Skocz do zawartości

307 zawieszenie tył...


JustRalf

Rekomendowane odpowiedzi

... i problem z dobijaniem icon_rolleyes.gif

Już kiedyś zamieniłem parę zdań chyba z KJO hmm.gif odnośnie mojego problemu, ale stwierdził, że u niego problem nie występuje ok.gif

Mogę więc prosić o wypowiedzi reszty użytkowników?

Póki jadę sam - jest spoko ok.gif

We 2 osoby - czasem dobije, ale nie ma tragedii wink.gif

We 3 osoby - już są problemy, bo dobija praktycznie na każdym wyboju no.gif

We 4 osoby - jest masakra angryfire.gif Szczerze, to nie wyobrażam sobie jazdy w 5 osób icon_eek.gif

Teraz co znaczy "dobija" cfaniaczek.gif

Przy wpadnięciu w dziurę... a właściwie "dziurkę" bo o małych mowa icon_rolleyes.gif występuje (słychać i czuć) nieprzyjemne walniecie z tylnego zawieszenia no.gif

Gdyby samochód był na maxa załadowany a dziura dużo większa, wtedy odgłos by był na miejscu ok.gif

Co roku auto przechodzi diagnostykę bez zarzutu, nawet w ostatnim czasie pojechałem na przegląd celem sprawdzenia samego zawieszenia i diagnosta stwierdził, że nic się nie dzieje ok.gif

Z kolei odpowiedź ojca, który od początku tym autem jeździł - "on tak ma" - mnie nie przekonuje sick.gif

Jak jest u Was?

Jakieś rady, sugestie?

20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... i problem z dobijaniem

> Już kiedyś zamieniłem parę zdań chyba z KJO odnośnie mojego problemu, ale stwierdził, że u niego

> problem nie występuje

> Mogę więc prosić o wypowiedzi reszty użytkowników?

> Jak jest u Was?

> Jakieś rady, sugestie?

Zerwane tuleje metalowo-gumowe tylnej belki. Czasem ciężko dostrzec, że są zerwane przez ich zapaskudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak to się nazywa?

> Przerabiałeś temat?

Niektórzy mówią "silentbloki belki". Przerabiałem zaraz po kupnie 307. Generalnie dość tania rzecz - łącznie za wymianę tulei z tyłu + wymiana tulei obu wahaczy przednich + ustawienie zbieżności, zapłaciłem 7 setek (nie chce mi się szukać kosztorysu, więc nie powiem Ci dokładnie co ile kosztowało). Aaa, nie oszczędzaj na częściach - tylko i wyłącznie oryginały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niektórzy mówią "silentbloki belki". Przerabiałem zaraz po kupnie 307. Generalnie dość tania rzecz

> - łącznie za wymianę tulei z tyłu + wymiana tulei obu wahaczy przednich + ustawienie

> zbieżności, zapłaciłem 7 setek (nie chce mi się szukać kosztorysu, więc nie powiem Ci

> dokładnie co ile kosztowało). Aaa, nie oszczędzaj na częściach - tylko i wyłącznie oryginały.

Dzięki waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aaa, nie oszczędzaj na częściach - tylko i wyłącznie oryginały.

Akurat nie w 307 ale w Lagunie2 też te tuleje występują i jest to jedyna usterka w tylnym zawieszeniu która może się przydarzyć. I jak kolega powyżej napisał tak samo w renówkach zaleca kupić się oryginały w ASO a w moim przypadku wymiana też była najtańsza w ASO niż w warszawskich warsztatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.