Skocz do zawartości

Zestaw 165mm na przód do 400 złotych


Macioman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, potrzebuję zestaw odseparowany na przód 165mm ok.gif, cena do 400 zł i raczej nie przekraczalna nono.gif. Będzie to grało pod seryjnym radiem w Hondzie Civic VII gen, więc z mocą szału nie ma. W przyszłości będzie nowe radio + wzmacniacz, aczkolwiek na razie musi wystarczyć mocy z seryjnego radia. Myślałem o U-Dimension EL6 Comp, czy coś innego w tej klasie można znaleźć ? Znalazłem Morel Maximo 6 - co powiecie o tych głośnikach ? Oczywiście drzwi będą od razu wyciszone i montaż na dystansach MDF.

Z góry dzięki za info cool.gif

P.S - Wisior, może masz coś u siebie do sprzedania ? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w temacie, potrzebuję zestaw odseparowany na przód 165mm , cena do 400 zł i raczej nie

> przekraczalna .

Wczoraj miałem okazję słuchać trzech zestawów z których pewnie dla siebie wybiorę bo tez szukam czegoś w podobie:

1) Hertz HSK starsza seria nie to najnowsze co teraz jest w szklepach

hsk165%20HERTZ.jpg

- mimo że podłączone pod samo radio (jakaś Alpina CDA 98** nie pamietam dokładnie) głosniki które mają 125W nominału grały przepięknie, niezbyt mocny ale wyraźny tweeter, za to średnim i basem grały łohoho chyba lepiej jak moje DLSy MS6 co je mam w CC - pod wzmacniaczem piszą że dają z siebie drugie tyle klasy.

W sklepie cena 699, ale co ciekawe zestaw z jakimś Kenwoodem za 729 zł icon_eek.gif

W necie są do wyrwania za 400 zł

Jedyne na co zwrócono mi uwagę to to że Hertze są dośc głębokie - 7 cm co w niektórych autach może być probleme jak sie nie wystruga jakichś paneli itp.

2) Helix Esprit E136

HelixE136Esprit.jpg

- niższa półka cenowa od HSK, ale już nie to co prawieniegrające B62C - moc nominał 60W więc pod radio bardziejszy zestaw, dźwięk też fajny ale "wszystkiego jakby mniej"

cena w sklepie jakieś 450 zł wiec odpowiednio mniej na alledrogo itp

3)DEGO Starline ST-650

dego-st-650_526.jpg

- 90 W, pod samym radiem mniej środka od Hertzów, więcej góry gość zachwalał co to nie DEGO ale ja jednak wróciłem na ściankę z Hertzami i prawie sam siebie do nich przekonałem smile.gif

Cena DEGO w sklepie z tego co pamietam jakies 599 zł, w necie około 400 zł właśnie

EL Compy tez co prawda gdzie nie czytać to polecają, tak jak powerbass l60c, nie miałem ich okazji słuchac nigdzie wiec sie nie wypowiem, na alledrogo i np na essa.com.pl schodzą za około 299 zł

Ogólnie to radzę podjechac na pałe do jakiegoś własnie wyposażonego sklepu, w którym nie wciskają ciemnoty i chińszczyzny za wszelką cene i posłuchac sobie tego i owego najlepiej zabrac swoją muzykę którą się lubi słucha i zna z odsłuchu na innych głośnikach czy np w domu.

Ale tutaj Ameryki akurat nie odkryłem zlosnik.gif

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pytanie za 100 punktów

> czy powyższy zestaw zagra z fabrycznym radiem z fiata grande punto? jest sens wymieniac serie na

> w/w DLS'a?

radio w bravo to kiszka straszna także nie spodziewaj się cudów ale będzie zawsze lepiej ...

ale za to auto łatwe i przyjemne do nagłaśniania wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja spytam przy okazji udzielania rad.

Mam Toyote Avensis z 2007r i siedzi tam oryginał 2Din - prawdopodobnie wyrób Panasonica.Reszta to też czysta "fabryka"

Gra tak sobie.Z chęcią coś bym zmienił alby lepiej to grało.Masz jakieś sugestie porady itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja spytam przy okazji udzielania rad.

> Mam Toyote Avensis z 2007r i siedzi tam oryginał 2Din - prawdopodobnie wyrób Panasonica.Reszta to

> też czysta "fabryka"

> Gra tak sobie.Z chęcią coś bym zmienił alby lepiej to grało.Masz jakieś sugestie porady itp.

temat rzeka, co chcesz robic i ile kasy wydać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Morel Maximo 6.2, dla mnie są super, niestety nie mam porównania do innych, wcześniej miałem jakieś magnaty 16,5 ale to niebo a ziemia, z tego co wiem to lubią one Waciki, u mnie napędza je wzmak Vibe 4x100rms przy 4ohm i grają pięknie wink.gif

PS. Wątpie że samo radio je uciągnie ale ja się nie znam grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> temat rzeka, co chcesz robic i ile kasy wydać ...

Generalnie to poprawić brzmienie.Nie głośno bo moja małżonka przy średnio - głośnej muzyce dostaje drgawek.Ma być słychać całe pasmo i to w pełnym zakresie głśności / czasami jadę sam więc jest głośniej.Ale nie za głośno , bo nie potrafię się wtedy skupić na jeździe.Muzyka bardzo różna.Od "4 pór roku" Vivaldiego poprzez Yes,King Crimson,Cohena,Al Di Meole do Deep Purple i Ramstein'a.

Prawdopodobnie nawet wyciągnięcie z radia wyjść "cinch" na niewiele się zda - w/g moich informacji poziom sygnału ok 1V.

Więc chyba zmiana jednostki sterującej raczej 1 Din - jakość dźwięku / cena na pewno bezkonkurencyjna dla 2 Din.

Wygłuszenie drzwi i nowe zestawy przód.Jeżeli dały by wystarczającą ilość "basów " to obyłoby się bez suba.Ale bez wzmacniacza pewnie nie.Fajnie jakby zostało aktywne sterowanie z kierownicy.

No a kasa to uzależniona jest od komponentów i włożonej pracy.Ale powiedzmy tak + / - 2500 zł.

P.S. W poprzednim aucie miałem Alpine 7894 + Xetec 4G 600 MK2 + MDS 08 w zamkniętej i grało to satysfakcjonująco , mimo fabrycznych głośników przód i niewygłuszonych drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ty mu już lepiej nie radź Wiesz jak jest Potem facet wyda 3 średnie krajowe i dopiero będzie

> zadowolony

To że poradzi to nie znaczy ,że zaraz jego propozycje zrealizuje.

A mądrego to zawsze przyjemnie posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To że poradzi to nie znaczy ,że zaraz jego propozycje zrealizuje.

> A mądrego to zawsze przyjemnie posłuchać.

Mnie tego nie mów, bo zacząłem od pomysłu na wymianę samych głośników, a kończymy kompletować system 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.