Skocz do zawartości

Czas grzenia świec żarowych - Epica VCDI


medison74

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do posiadaczy chevi Epica, mianowicie chodzi mi o czas grzania swiec zarowych ( wiem zalezy od temp. płynu) Bo u mnie po odpaleniu przy temp. zew 22.C po dłuższym postoju np. na drugi dzień przez około 20 sek faluja obroty +- 50 obr/min pozniej to sie normuje i jest na 800 obr/min. Przy cieplym silniku tego nie ma. Jestem posiadaczem autka od kwietnia rok 2007, przebieg 67 000km i nie zwracalem na to uwagi, ale powoli zblizaja sie chlodniejsze dni i nie chce ktoregos poranka stac na mrozie. Filtry wszystkie wymienione, komp nie pokazuje zadnych bledów bo sprawdzalem ELM 327, swiece tez sprawne bo sprawdzalem miernikiem czy maja przejscie(odlaczalem wtyczke przy bloku po prawej stronie silnika). Czujniki pokazuja faktyczne temp. (np. temp. zew. 22.C, temp płynu 22.C sprawdzane przez ELM 327).Z odpaleniem nie ma problemu tylko te obroty faluja.

U mnie czas grzania swiec przy 22.C to zaswiecenie sie kontrolki ok 2 sek, przy cieplym tylko blysnie. Pytanie jak jest u Was, czy tez faluja obroty po odpaleniu na zimnym silniku. Jakies sugestie co jeszcze sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Mam pytanie do posiadaczy chevi Epica, mianowicie chodzi mi o czas grzania swiec zarowych ( wiem

> zalezy od temp. płynu) Bo u mnie po odpaleniu przy temp. zew 22.C po dłuższym postoju np. na

> drugi dzień przez około 20 sek faluja obroty +- 50 obr/min pozniej to sie normuje i jest na

> 800 obr/min. Przy cieplym silniku tego nie ma. Jestem posiadaczem autka od kwietnia rok 2007,

> przebieg 67 000km i nie zwracalem na to uwagi, ale powoli zblizaja sie chlodniejsze dni i nie

> chce ktoregos poranka stac na mrozie. Filtry wszystkie wymienione, komp nie pokazuje zadnych

> bledów bo sprawdzalem ELM 327, swiece tez sprawne bo sprawdzalem miernikiem czy maja

> przejscie(odlaczalem wtyczke przy bloku po prawej stronie silnika). Czujniki pokazuja

> faktyczne temp. (np. temp. zew. 22.C, temp płynu 22.C sprawdzane przez ELM 327).Z odpaleniem

> nie ma problemu tylko te obroty faluja.

> U mnie czas grzania swiec przy 22.C to zaswiecenie sie kontrolki ok 2 sek, przy cieplym tylko

> blysnie. Pytanie jak jest u Was, czy tez faluja obroty po odpaleniu na zimnym silniku. Jakies

> sugestie co jeszcze sprawdzic.

Moim zdaniem to nie świece. U mnie prawdopodobnie kończą się świece, ale objawem było zapalanie dopiero za 2-3 razem przy dużych mrozach. Z obrotami nie ma żadnych problemów. Poza tym 67kkm to za wcześnie na świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.