Skocz do zawartości

Dwa auta w tym samym TU - OC?


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Kończy mi się polisa OC na auto żony. Swoje auto mam ubezpieczone w zakresie OC w Liberty Direct. Sprawdziłem ceny za auto żony we wszystkich możliwych kalkulatorach i Liberty wychodzi mi korzystnie (chyba najtaniej). Ale minimalnie drożej jest też np. AXA.

I teraz zastanawiam się, czy ubezpieczenie dwóch posiadanych pojazdów w jednym TU to dobry pomysł? zlosnik.gif

Jak ma się sprawa ze zniżkami w przypadku spowodowania kolizji jednym z aut? Zniżka zostanie zmniejszona na jednym samochodzie czy na obu, w przypadku ubezpieczenia w tym samym TU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ma się sprawa ze zniżkami w przypadku spowodowania kolizji jednym z aut? Zniżka zostanie

> zmniejszona na jednym samochodzie czy na obu, w przypadku ubezpieczenia w tym samym TU?

To zależy od OWU. W Generali mam wybór-albo żona korzysta z moich zniżek(sa większe) ale w razie jej szkody tracimy oboje zniżki albo każdy sobie rzepke skrobie (zniżki ani zwyzki za szkodowość nie przenosza się). Oboje mamy auta zarejestrowane tylko na siebie (moje auto tylko na mnie a zony auto tylko na nią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To zależy od OWU. W Generali mam wybór-albo żona korzysta z moich zniżek(sa większe) ale w razie

> jej szkody tracimy oboje zniżki albo każdy sobie rzepke skrobie (zniżki ani zwyzki za

> szkodowość nie przenosza się). Oboje mamy auta zarejestrowane tylko na siebie (moje auto tylko

> na mnie a zony auto tylko na nią)

To u mnie jest różnica, bo duże auto mam na siebie (-60% w OC i AC) a małe jest na mnie i na żonę (PJ od 2007 roku, więc korzystamy w tym przypadku z moich zniżek). Tylko ciekawy jestem, czy jak żona kogoś dogoni, to będę więcej płacił tylko za małe auto czy za oba? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To u mnie jest różnica, bo duże auto mam na siebie (-60% w OC i AC) a małe jest na mnie i na żonę

> (PJ od 2007 roku, więc korzystamy w tym przypadku z moich zniżek). Tylko ciekawy jestem, czy

> jak żona kogoś dogoni, to będę więcej płacił tylko za małe auto czy za oba?

stracisz zniżkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłem ten błąd ze ubezpieczyłem oba auta w jednym TU

I niestety miałem kumulacje - jedno auto do kasacji i zwyżka na drugim.

Teraz mam taki sam układ jak Ty tzn u zony na aucie jako współwłaściciel - w celu zniżek i Auto ubezpieczone w innym TU niż moje .

Może coś od 2005 roku się. zmieniło ale lepiej na zimne dmuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś zrobiłem ten błąd ze ubezpieczyłem oba auta w jednym TU

> I niestety miałem kumulacje - jedno auto do kasacji i zwyżka na drugim.

> Teraz mam taki sam układ jak Ty tzn u zony na aucie jako współwłaściciel - w celu zniżek i Auto

> ubezpieczone w innym TU niż moje .

> Może coś od 2005 roku się. zmieniło ale lepiej na zimne dmuchać

Dobra, chyba i tak nie będę miał problemu, bo po kalkulacji w AXA ze zniżką za podanie polisy znajomego wychodzi taniej niż w Liberty, gdzie mam swoje auto. Więc logicznym jest, że biorę co tańsze wink.gif, a przy okazji będą to 2 różne TU ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku OC to tracisz zniżkę na obu (może zależy to od towarzystwa i taryfy przez nich stosowanej - bo ustawą tabela bonus-malus nie jest regulowana).

I co ciekawe, nawet jeśli masz OC w różnych towarzystwach to są w stanie ustalić czy miałeś szkodę w innym towarzystwie (przez zapytanie do UFG po PESELu). Teraz przy OC praktycznie nie ma potrzeby przynoszenia zaświadczeń - sprawdzają sobie w centralnej bazie czy deklaracje są prawdziwe.

Co ciekawe, mogą też ustalić czy kierując czyimś samochodem (na przykład służbowym) nie spowodowałeś szkody z OC (w bazie jest PESEL kierującego) - Warta ostatnio dawała dodatkowy bonus jeśli w ciągu 3 lat nie spowodowało się szkody OC żadnym samochodem (także nie swoim).

PRzy AC to już róznie jest - zależy od OWU. Ale na ogół dla każdego samochodu zniżki biegną osobno. Tylko dla nowych samochodów na ogół brana jest najniższa posiadana zniżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak z ciekawości od kiedy to działa ?

Wydaje mi się że od jakiś dwóch lat. Ale dane historyczne są tam w większości wprowadzone. Też się bardzo zdziwiłem, gdy się o tym dowiedziałem z kilku niezależnych źródeł (pracownicy ubezpieczalni).

