Skocz do zawartości

kapryśna Panda


darkic

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek witam wszystkich Pandowiczów jako że jestem na tym forum pierwszy raz.Kupiłem niedawno Pandę i mam z nią problem Niezawsze chce zapalić.Przekręcam kluczyk i rozrusznik ani drgnie przy czym swiatła i kontrolki przygasają więc wynika z tego że prąd do rozrusznika dochodzi więc podejrzewam gdzieś brak masy tylko nie wiem gdzie panda może mieć słabe punkty może ktoś miał podobny problem i może mnie na coś podprowadzić.Dodam że dzieje się to co jakiś czas więc kiedy nie chce zapalić muszę odczekac parę minut i prubować od nowa i wtedy najczęsciej odpala więc nie jest to akumulator(klemy i wszystkie masowania w okolicy aku czyściłem)Najbardziej skłaniam się przy słabej masie tylko gdzie a może Macie inne pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek witam wszystkich Pandowiczów jako że jestem na tym forum pierwszy raz.Kupiłem niedawno

> Pandę i mam z nią problem Niezawsze chce zapalić.Przekręcam kluczyk i rozrusznik ani drgnie

> przy czym swiatła i kontrolki przygasają więc wynika z tego że prąd do rozrusznika dochodzi

> więc podejrzewam gdzieś brak masy tylko nie wiem gdzie panda może mieć słabe punkty może ktoś

> miał podobny problem i może mnie na coś podprowadzić.Dodam że dzieje się to co jakiś czas więc

> kiedy nie chce zapalić muszę odczekac parę minut i prubować od nowa i wtedy najczęsciej

> odpala więc nie jest to akumulator(klemy i wszystkie masowania w okolicy aku

> czyściłem)Najbardziej skłaniam się przy słabej masie tylko gdzie a może Macie inne pomysły

Sprawdź jeszcze kostke od stacyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się skłaniam ku zawieszającemu się rozrusznikowi z tego co pamiętam było tu parę takich

> przypadków. Moim zdaniem świadczy o tym przygasanie kontrolek przy próbie uruchomienia

> (rozrusznik stawia opór)

Tylko co sie zawiesza automat , wtedy będzie cisza , czy szczotki , wtedy słychać charakterystyczne pśtik pśtik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się skłaniam ku zawieszającemu się rozrusznikowi z tego co pamiętam było tu parę takich

> przypadków. Moim zdaniem świadczy o tym przygasanie kontrolek przy próbie uruchomienia

> (rozrusznik stawia opór)

rozrusznika nie brałem pod uwagę dlatego że opukiwałem trzonkiem od młotka skrzynie biegów (rozrusznika nie mogłem bo jest gdzieś schowany za silnikiem)i gdyby się coś zawiesiło to po opukaniu powinien zaskoczyć a nie zaskakuje ale skoro były takie przypadki to pewnie będę musiał go wyjąć i przejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek witam wszystkich Pandowiczów jako że jestem na tym forum pierwszy raz.Kupiłem niedawno

> Pandę i mam z nią problem Niezawsze chce zapalić.Przekręcam kluczyk i rozrusznik ani drgnie

> przy czym swiatła i kontrolki przygasają więc wynika z tego że prąd do rozrusznika dochodzi

> więc podejrzewam gdzieś brak masy tylko nie wiem gdzie panda może mieć słabe punkty może ktoś

> miał podobny problem i może mnie na coś podprowadzić.Dodam że dzieje się to co jakiś czas więc

> kiedy nie chce zapalić muszę odczekac parę minut i prubować od nowa i wtedy najczęsciej

> odpala więc nie jest to akumulator(klemy i wszystkie masowania w okolicy aku

> czyściłem)Najbardziej skłaniam się przy słabej masie tylko gdzie a może Macie inne pomysły

moze sprawdz mase miedzy silnikiem a nadwoziem, ja mialem podobne objawy podczas przekrecania kluczyka gasly mi kontrolki na desce, okazalo sie ze przewod masy byl skorodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na początek witam wszystkich Pandowiczów jako że jestem na tym forum pierwszy raz.Kupiłem niedawno

> Pandę i mam z nią problem Niezawsze chce zapalić.Przekręcam kluczyk i rozrusznik ani drgnie

> przy czym światła i kontrolki przygasają więc wynika z tego że prąd do rozrusznika dochodzi

> więc podejrzewam gdzieś brak masy tylko nie wiem gdzie panda może mieć słabe punkty może ktoś

> miał podobny problem i może mnie na coś podprowadzić.Dodam że dzieje się to co jakiś czas więc

> kiedy nie chce zapalić muszę odczekac parę minut i prubować od nowa i wtedy najczęsciej

> odpala więc nie jest to akumulator(klemy i wszystkie masowania w okolicy aku

> czyściłem)Najbardziej skłaniam się przy słabej masie tylko gdzie a może Macie inne pomysły

Przygasanie kontrolek może świadczyć o brudnych klemach. Warto też sprawdzić napięcie na akumulatorze. Radzę zacząć od naładowania akumulatora i oczyszczenia klem. Dopiero jak to nie pomoże można pomyśleć o innych przyczynach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyściłem)Najbardziej skłaniam się przy słabej masie tylko gdzie a może Macie inne pomysły

masa silnika - wymien fabryczna aluminiowa plecionke na miedziana

a druga sprawa - Balb miala tez cos w tym stylu jezeli pamietam i byla wina w rozruszniku w ktorym sie wieszaly szczotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się skłaniam ku zawieszającemu się rozrusznikowi z tego co pamiętam było tu parę takich

> przypadków. Moim zdaniem świadczy o tym przygasanie kontrolek przy próbie uruchomienia

> (rozrusznik stawia opór)

dokladnie identyczny objaw jest masa silnika szwankuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masa silnika - wymien fabryczna aluminiowa plecionke na miedziana

> a druga sprawa - Balb miala tez cos w tym stylu jezeli pamietam i byla wina w rozruszniku w ktorym

> sie wieszaly szczotki

miałam podobny problem z pandą, pojechałam do ASO i okazało się, że właśnie coś z masą silnika. Panowie pogrzebali, wymienili i panda nie narzeka. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuje.Wiekszość utwierdza mnie w przekonaniu że to coś z masą silnika tylko teraz pytanie do zoriętowanych czy szwankująca masa silnika to miedziany pleciony przewód który idzie od nadkola pod aku do silnika czy może jest to jakiś inny przewód w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuje.Wiekszość utwierdza mnie w przekonaniu że to coś z

> masą silnika tylko teraz pytanie do zoriętowanych czy szwankująca masa silnika to miedziany

> pleciony przewód który idzie od nadkola pod aku do silnika czy może jest to jakiś inny przewód

> w innym miejscu

tam właśnie powinieneś szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wszystkie podpowiedzi serdecznie dziękuje.Wiekszość utwierdza mnie w przekonaniu że to coś z

> masą silnika tylko teraz pytanie do zoriętowanych czy szwankująca masa silnika to miedziany

> pleciony przewód który idzie od nadkola pod aku do silnika czy może jest to jakiś inny przewód

> w innym miejscu

z tego co pamietam jest to plecionka idaca po prawej stronie (stojac przodem do samochodu) dolu komory silnika do silnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.