Skocz do zawartości

światła do jazdy dziennej


Piotrekk32

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam klubowiczów. Mam pytanko do kolegów ekspertów, jak podłączyć światła do jazdy dziennej

> (diodowe) by po włączeniu świateł mijania te zgasły bez dodatkowego wyłącznika???

> Gdzieś przeczytałem że jest taka możliwość ale nie opisali jak to zrobić.

A jak wygląda na dzień dzisiejszy sytuacja z homologacjami tych diodowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam klubowiczów. Mam pytanko do kolegów ekspertów, jak podłączyć światła do jazdy dziennej

> (diodowe) by po włączeniu świateł mijania te zgasły bez dodatkowego wyłącznika???

> Gdzieś przeczytałem że jest taka możliwość ale nie opisali jak to zrobić.

najprościej - montujemy przekaźnik,

jeden koniec cewki przekaźnika podpinamy pod kontrolkę od ładowania akumulatora, drugi pod plus od świateł pozycyjnych.

wtedy światła dzienne będą zapalać się dopiero po załączeniu silnika i będą gasnąć w momencie włączenia świateł pozycyjnych.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko że w Polsce jest przepis że pozycyjne też mają świecić.

> I chciałem tak podłączyć by gasły w momencie załączenia świateł mijania.

cytat z wiki:

Obowiązujący w UE i wielu krajach poza nią Regulamin nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ (ECE) pozwala na montowanie takich świateł bez potrzeby ich współdziałania z tylnymi światłami pozycyjnymi (w odróżnieniu od pozostałych świateł samochodowych - drogowych, mijania, przeciwmgielnych, postojowych i przednich pozycyjnych). Do roku 2009 polskie przepisy wymagały, by podczas jazdy na światłach dziennych paliły się światła pozycyjne. Było to sprzeczne z prawodawstwem unijnym (Regulaminem nr 48 Europejskiej Komisji Gospodarczej ONZ). Stan rzeczy zmieniło rozporządzenie ministra infrastruktury z 4 maja tego roku, opublikowane w Dzienniku Ustaw z 20 maja[1], które zmieniło obowiązujące przepisy, dostosowując je do europejskich norm prawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.