadna tam okazja. Auto ma na liczniku 250kkm, nie wiadomo ile naprawdę. Poza tym sporo rzeczy do ogarnięcia i koszt może być znaczny (obawiam się, że 500zł to razy 3 może wystarczy). Auto nie jest najmłodsze, wręcz robi się już stare. Taką sprawną renatę, z mniejszym przebiegiem można kupić za 7500-8000. W kwietniu kupiłem htb z rocznika 2000 z przebiegiem 113kkm, stosem FV, książką w stanie idealnym za 9100pln. A ten z ogłoszenia to skarbonka i kot w worku, bo jak zrobisz immo, to może się okazać, że jeszcze klima do roboty, wspomaganie, zawieszenie i hamulce. I w sumie dołożysz drugie tyle i wyjdzie na to, co byś kupił auto w stanie dobrym lub bardzo dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A Fiat ma jakos inaczej immo rozwiazane, czy to po prostu Twoja znajomość.sympatia do marki?

Mam łatwy dostęp do części i własny sprzęt diagnostyczny smile.gif

Generalnie w takiej sytuacji bierzesz sprzęt diagnostyczny pod pachę oraz na wszelki wypadek czyste ECU i jedziesz na miejsce.

Podłączasz komputer i sprawdzasz jakie są błędy zapisane a jakie permanentne, po diagnostyce podejmujesz decyzję(jak podłączysz wyczyszczone ECU to jeśli będziesz później chciał je wykorzystać w innym samochodzie to znowu trzeba je czyścić) czy wkładasz czyste ECU czy nie.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.