Skocz do zawartości

Rozbudowa car audio w Rio - cd


Mantom

Rekomendowane odpowiedzi

Głosniki w drzwiach już wymienione, teraz dalsza część. W tylnej półce sa jakieś fabryczne, basy nawet jakieś to daje ale wysokich już nie. Zastanawiam się co dalej. Czy wymienić te tylne na jakieś inne , np. JBL GT5 963 czy jednak jakiś mały subwoofer (jaki ?) i dołozyc do tych w półce jakieś tweetery, np. takie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jaki budzet chcesz na to przeznaczyc?

raczej niski

Zauważayłem, że często cena nie jest adekwatna do jakosci. W MM np. są takie tablice z radiami i głośnikami i mozna sobie posłuchać. I np. głosniki JBL grają znacznie lepiej niż firmowe , 2 razy droższe zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiesz ciezko ocenic dzwiek na duzej hali gdzie co chwile jakis ktos wyglasza reklamy przez megafon

> i panuje ogolny chaos.

> dalej nie wiemy jaki budzet na to chcesz przeznaczyc

kurcze, no powiedzmy że do 5 stów

A przy okazji. Jednak wymieniłbym te głośniki w tylnych połkach, bo jak się siedzi z tyłu to brak wysokich dokucza. Niestety w Rio jest jakis nietypowy wymiar owalnych 6x8'' - mały wybór. Znalazłem w necie http://www.ceneo.pl/284782 - moze to wstawić ? Najwięcej jest głosników 6x9'' ale nie wiem czy wejdą. Mierzyłem rozstawy śrub mocujących oryginały i jest to ok. 12cm x 10, 5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nareszcie wymieniłem tylne głośniki. Namordowałem się co niemiara i odradzam wszystkim - jeżeli nie ma dokładnego manuala ani info w necie - robienie czegoś takiego w ciemno. Wstawiłem JBL GT5 963 o wymiarze 6x9''. Po pierwsze trzeba zrobic owalny dystans z drewna, potrzebny jest dobry stolarz lub wyrzynarka. Po drugie trzeba się namęczyć aby dokłądnie dociąc dystanse, przykręcić je i głośniki (w sedanie nie mozna odchylić tylnej szyby i wkręty od strony szyby mozna przykręcić tylko tzw. bitem trzymanym w placach, bo nawet najmniejsze wkrętaki nie dają się tam wsadzić) aby tylna półka z grillami nie odstawała. Efekt dźwiękowy jest dość ładny, więcej basów dają tylko porządne i duże subwoofery (wysokich jest aż nadto). Jednak jako mądry Polak po szkodzie wsadziłbym jakieś głosniki 5x7 i mały subwoofer. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.