Skocz do zawartości

P2 - ustawienie świateł


kravitz

Rekomendowane odpowiedzi

Światełka na ustawieniu "0" świecą mi na maks 20 metrów.

na pozycji 2 to może na 5m coś oświetla zlosnik.gif

Które śrubki/pokrętła obracać, żeby reflektory deko podnieść ? smile.gif

P2 przed liftem oczywiście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, przeciez swiatlo w PII to projektor DE, wypala sie przepieknie i odpada platami "sreberko" tam

> gdzie zarnik jest ( widac to po rozebraniu kompletu soczewka + odblysnik), czasami widac i od

> przodu patrzac przez soczewke. w wersji HID przepieknie matowieje odblysnik .

Ok, rozumiem, dzięki za wyjaśnienie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kiedys pytalem o ustawianie tych swiatel, to mnie tu przekonywano, zeby jechac do ASO, bo maja

> maszynke co w dwoch plaszczyznach ustawi swiatla. i co? i w 3ech ASO nie maja takiego

> urzadzenia i nigdy o nim nie slyszeli...

i to jest bol, sam sobie chcialem taki tester kupic - koszt ok 4000 pln.

ale w ASO Gorka maja rotfl.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale wez opisz co takiego cudownego ma ten diwajs, skoro bez niego rowniez da sie ustawic swiatla

> poprawnie?

co diwajs ma to nie wiem - ale ma 4 diody jak os x;y na kazdym koncu. jak swieca sie na zielono swiatlo ustawione jak nalezy. na czerwono czyli zle. pewnie jakis element swiatloczuly musi byc.

nie ustawisz, standardowe testery ustawiaja gora dol, do tego dochodzi niechlusjtwo diagnosty. na ekranie masz pieknie odciecie a w rzeczywistosci masz np zeza( we mgle ladnie widac jak swiatla daja szczegolnie dlugie - nota bene swiatla drogowe w PII tez sie ustawia aby swiecily dalej i wyzej). dlatego wielu uzytkownikow narzeka ze slabo pobocza oswietla PII, w momencie prawidlowego ustawienia tychze swiatel pobocze szeroko jest oswietlone znaki drogowe z daleka sa widoczne 100m i dalej (sprawdzalem na slupkach hektometrowych lub jak to woli pikietazowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ustawisz, standardowe testery ustawiaja gora dol, do tego dochodzi niechlusjtwo diagnosty.

no coz... zobaczymy, bo dzis dostalem pake z dwoma nowymi reflektorami i w weekend bede je montowal. smile.gif

> nota bene swiatla drogowe w PII tez sie ustawia

ciekawe jak, jesli oprawka zarowki i odblysnik sa na sztywno mocowane do ramki... niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogowe zarowka tzn jej stelaz przykrecany jest do tylnej sciany odblysnika 2 torxami - regulujesz w zasadzie gora dol. wazne jest aby symetrycznie zamontowac sam reflektor gdyz przez to zawezamy/zaklocamy poprawny snop swiatel drogowych mimo wszystko aby ladne proste mocne wiachy swiecily.

nowe reflektory maja minus jeden, tzn stelaz soczewki w nowych jest wytlaczant z blachy, lepsze sa odlewy ze starszych reflektorow (do HID by VALEO sa identyko roznia sie tylko odblysnikiem)- odprowadzanie ciepla lepsze jest.

na IKP byly kiedys fotki mojego autorstwa porownujace budowe soczewek.

tymi srubami (obok wtyczki) regulujesz drogowe

284230882-1.jpg

po lewej "pancerny" stelaz soczewki (lepszy) po prawej z blachy

284230882-DSC_0054_02.JPG

post-36134-14352509865115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i to jest bol, sam sobie chcialem taki tester kupic - koszt ok 4000 pln.

> ale w ASO Gorka maja .

Eghm. Nie chciałbym robić złej reklamy, bo jestem z tego serwisu zadowolony.....ale właśnie oni mi tak światła ustawili zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ile auto ma lat i pewnie caly czas na mijania sie jezdzi, reflektory nie wymienione na nowe co 2

> lata to musza swiecic kiepsko. wszystko sie kiedys zuzywa.

> sprawdziles czy ustawili 1% na sprzecie bo wiekszosc ustawia 1.2% badz nawet 1.4% - zeby nie

> oslepiac .

Nie sprawdzałem na czym ustawiali, ani jakie parametry zadali wink.gif

Jeśli zaś chodzi o zużycie reflektorów, to jest to sprawa dobrze znana.

Jednak w P2 sa soczewki i doskonale widac odcięcie światła na drodze.

Może i świecą jak latarka na dynamo, ale niech świecą dalej, a nie pod zderzak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no coz... zobaczymy, bo dzis dostalem pake z dwoma nowymi reflektorami i w weekend bede je

> montowal.

no i zrobione: nie trzeba bylo nic ruszac z dlugimi - wystarczylo ustawic poziom swiatel mijania, a efekt bardzo mnie zadawala.

nowe zarowki daja rade. zlosnik.gif

na zdjeciach widac roznice:

reflektory_1.jpg

reflektory_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje stare reflektory zregenerowac, mianowicie:

kupic paste polerska do poliweglanu np taka

wypolerowac polerka z futerkiem - uwaga moze pryskac biglaugh.gif

meguiars_plast_x_s.jpg

nastepnie zregenerowac odblysniki swiatel mijania. soczewke od mijania da sie wyciagnac bez demolki reflektora tylko trzeba ja juz w reflektorze zdemontowac. i szukac uslugi metalizacja prozniowa - nie polecam uslugi z rawicza czy leszna (nie pamietam), niestarannie wykonana usluga.

a zeby nie zniszczyc nowych reflektorow proponuje zamontowac swiatla do jazdy dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuje stare reflektory zregenerowac

stare lampy, ktorys wlasciciel juz zmienial na zamienniki. widac, ze ktos wpadl kiedys na pomysl na wsadzenie tam mocniejszych H7 niz seria i lampy oberwaly, troche metalizacja z obudow swiatel mijania sie przypiekla.

inna sprawa, ze jak teraz rowniez kupilem zamienniki, to za takie pieniadze nie ma żadnego sensu, zeby cokolwiek z nimi robic. poczekaja w piwnicy obok dwoch kompletow starych lamp od cieniasa. hehe.gifok.gif

> a zeby nie zniszczyc nowych reflektorow proponuje zamontowac swiatla do jazdy dziennej.

jakies propozycje ciekawe dla pII? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.