Skocz do zawartości

Śruba centrująca do felg ?


darrkus

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jak to się fachowo nazywa? Taka mała śruba/ bolec na którą zakłada się felgę stalową. Ta śruba jest wkręcana w tarczę hamulcową. Chodzi o Golfa 3. Brak jest tak tej śruby i tarcza lata po piaście aż icon_eek.gif W żadnym sklepie motoryzacyjnym tego nie mają ? Pozostaje ASO VW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jak to się fachowo nazywa?

Sprawdź jaki jest gwint w piaście i gniazdo w tarczy. W sklepie metalowym kup odpowiednią śrubę/wkręt. Poza tym możesz to spokojnie olać, bez tych śrub tylko nieco niewygodnie zakłada się koło, bo trzeba ustawić tarczę na otworze w piaście i nie "zepsuć" tego ustawienia zakładając koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Poza tym możesz to spokojnie olać, bez tych śrub tylko nieco niewygodnie zakłada

> się koło, bo trzeba ustawić tarczę na otworze w piaście i nie "zepsuć" tego ustawienia

> zakładając koło.

No nie tak do końca. W moim byłym Punto bez tych śrubek tak popiskiwały koła że nie dało się tego wytrzymać. wrrr.gif.( jedno się blokowało i grzało - po zamontowaniu spokój). Fakt śruby powinny trzymać koło ale chcę zrobić tak jak fabryka wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie tak do końca. W moim byłym Punto bez tych śrubek tak popiskiwały koła że nie dało się tego

> wytrzymać.

Ja w Pandzie wywaliłem te śrubo-szpilki, bo alusy nie miały gdzie ich pomieścić i teraz nawet nie wkręcam do stalówek z zimówkami. Jest git biglaugh.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w Pandzie wywaliłem te śrubo-szpilki, bo alusy nie miały gdzie ich pomieścić i teraz nawet nie

> wkręcam do stalówek z zimówkami. Jest git .

Trzeba było je skrócić/uciąć ja w CC tak zrobiłem bo nie mieścił się alus z dystansem i jest git biglaugh.gif To dobrze wink.gifok.gif Natomiast chcę spróbować zapodać je do Golfa bo grzeje się koło coś z przodu oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w Pandzie wywaliłem te śrubo-szpilki, bo alusy nie miały gdzie ich pomieścić i teraz nawet nie

> wkręcam do stalówek z zimówkami. Jest git .

i będzie git do momentu gdy ściągniesz koło, tarcza się lekko ruszy i syf się dostanie pomiędzy tarcze a piastę...

zakładam że nie masz tarczy zapieczonej na piaście - bo wtedy to nie ma różnicy czy ze śrubką czy bez.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.