Skocz do zawartości

Pękła obudowa alternatora


hulajnoga10

Rekomendowane odpowiedzi

> Też myślałem nad osłoną pod silnik. Ktoś już ma montował?

Ja mam zamiar ufundować sobie osłonę.

Na alledrogo są 3 rodzaje (z tym, że ostatni link jest bez foto): jeden dwa trzy

Którą byście wybrali? Napisałem maila z prośbą o foto tej trzeciej osłony.

Czy przed zamontowaniem osłony warto przeczyścić jakieś elementy różnymi środkami do czyszczenia, konserwacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja twierdziłem co innego - klik

> a cena dobra...

mój też padł, z tym że nie pękł, ale po 4 tygodniach odpoczynku w garażu w czerwcu tego roku padaczka nie odpaliła -altek "stanął" nie pozwalając obrócić się rozrusznikowi z właściwą siłą. Mechanior powiedział, że ruda od środka "spuchła" obudowę i nie miał jak się obrócić. Silnik 1,2 bez klimy 2004 r. przebiegu ok. 136 tys. Regenerowany 230+20 pasek + 50 usługa, warsztat ten sam co zawsze od kliku lat, nie ASO of coz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mój też padł, z tym że nie pękł, ale po 4 tygodniach odpoczynku w garażu w czerwcu tego roku

> padaczka nie odpaliła -altek "stanął" nie pozwalając obrócić się rozrusznikowi z właściwą

> siłą. Mechanior powiedział, że ruda od środka "spuchła" obudowę i nie miał jak się obrócić.

> Silnik 1,2 bez klimy 2004 r. przebiegu ok. 136 tys. Regenerowany 230+20 pasek + 50 usługa,

> warsztat ten sam co zawsze od kliku lat, nie ASO of coz.

Może ja czegoś nie rozumiem, ale co ma altek do uruchamiania rozrusznika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może ja czegoś nie rozumiem, ale co ma altek do uruchamiania rozrusznika ??

Zatrzymany altek poprzez pasek i rolki trzyma silnik. Jak siła tarcia na pasku jest duża, rozrusznik nie obróci z wystarczającą siłą do startu - jest tylko kupa pisku jakby jakiegoś kota tam wkęciło. Nie potrzafię jaśniej. zeby.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zatrzymany altek poprzez pasek i rolki trzyma silnik. Jak siła tarcia na pasku jest duża,

> rozrusznik nie obróci z wystarczającą siłą do startu - jest tylko kupa pisku jakby jakiegoś

> kota tam wkęciło. Nie potrzafię jaśniej.

Oczywiście, jasne. Moje zaćmienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Ja mam zamiar ufundować sobie osłonę.

> Na alledrogo są 3 rodzaje (z tym, że ostatni link jest bez foto): jeden dwa trzy

> Którą byście wybrali? Napisałem maila z prośbą o foto tej trzeciej osłony.

> Czy przed zamontowaniem osłony warto przeczyścić jakieś elementy różnymi środkami do czyszczenia,

> konserwacji?

Co do oslony polecam ta z pierwszego linka u mnie pasuje elegancko.Mialem tez ta z pod drugiego linka ale nie pasowala wiec odeslalem do sprzedajacego,co do trzeciej sie nie wypowiadam bo nic o niej nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.