Skocz do zawartości

astra [F] typy rozruszników


przemas86

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach od wymiany szczotek mój rozrusznik odmówił znowu posłuszeństwa. Postanowiłem, że kupie zregenerowany, gdyż są w cenie kosztów wymiany szczotek. Moje pytanie jest takie, czy przy silniku X16SZR występowały różne rodzaje rozruszników? Prosiłbym także o ich numery lub oznaczenia, żeby mi było łatwiej szukać zamiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, można stosować wymiennie.

Dzięki bardzo za pomoc. Wczoraj wymontowałem rozrusznik (co nie było aż tak prostą manualnie sprawą na parkingu pod blokiem) i okazało się ze mam Valeo. Zobaczę na stan szczotek bo okazuje się, że są łatwo wymienialne i może jeszcze dam mu szanse, żeby popracował przez kolejne dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio wymieniałem, kupiłem te na allegro - pasują.

> Szczotki rozrusznika komplet D6RA VALEO RENAULT !! (numer 1285128110)

A propos Twojej wypowiedzi: rozrusznik Valeo mozna rowniez pobrac np z Renault 19, trzeba tylko wymienic aluminiowa obudowe przednia-kilka minut roboty (inne punkty mocowania do skrzyni biegow), reszta jest identyczna.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie szczotek dzisiaj doszło do sytuacji, że znowu rozrusznik nie kręci. Czy może to być spowodowane tym, że szczotki są jeszcze za długie i za bardzo trą o wirnik? Nie wiem czy mocniejsze opukanie może tu coś dać czy znowu muszę bawić się w wyciąganie go z Asterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy tylko napisałeś w pierwszym poście, że po dwóch latach od wymiany szczotek znów nie kręci i będziesz ponownie je wymieniał, miałem napisać, że marna Twoja robota, bo nie tu przyczyna. Ale pomyślałem sobie, co się będę bawił w proroka i dołował Cię wink.gif No i jak widać trza było napisać smile.gif

Można się pobawić, wziąć gruby przewód i zapodać prąd z akumulatora wprost na "drugą" śrubę elektrowłącznika, czyli nie na tą z której odchodzi przewód na akumulator. Jeżeli rozrusznik będzie się szybko obracał, znaczy ze elektrycznie jest OK (łącznie ze szczotkami). Wtedy można szukać przyczyny w elektrowłączniku. Tu budowa tegoż. Można też sprawdzić czy to nie wina stacyjki - zapodać napięcie na mniejszą śrubę na elektrowłączniku. Jeżeli stuknie i zakręci rozrusznikiem jest OK a winna jest stacyjka. Oczywiście wszystkie operacje na wyłączonym zapłonie, żeby silnik nie odpalił.

P.S.

Kontrolki przygasają?

Pozdroofka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ja prowadziłem teraz samochód i nie wiem czy kontrolki przygasaja ale podobno słychać stuknięcie (co moim zdaniem oznacza, że elektromagnes działa) Szczotki były po dwóch latach bardzo zużyte... a w zasadzie jedna bardziej i to na tyle ze już mogła nie być wystarczająco dociskana do wirnika. Zaraz będę z kimś jechał, żeby sprowadzić samochód do domu. Spróbuje jeszcze te szczotki opukać... może sam odpali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam Wam honor Panowie Orochimaru i lelek. Wcześniej (przed wymianą szczotek) nie było słychać prób załączenia elektrowłącznika. Teraz kontrolki przygasają i słychać charakterystyczne cyknięcie. Niestety znowu czeka mnie wyciąganie rozrusznika na parkingu:). Powiedzcie mi tylko proszę czy elektrowłącznik w rozruszniku Valeo jest rozbieralny w stosunkowo łatwy sposób bo ja takiej możliwości na pierwszy rzut oka nie widziałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przynajmniej jak już wymienisz to wiesz co masz.

A regenerowany, no cóż, nigdy nie wiadomo na jakiej jakości częściach był robiony. Tyle, że zazwyczaj gwarancję dają wink.gif

Powodzenia i mam nadzieję, że to już ostatni problem na Twojej drodze smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale przynajmniej jak już wymienisz to wiesz co masz.

> A regenerowany, no cóż, nigdy nie wiadomo na jakiej jakości częściach był robiony. Tyle, że

> zazwyczaj gwarancję dają

Polecam regenerowane rozruszniki z Laubera.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.