Skocz do zawartości

Olej 5W30 Ford vs coś innego


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro tematy olejowe zaczynają się mnożyć to i mi się coś przypomniało.

Do benzynowego Mondeo MK3 Ford zaleca olej 5W-30 Formula F. Wlałem ostatnio taki i nie widzę nic niepokojącego.

ALE!

Chodzą plotki, że Formula F robiona jest przez Castrola, a z racji różnych wpadek tej firmy wolałbym nic od nich nie używać.

Macie jakieś zdanie na ten temat?

Wcześniej lałem do swoich samochodów Lotosa 5W-40 lub Mobila 5W-50. Ten ostatni, gdy używałem auta za granicą, bo Mobil jest tam łatwiej dostępny od Lotosa. wink.gif

Czy wprowadzenie oleju 5W-30 ma na celu tylko zmniejszenie spalania, czy też ma jakieś inne uzasadnienie. I czy np. olej 0W-40 nie chroniłby tego silnika lepiej zarówno w niskiej, jak i wysokiej temperaturze (przy założeniu, że spełnia wszystkie zalecenia jakościowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zalecają 5W30, to po prostu silnik jest skonstruowany pod ten olej.

Poczytaj, czy dopuszczają inne lepkości. Jeśli nie, to nie ryzykowałbym z 0W i pozostał przy 5W. Co do drugiej liczby ... to pewnie 40 zamiast 30 nie zaszkodziłoby mu.

Kwestia jeszcze spełnienia innych norm.

Napisz co piszą w instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro tematy olejowe zaczynają się mnożyć to i mi się coś przypomniało.

> Do benzynowego Mondeo MK3 Ford zaleca olej 5W-30 Formula F. Wlałem ostatnio taki i nie widzę nic

> niepokojącego.

> ALE!

> Chodzą plotki, że Formula F robiona jest przez Castrola, a z racji różnych wpadek tej firmy

> wolałbym nic od nich nie używać.

> Macie jakieś zdanie na ten temat?

> Wcześniej lałem do swoich samochodów Lotosa 5W-40 lub Mobila 5W-50. Ten ostatni, gdy używałem auta

> za granicą, bo Mobil jest tam łatwiej dostępny od Lotosa.

> Czy wprowadzenie oleju 5W-30 ma na celu tylko zmniejszenie spalania, czy też ma jakieś inne

> uzasadnienie. I czy np. olej 0W-40 nie chroniłby tego silnika lepiej zarówno w niskiej, jak i

> wysokiej temperaturze (przy założeniu, że spełnia wszystkie zalecenia jakościowe).

Możesz sobie kupić Mobila dedykowanego do Forda Mobil Super FE Special 5W-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz sobie kupić Mobila dedykowanego do Forda Mobil Super FE Special 5W-30.

Ponoć właśnie Mobil robił Formulę E, która była do niedawna zalecanym olejem przez Forda - i co ciekawe jest w pełni mieszalna z F, mimo że ten pierwszy to półsyntetyk, a drugi syntetyk. (jeśli dobrze pamiętam, jakoś nie spędzało mi to snu z powiek, ale pomyślałem że zapytam skoro nadarzyła się okazja). zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponoć właśnie Mobil robił Formulę E, która była do niedawna zalecanym olejem przez Forda - i co

> ciekawe jest w pełni mieszalna z F, mimo że ten pierwszy to półsyntetyk, a drugi syntetyk.

> (jeśli dobrze pamiętam, jakoś nie spędzało mi to snu z powiek, ale pomyślałem że zapytam skoro

> nadarzyła się okazja).

Formula E tez była robiona przez Castrola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg instrukcji (wydrukowana w 2005) zalecany jest 5W30 zgodny ze specyfikacją Forda. W przypadku

> niedostępności takiego oleju należy użyć 5W-30, 10W-40 lub 5W-40 zgodne z ACEA A1/B1 lub

> A3/B3.

