Skocz do zawartości

[Passat 35i climatronic] dual vacuum unit


DamU

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Wujek poszukuje gruszki sterującej klapą klimatronika (tą od kierunku nawiewu czyli szyba/wnętrze/nogi). Chodzi o Passata z 91 roku.

Część ta moim zdaniem ma numer 171820677 i jest określana w ruskiej ETCE jako dual vacuum unit.

Czy ktoś mółby potwierdzić, czy to rzeczywiście ta część.

Druga sprawa to gdzie takie coś dostać (allegro przeszukane i sick.gif ale muszę potwierdzić czy szukam właściwej części). Mało jest dziadków Pasków z klimatronikiem panic.gif W ASO krzyknęli 300 zł a chodzi o to aby nie podwajać wartości auta clown.gif

Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze mało jest z climatronikiem powinno pasować też od młodszej wersji czyli od wersji B4,ale i tak zazwyczaj na allegro sprzedają raczej całą puchę wraz z silniczkami, ta część jest umiejscowiona głęboko nad pedałem gazu i jest rozbieralna(dwie połówki obudowy łączone są za pomocą 3 pazurków)w mojej byłej b4 akurat samoczynnie rozpołowiły się te 2 połówki

warto też sprawdzić wszystkie rurki od podciśnienia sterujące klapkami

ale coś jeśli dobrze pamiętam za sterowanie klapki nogi ,twarz, szyba, odpowiada silniczek umiejscowiony wyżej nad klapką zimne ciepłe w konsoli środkowej hmm.gif

zawsze możesz autkiem podjechać do mnie nie obiecuje ale może zlokalizujemy usterkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W młodszych Passatach jest silniczek - masz rację. Tu chodzi o tzw. B3 z 91 roku

W tym przypadku siedzi tam na pewno gruszka i usterka jest zdiagnozowana. Problem w tym, że to nie mój samochód i część mam zdobyć tylko na zasadzie opisu telefonicznego. Stąd chcę się upewnić, że dobrze szukam.

Druga sprawa, że nie wiem gdzie szukać bo na Allegro nie ma.

Jeżeli ktoś miałby namiar na jakiegoś Paska B3 z klimą na jakimś szrocie, to proszę o namiar na ten szrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w passatach b4 z 94 roku były montowane jeszcze climatroniki bez funkcji eco takie jak w bassatach b3 (myślę że oba te modele aut maja takie same części klimy)w późniejszych już modelach zmienili sam panel climatronika dodając funkcje eco

dzwon do gości z allegro co mają całe climatroniki na sprzedaż może sprzedadzą ten brakujący element i poproś o sprawdzenie numeru na danej części

pisałem o tym elemencie jakiś tekst

jakiś tekst

jeszcze jedno jak dowiadywałeś się że to kosztuje 300zł było się zapytać w jakich autach jeszcze ten element występował, zawsze to by poszerzyło zakres poszukiwań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.