Skocz do zawartości

Spalanie w e34


Sebbeks

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie spalania w e34. A dokładniej w modelach

525

530 V8

Jak się auta z tymi silnikami sprawowały.

PS. Do moderatorów: Proszę o nieprzenoszenie na kącik BMW, bo tam jest mały ruch. A mogą się wypowiedzieć osoby, które miały doczynienia z tym modelem, a nie zaglądają na kącik BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie odnośnie spalania w e34. A dokładniej w modelach

> 525

> 530 V8

> Jak się auta z tymi silnikami sprawowały.

> PS. Do moderatorów: Proszę o nieprzenoszenie na kącik BMW, bo tam jest mały ruch. A mogą się

> wypowiedzieć osoby, które miały doczynienia z tym modelem, a nie zaglądają na kącik BMW.

Jeśli masz wybierać między tymi dwoma modelami, to zdecydowanie 525 wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Największy bul tego silnika to słaba głowica-lubią sobie

> pęknąc

Szczerze mówiąc jeśli głowica pęka to raczej jest to z winy użytkownika, dolanie zimnego oleju w ciepłym silniku, albo przegrzanie silnika. A nawet jak głowica pęknie to nie jest to jakiś astronomiczny koszt naprawy smile.gif

A sam silnik to jedna z najbardziej udanych konstrukcji BMW, takie informacje bardzo często trafiają się na forach wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z e34 miałem 524td,2x525tds,525i,535i,540i i zdecydowanie polecam 525i. Nic samo nie pęka , tak piszą osoby co nie miały tego auta. (znajomy szwagra od strony babci kiedyś tam miał..) Podstawa sprawny układ chłodzenia! Silnik jest dynamiczny i nie jest paliwożerny! (ma 192Ps a i buda e34 swoje waży to i 7-8L nie pali. Jest ekonomiczny w trasie , w mieście wiadomo nie) Ja takiego auta szukałbym tylko na zachodzie europy. (ostatnio była taka pod domem u Niemca 94 czy 95 bordo za 1000eur. Ale w miare ładna i przebieg pewny - nie pamiętam jaki ale poniżej 300tys.km) Ja taką jeżdziłem w 2000r i przez ok. 1,5 roku zrobiłem ok.50tys.km BEZAWARYJNIE! (ogólnie model e34 wspominam Bardzo dobrze! Coś jak mb124. Dzisiaj te nowe modele to już nie to.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze mówiąc jeśli głowica pęka to raczej jest to z winy użytkownika, dolanie zimnego oleju w

> ciepłym silniku, albo przegrzanie silnika. A nawet jak głowica pęknie to nie jest to jakiś

> astronomiczny koszt naprawy

> A sam silnik to jedna z najbardziej udanych konstrukcji BMW, takie informacje bardzo często

> trafiają się na forach

Prawda, po prostu są trochę wrażliwsze na zaniedbania właściciela pod tym względem.

Silniki r6 bmw to bardzo solidne jednostki, do póki się należycie o nie dba, to praktycznie są wieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawda, po prostu są trochę wrażliwsze na zaniedbania właściciela pod tym względem.

Nie wrażliwsze, tylko inaczej skontruowane.

Wiatrak nie jest napędzany silnikiem elektrycznym tylko paskiem klinowym poprzez sprzęgło wiskotyczne.

Nietety to sprzęgło od czasu do czasu trzeba wymienić.

Moja serce.gif ujeżdża 525i M20B25 z prawie półmilionowym przebiegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wrażliwsze, tylko inaczej skontruowane.

> Wiatrak nie jest napędzany silnikiem elektrycznym tylko paskiem klinowym poprzez sprzęgło

> wiskotyczne.

> Nietety to sprzęgło od czasu do czasu trzeba wymienić.

> Moja ujeżdża 525i M20B25 z prawie półmilionowym przebiegiem.

a nie chcesz sprzedać smile.gif?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam pytanie odnośnie spalania w e34. A dokładniej w modelach

> 525

> 530 V8

> Jak się auta z tymi silnikami sprawowały.

> PS. Do moderatorów: Proszę o nieprzenoszenie na kącik BMW, bo tam jest mały ruch. A mogą się

> wypowiedzieć osoby, które miały doczynienia z tym modelem, a nie zaglądają na kącik BMW.

jeździłem 520 24v - 12-15 litrów w mieście

540 V8 - 16 do......... palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja takiego auta szukałbym tylko na zachodzie europy. (ostatnio była taka pod domem u Niemca 94

> czy 95 bordo za 1000eur. Ale w miare ładna i przebieg pewny - nie pamiętam jaki ale poniżej

> 300tys.km) Ja taką jeżdziłem w 2000r i przez ok. 1,5 roku zrobiłem ok.50tys.km BEZAWARYJNIE!

No właśnie będzie szukana w Niemczech mimo sporej akcyzy na silniki powyżej 2 litrów. I patrzę na takie, które kosztują około 1000-1200 euro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie będzie szukana w Niemczech mimo sporej akcyzy na silniki powyżej 2 litrów. I patrzę na

> takie, które kosztują około 1000-1200 euro .

W tym przypadku Akcyza do przeżycia. Rocznik 94-95 przejdzie rachunek 700eur. (akcyza ok.500zł a może i mniej) ALE WARTO Z NIEMIEC! Zycze powodzenia w zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W tym przypadku Akcyza do przeżycia. Rocznik 94-95 przejdzie rachunek 700eur. (akcyza ok.500zł a

> może i mniej) ALE WARTO Z NIEMIEC! Zycze powodzenia w zakupie.

Czy warto z niemiec to bym sie nie upieral, kazde miejsce gdzie kupisz zadbane auto jest ok.

W niemczech tez mozesz kupic sporego trupa, duzo polakow i turkow tym sie zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy warto z niemiec to bym sie nie upieral, kazde miejsce gdzie kupisz zadbane auto jest ok.

> W niemczech tez mozesz kupic sporego trupa, duzo polakow i turkow tym sie zajmuje.

Tylko serwis lub privat. Ja na serwisach jestem 2 x w miesiacu x 14 serisów. (czasami coś jest - ale łatwiej prywatnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.