Skocz do zawartości

Co ile wymiana rozrzadu w Astrze G 1.7CDTi?


nieboraku

Rekomendowane odpowiedzi

Zalecenia ogolne dla wielu marek pojazdow, bez uwzgledniania przebiegu wskazuja, iz naped rozrzadu powinno wymienic sie co 5 lat (o ile nie zostal wczesniej przekroczony limit kilometrow). Osobiscie wymienilbym po przebyciu 70 kkm, (dokladnie nie pamietam, jaki resurs powinien dotyczyc akurat tego silnika-literatura w warsztacie- niemniej jednak zdarzaly sie przypadki, ze naped rozrzadu kosztownie zawiodl przed osiagnieciem granicy zalecanego przebiegu).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 150tyś km, lub 10 lat.

W późniejszym okresie producent zalecał skrócenie czasu do 8 lat lub 120 tys km, ale jak napisał kolega Tosh, większość zaleca wymienić przed upływem 8 lat, skracając nawet do 5 lat lub 70-80 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uswiadomi mnie ktos, co tam trzeba wymienic razem z paskim -

Zestaw zawiera:

Napinacz paska rozrządu

Rolka prowadząca pasek rozrządu

Pasek rozrządu

Pompa wody napędzana paskiem klinowym wielorowkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi jeszcze jedno - pasek wielorowkowy jest na jakims napinaczu automatycznym?

jest na napinaczu automatycznym

> warto wymienic przy wymianie rozrzadu (pasek wielorowkowy plus ew. napinacz)?

Wg mnie jeśli z paskiem jest wszystko OK to nie warto. Wymiana samego paska zajmuje około 5 minut smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest na napinaczu automatycznym

> Wg mnie jeśli z paskiem jest wszystko OK to nie warto. Wymiana samego paska zajmuje około 5 minut

w jednym z miejsc polecanych w okolicy, zaproponowano mi pasek conti i rolki jakiej firmy "rubil"??? Chyba, ze przekrecilem... czy conti sprzedaje zestawy rozrzadu z jakimis dziwnymi rolka+napinaczem lub ewentualnie co jest fabrycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jednym z miejsc polecanych w okolicy, zaproponowano mi pasek conti

Może być zlosnik.gif

>i rolki jakiej firmy "rubil"??? Chyba, ze przekrecilem...

Chyba przekręciłeś... Wydaje mi sie że chodzi o firmę RUVILLE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wydaje mi sie że chodzi o firmę RUVILLE

dodajmy że Ruville to pakowacz, ale pakuje zazwyczaj to co było montowane fabrycznie lub równoważne jakościowo, w każdym razie wiadomo że jak montujesz cokolwiek do auta od Ruville to nie będzie lipy ok.gif

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dodajmy że Ruville to pakowacz, ale pakuje zazwyczaj to co było montowane fabrycznie lub równoważne

> jakościowo, w każdym razie wiadomo że jak montujesz cokolwiek do auta od Ruville to nie będzie

> lipy

> brat

O, no to dobrze wiedziec.

Dzieki za podpowiedzi.

EDIt

Jeszcze raz pytanko, bo sie zdziwilem - w jednym z ASO powiedziano mi, ze w tym silniku pompa wody napedzana jest z rozrzadu - silnik ma oznaczenie Z17DTL (w koncu znalazlem biglaugh.gif) - mozecie potwierdzic/zaprzeczyc definitywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.