Skocz do zawartości

Scenic II - problem z wyciaraczkami


golobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim scenicu II z 2004 roku mam problem z wycieraczkami, poprzedni włąściciel (mój ojciec) kupił jakieś zamienniki które podczas wycierania strasznie hałasowły, więć pojechał i kupił oryginalne za 190 zł a one hałasują jeszcze bardziej nie dość że podczas wycierania tarcie jest głośne to przy końcowej fazie wycirania gdy wycieraczki są w pionie to następuje takie duże jakby uderzenie młotkiem o szybę.

Pomocy co moge zrobic miał ktoś coś takiego.

czy wymiana wycieraczek coś da i na jakie ?

golobek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>pojechał i kupił oryginalne za 190 zł

icon_eek.gificon_eek.gif aż tyle to chyba w ASO.Ja kupuje zwykłe (chyba grafitowe) wycieraczki w sklepie motoryzacyjnym.Cena coś koło 30lub 40 zł za dwie sztuki i na pół roku mam spokój.Niestety nie pamiętam nazwy icon_rolleyes.gifNa pewno nie polecam tych wynalazków za marketów nono.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aż tyle to chyba w ASO.Ja kupuje zwykłe (chyba grafitowe) wycieraczki w sklepie

> motoryzacyjnym.

Ty kolego masz stara meganke a kolega golobek ma scenica II i tam sa porabane ramiona wycieraczek i pasuja tylko wycieraczki robione pod ten model frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo w orginalanach na koncach piorek jak taki plasticzek i on niemilosiernie upierdliwie stuka.

> Poszukaj tanszych valeo bez tych kapturkow na koncu.

Tańsze Valeo bez tych plasticzków stukają również, a nawet bardziej.

IMHO jest to kwestia luzu na mocowaniu wycieraczek (polączeniu piór i ramion).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a jak to kolego zrobić masz jakiś manual czy coś w tym stylu ?

Ale ja tego nie naprawiłem, po prostu po wymianie z Valeo oryginalnych na te tańsze zauważylem że stukają przy zmianie kierunku ruchu grinser006.gif

Więc nie ma to wiele wspólnego z plastikami na końcu.

Mi to stukanie nie przeszkadza, nie jest u mnie jakoś dramatycznie głośne...

EDIT: Ale u mnie ten tańsze Valeo nie hałasują "jadąc" po szybie, tylko słychać stuknięcie w najwyższym położeniu.

Na oryginalnych tego stuknięcia nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no a jak to kolego zrobić masz jakiś manual czy coś w tym stylu ?

A juz mi sie przypomnialo ,ze wymienialem tez przegubowe ramie wycieraczki (heheh ktos mi tu wmawial ,ze to niemozliwe).

Niestety jedyna opcja to wymiana na nowe lub dobre uzywane - w ramieniu wyrabiaja sie tulejki i jest masakra...

W fordzie zrobili to tak ,ze jest wieczne a w renault tak ,zeby nabic im kabze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A juz mi sie przypomnialo ,ze wymienialem tez przegubowe ramie wycieraczki (heheh ktos mi tu

> wmawial ,ze to niemozliwe).

> Niestety jedyna opcja to wymiana na nowe lub dobre uzywane - w ramieniu wyrabiaja sie tulejki i

> jest masakra...

> W fordzie zrobili to tak ,ze jest wieczne a w renault tak ,zeby nabic im kabze.

czyli to nie wina samych piór a całego ramienia tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Niech Ci Bóg to bezawaryjną jazdą wynagrodzi. grinser006.gif Byłem dziś w ASO zapytać o to łożysko,to nie mają,proponował mi za to całe ramię za ok. 500 zł. rotfl.gif Byłem też u pana,co handluje głównie częściami do Renault (sprowadza angliki i je rozkładają na części) akurat nie miał już interesującego mnie ramienia,które używane kosztuje ok. 150 zł.Mówił,że bardzo duży popyt na nie jest. smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo łożysko SKF kosztuje ok. 11-12 PLN. zamiennik będzie sporo tańszy, wymiana 2 łożysk ok. 15-30 minut więc... zlosnik.gif

popyt jest na ramiona, bo złącza XTRM to jakiś szaleniec wymyślił screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro widzę po 7 zł są,

popytaj w sklepach z cześciami AGD, ja zakładam takie łozska na wirniki odkurzaczy, tam sa w zdecydowanej wiekszosci 60-00 lub własnie 608, koszt ok8pln(jakies włoskie), ale jak pisze mrarek kup lepsze najlepiej skf za kilka złotych wiecej i bedzie ok. W serwisie nie handluja takimi rzeczami z prostej przyczyny, lepiej sprzedac całe ramie za kupe kasy niz bzdet za kilka groszy. Po ogladnieci swojego ramienia_ czytaj ramienia scenica zlosnik.gif stwierdzam , że wymiana jest banalna, osoba umiejąca trzymac prawidłowo czujnik udarowy zwany młotkiem zlosnik.gif poradzi sobie w 30 min, acha teraz najważniejsze przy wymianie!!!! ---do łozysk MUSISZ kupic CONAJMNIEJ 4 PIWA!!! bez tego nawet nie zabieraj sie do roboty!!!! 2 przed , jedno w trakcie i 1 po!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś kupiłem zamienniki po 13 PLN/szt.

> robota nieskomplikowana, ale jak zacząłem wybjać, to złamałem ramię.

> po prostu pękło, a wcale w nie nie waliłem młotem

Nie chce być złosliwy, ale wyraźnie pisałem CO jest potrzebne do wymiany łozysk!!! zapamietac 2 lozyska- 4 browary- zlota zasada, a tak powaznie to współczuje, gnaj do machera co spawa w osłonie argonu i bedzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chce być złosliwy, ale wyraźnie pisałem CO jest potrzebne

> do wymiany łozysk!!! zapamietac 2

> lozyska- 4 browary- zlota zasada,

przyznaję - ze względu na ciągłe jazdy samochodem nie skorzystałem WTEDY z browarów oslabiony.gif

> gnaj do machera co spawa w

> osłonie argonu i bedzie git

w pon naprawię - mam zakład, co spawa w aluminum palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.