W każdym razie dlatego teraz towarzystwa zaczęły tak chętnie przenosić zniżki OC na AC. Bo te pierwsze mogą łatwo zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to by sie coś nie coś zgadzało - bo ja mam info o tym ze nasi 4 Królowie - Warta PZU HESTIA i

> jakaś 4 TU ( nie mylić z L4) jakąś bazę własną zrobiłyby sprawdzać bezszkodowy przebieg

To ma być do AC. Bo z tym mają problem - UFG tego nie ewidencjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widocznie ludkowie zbyt często kombinowali i taki jest tego efekt

Mnie zawsze zastanawia jak to jest że prawie wszyscy mają te "pełne zniżki".. Poza tym znajomy ostatnio powiedział - zgłoszę szkodę a i tak zniżki zachowam - bo ten ostatni rok to do śmietnika zaświadczenie wyrzucę i powiem że nie miałem ubezpieczenia...

I w sumie dobrze. Cwaniakowanie się skończy. Szkoda że ci którzy już "mają" te 60% nie zostaną zweryfikowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W przypadku OC to tracisz zniżkę na obu

Czekaj, bo już się gubię - zniżki przypisane są do kierowcy, nie do auta, tak? Moja sytuacja jest taka - jedno auto na mnie, drugie na mnie i na żonę. I teraz jeżeli ja zrobię szkodę obojętnie którym autem, to rozumiem, że zniżki tracę na oba. Ale jeżeli żona zrobi szkodę swoim autem?? Też stracę zniżki na oba auta?? cfaniaczek.gif

A tak jeżeli już w temacie ubezpieczeń - zadzwoniłem do Liberty - składka na auto żony (poj. 1.4, Ciechanów, 60% zniżki) 320zł. Wydawało mi się tanio, bo w AXA wyszło 340zł. Ale już po podaniu nr polisy znajomego AXA wysunęła się na pierwszą pozycję (314zł zlosnik.gif). Ale poszedłem jeszcze do swojej agentki - i ta zaproponowała mi OC za 294zł.... w PZU icon_eek.gif. Biorę wink.gifok.gif

Niestety nie mogę wziąć pakietu OC+AC w TU internetowym, bo na oba auta mam inne terminy zakończenia polis OC i AC (przejmowałem po zakupie OC poprzednich właścicieli, robiąc aneksy) a to wychodzi chyba trochę taniej niż u agentki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czekaj, bo już się gubię - zniżki przypisane są do kierowcy, nie do auta, tak? Moja sytuacja jest

Nie, zniżki przypisane są do właściciela/współwłaściciela pojazdu.

Przy współwłasności jest tak, że nabywają/tracą zniżki obaj (przy ubezpieczniu brane są lepsze zniżki chyba że ktoś ma zwyżkę)

> taka - jedno auto na mnie, drugie na mnie i na żonę. I teraz jeżeli ja zrobię szkodę obojętnie

> którym autem, to rozumiem, że zniżki tracę na oba. Ale jeżeli żona zrobi szkodę swoim autem??

> Też stracę zniżki na oba auta??

Tak, tracisz na oba niezależnie kto (może to być też znajomy) spowodował szkodę którymkolwiek z samochodów których jesteś włascicielem.

Przypadek szczególny.

Natomiast jeśli Ty spowodujesz szkodę tym, którego jesteś wyłącznym właścicielem to jest możliwość że żona nie straci zniżek (chociaż teoretycznie dla małżeństwa zniżki liczone są wspólnie, chyba że złożą wnisek żeby tak nie było.. ale to juz zbyt skomplikowane się robi.. hihi..)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, zniżki przypisane są do właściciela/współwłaściciela pojazdu.

Ale gdzieś powyżej pojawiło się stwierdzenie, że nawet jak prowadzisz pojazd firmowy i spowodujesz kolizję, to TU może się o tym dowiedzieć i również zabrać Ci zniżkę - więc coś tu nie gra, że zniżki są przypisane do właściciela zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale gdzieś powyżej pojawiło się stwierdzenie, że nawet jak prowadzisz pojazd firmowy i spowodujesz

> kolizję, to TU może się o tym dowiedzieć i również zabrać Ci zniżkę - więc coś tu nie gra, że

> zniżki są przypisane do właściciela

Nie.. nie ma takiej opcji (w obecnym sposobie naliczania zniżek). Jednak jest możliwość sprawdzenia czy takie zdarzenie miało miejsce.

Ostatnio Warta miała "promocję" - jeśli w ciągu ostatnich 3 lat się miało samochód i nie miało się szkody i dodatkowo nie spowodowało się żadnej szkody czyimś samochodem (trzeba było napisać oświadczenie - weryfikowane zapewne w przypadku konieczności wypłaty odszkodowania)

to dostawało się ileś tam procent zniżki dodatkowo.

Ale nie miało to wpływu na faktyczne zakwalifkowanie b-m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.. nie ma takiej opcji (w obecnym sposobie naliczania zniżek). Jednak jest możliwość sprawdzenia

> czy takie zdarzenie miało miejsce.

> Ostatnio Warta miała "promocję" - jeśli w ciągu ostatnich 3 lat się miało samochód i nie miało się

> szkody i dodatkowo nie spowodowało się żadnej szkody czyimś samochodem (trzeba było napisać

> oświadczenie - weryfikowane zapewne w przypadku konieczności wypłaty odszkodowania)

> to dostawało się ileś tam procent zniżki dodatkowo.

> Ale nie miało to wpływu na faktyczne zakwalifkowanie b-m.

Oki, to już teraz prawie wszystko jasne ok.gifwink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.