Skocz do zawartości

Astra I brak świateł mijania.


brzezin

Rekomendowane odpowiedzi

> w innym aucie , do świateł mijania nie ma żadnego przekaznika ?

Nie ma przekaźnika.

Jeżeli na pewno żarówki ok to nawaliła zapewne manetka / przełącznik krótkie / długie.

Sprawdź jezcze bezpieczniki, masz 2 od mijania (osobno lewe i prawe) .

Zmierz miernikiem czy dochodzi tam napięcie.

Manetkę możesz sprawdzić poprzez odłączenie złączki i zwieranie stosownie przewodów we wtyczce. Jak chcesz to później mogę ci kolory kabli sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie teraz za widoku zerknołem i kostka od świateł jest cała zjarana, jakaś zwara musiała być, oczyściłem rozpiełem na poszczególne wtyczki i prąd nie dochodzi na żarówki, zapewne one są jakoś złączone, bo ani jedna ani druga się nie pali, jak to ugryźć ? gdzie szukac tych kabli pod kokpitem ? wiem że to są dwa żółte tylko poźniej te kolorki się pozamieniają tongue.gif i nie będzie fajnie bezpieczniki są ok. dajcie jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma przekaźnika.

> Jeżeli na pewno żarówki ok to nawaliła zapewne manetka / przełącznik krótkie / długie.

> Sprawdź jezcze bezpieczniki, masz 2 od mijania (osobno lewe i prawe) .

> Zmierz miernikiem czy dochodzi tam napięcie.

> Manetkę możesz sprawdzić poprzez odłączenie złączki i zwieranie stosownie przewodów we wtyczce. Jak

> chcesz to później mogę ci kolory kabli sprawdzić.

no powiedz mi które to kolorki 270751858-jezyk.gif ;-) 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz gdzie szukać problemu

W przełączniku pod kierownicą mijania/drogowe. Aby się upewnić sprawdź czy masz napięcie na bezpiecznikach od świateł mijania. Jak nie ma to na 100% przełącznik.

I to jest kolejny dowód na to, ze to: KLIK jest niezbędne wink.gif

Generalnie obwód wygląda tak: wyłącznik świateł - przełącznik pod kierownicą - bezpieczniki - złącze X4,X6 - i tu już pod maską kostki żarówek

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przełączniku pod kierownicą mijania/drogowe. Aby się upewnić sprawdź czy masz napięcie na

> bezpiecznikach od świateł mijania. Jak nie ma to na 100% przełącznik.

> I to jest kolejny dowód na to, ze to: KLIK jest niezbędne

> Generalnie obwód wygląda tak: wyłącznik świateł - przełącznik pod kierownicą - bezpieczniki -

> złącze X4,X6 - i tu już pod maską kostki żarówek

> Pozdroofka

na bezpiecznikach jest napięcie 270751858-jezyk.gif także nie mam, także te kable co odchodzą do bezpieczników idą bezpośrednio na kostki w reflektorach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale tego nie rozumiem:

> na bezpiecznikach jest napięcie także nie mam

> także te kable co odchodzą do bezpieczników idą

> bezpośrednio na kostki w reflektorach ?

Przeca napisałem, że po drodze jest złącze X4,X6, to pod plastikiem nadkola, przy Twojej lewej nodze... wink.gif

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sorry, ale tego nie rozumiem:

> Przeca napisałem, że po drodze jest złącze X4,X6, to pod plastikiem nadkola, przy Twojej lewej

> nodze...

> Pozdroofka

temat zamykam 270751858-jezyk.gif ten przełącznik pod kierownica robił zwarcie sprężynka się w nim wygieła, hehe dzia za pomoc smile.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrobisz jak zechcesz. A nie niepokoi Cię to nadpalone złącze

> przy reflektorach?

mi się wydaje że to przez to że ten przełącznik jednocześnie palił długie światła i drogowe, jakiś taki feler miał w sobie tongue.gif i dlatego kostka się przytopiła, teraz narazie jest ok. tyłko mam problem bo nie podświetlają mi się zegary tongue.gif i nie działa ten ściemniacz, za dużo może rzeczy porozbierałem i coś źle złożyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> problem bo nie podświetlają mi się zegary i nie działa ten ściemniacz, za dużo może rzeczy

> porozbierałem i coś źle złożyłem.

włóż rękę pod przełącznik świateł (przez otwór od bezpieczników) i zobacz czy kostka od włącznika się trzyma. Kostka z kablami jest wpinana w zatrzask pod deską dopiero w tak przygotowaną dziurę wkładasz włącznik świateł. Bywa, że jak wyjąłeś włącznik w wkładałeś z powrotem to kostka się przekrzywiła i nie wszystko łapie.

A jak masz zrobioną regulację podświetlenia - na drucie oporowym czy na ścieżce węglikowej??

Bo jeżeli na drucie to jakby się przepalił (pękł) to mogłoby podświetlenia nie być lub w trakcie kręcenia pokrętłem by błyskało (mrugało) niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.