> Czyli zalewając na zimę 0W-30(40) mógłbym zaszkodzić silnikowi?

któż to wie

producent nie przewidział takiego oleju, to po co kombinować ...

5W40 możesz lać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w MK II początkowo używałem Carlube dedykowane do Forda, oczywiście 5w-30 semi,potem za radą jednego kolesia przeszedłem na olej G-Force, toże 5w-30, produkowane przez tę samą firmę co w/w carlube... nie zauważyłem żadnej różnicy. Auto ma nabite ponad 260 kkm i silnikowo jest wręcz idealnie.

W MK III używam forda f, wcześniej e ale teraz tej drugiej nie idzie kupić, leję forda bo nie przepłacam za ten olej w stosunku do innych castroli czy mobili... silnik trochę łyka tego leju, jakieś 0.5 -1 l / 10000 km ale co mu zrobię skoro perswazja słowna nie pomaga?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w MK II początkowo używałem Carlube dedykowane do Forda, oczywiście 5w-30 semi,potem za radą

> jednego kolesia przeszedłem na olej G-Force, toże 5w-30, produkowane przez tę samą firmę co

> w/w carlube... nie zauważyłem żadnej różnicy. Auto ma nabite ponad 260 kkm i silnikowo jest

> wręcz idealnie.

> W MK III używam forda f, wcześniej e ale teraz tej drugiej nie idzie kupić, leję forda bo nie

> przepłacam za ten olej w stosunku do innych castroli czy mobili... silnik trochę łyka tego

> leju, jakieś 0.5 -1 l / 10000 km ale co mu zrobię skoro perswazja słowna nie pomaga?

> Pozdrawiam

E leje tylko ten, tanszy od najtanszego syfu i przede wszystkim zalecany przez forda

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg instrukcji (wydrukowana w 2005) zalecany jest 5W30 zgodny ze specyfikacją Forda. W przypadku

> niedostępności takiego oleju należy użyć 5W-30, 10W-40 lub 5W-40 zgodne z ACEA A1/B1 lub

> A3/B3.

> Czyli zalewając na zimę 0W-30(40) mógłbym zaszkodzić silnikowi?

nie - olej 0w-40 jest olejem lepszym, o ile spełnia odpowiednie normy. Tylko po co?

tysiące fordów przejeździły setki tysięcy kilometrów na olejach marki ford smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> link do f, który podałeś to link dealera u którego kupuje oliwkę i inne pierdołki do mojej padaki

> mam do nich rzut średnioobciążonym beretem

cena taka sama jak w necie?

jakbys kiedys byl tam to mozesz sprawdzic przy okazji czy maja fordowski fioletowy plyn do chlodnic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie - olej 0w-40 jest olejem lepszym, o ile spełnia odpowiednie normy. Tylko po co?

> tysiące fordów przejeździły setki tysięcy kilometrów na olejach marki ford

To mój pierwszy Ford (i niewykluczone, że ostatni, chyba że nie pojawią się kolejne problemy z korozją zlosnik.gif ) i wlałem to co zalecali + kupiłem litrową buteleczkę Formula F. Gdybym wiedział, że jest opcja 5W-40 to wybrałbym raczej tę opcję. Ale nic straconego, wymieniam max co 15 tysięcy, więc następna wymiana wypadnie pewnie na wiosnę przyszłego roku. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej mają, to jest sklep przy salonie forda o tutaj więc sądzę, że mają. A jeśli chcesz u źródła i zadzwonisz do sklepu to pytaj o Mikey'a zdaje się on bawi się w wystawianie tych klamotów na e-bay.

Byłem tam ze 3 razy i zawsze z nim załatwiam sprawę - chuopak jest konkretny ok.gif

Ceny: mogę wstawić skan faktury, ceny brutto w GBP olej f 14.17 / 5l, filtr oleju u mnie jest wkład 4,03, płyn hamulcowy super dot 4 - 4.30 / 1 l

Wygląda, że ceny jak na e-bay.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.