Skocz do zawartości

98 oktanów


marcin2222

Rekomendowane odpowiedzi

> ogłaszam, ze po zatankowaniu 98 oktanów nie mam problemów z zapalaniem, tj zapala od 1 razu ( nie

> jest to pyknięcie ) rozrusznik kręci 3-4 razy., zapalam od razu na wszyskie gazy a nie jak

> kiedyś pyr pyr

Duże prawdopodobieństwo, że wcześniejsze 95okt. miało dużo poniżej tej normy, a 98 ma te 95 zlosnik.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Duże prawdopodobieństwo, że wcześniejsze 95okt. miało dużo poniżej tej normy, a 98 ma te 95

mozliwe a nawet bardzo moizliwe to co mowisz. ja porownalem ostatnio paliwa z orlenu i z BP.

silnik na paliwie z orlenu: chodził głosniej i przy odejmowaniu gazu szarpal. (paliwo 95) na vervie98 ciutke mniej szarpał.

na paliwie (95 oraz ultimate 98) szarpania znikły a silniczek chodzi ciszej. ;p i odpala na dotyk. albo zbieg okoliczności alo jest po prostu 100% paliwa w paliwie z BP. pare lat temu bylo na odwrót - orlen mial lepsze a BP gorsze - te same objawy. smile.gif przynajmniej u mnie w miejscowości smile.gif

ps. każde z tych rodzajów paliw tankowałem pod korek przy początku rezerwy. smile.gif

podium wyglada tak:

1. BP 98

2. BP 95

3. Orlen 98

4. Orlen 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ogłaszam, ze po zatankowaniu 98 oktanów nie mam problemów z zapalaniem, tj zapala od 1 razu ( nie

> jest to pyknięcie ) rozrusznik kręci 3-4 razy., zapalam od razu na wszyskie gazy a nie jak

> kiedyś pyr pyr

To ja bym proponował zatankować Shell V-Power Racing 99 wtedy nie ma problemu z niczym z wyjątkiem mandatów zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> robiłem test na 3 biegu do 120 km/h na paliwie 98 jest dobrze a na paliwe 95 nierówna praca,

> myślałem że wtryskiwacze zabrudzone. Wniosek taki żeby tankować 98 oktanów szczególnie gdy

> jeżdzimy na gazie

witamy w polsce.... tak samo jak ja smigam na gazie... i okropnie wolno przyspiesza mi na - temperaturach... juz pomijam jakosc i czystość paliwa ale te tępe ciu.. dają znacznie więcej butanu który jest dużo tańszy i przy takich temperaturach nie chce ekspandować angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak zajrzałem po sąsiedzku i kilku ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Spróbuję na STILO sprawdzić

> jak to się ma do 1,6 + LPG tankowanie 98 na BP. Bo na orlenie poszarpuje na 95.

jakbyscie wiecej gonili na brynie te autka to by nic nie szarpało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyscie wiecej gonili na brynie te autka to by nic nie szarpało...

Ale po co jak cytuje kolege Szybę ( waszka droga ) sciana.gif A poza tym Gaz wspaniały wynalazek tylko nie koniecznie do auta które nic nie pali. Mój miś dostaje do jedzenia VPower Racing 99 i nic mu się nie dzieje 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co jak cytuje kolege Szybę ( waszka droga ) A poza tym Gaz wspaniały wynalazek tylko nie

> koniecznie do auta które nic nie pali. Mój miś dostaje do jedzenia VPower Racing 99 i nic mu

> się nie dzieje

Droga da waszka. Po ile tankujesz ten specyfik ostatnio widziałem najtaniej 5.29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co jak cytuje kolege Szybę ( waszka droga ) A poza tym Gaz wspaniały wynalazek tylko nie

> koniecznie do auta które nic nie pali. Mój miś dostaje do jedzenia VPower Racing 99 i nic mu

> się nie dzieje

Skro nic sie nie dzieje po co to tankować iprzepłacać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skro nic sie nie dzieje po co to tankować iprzepłacać??

bo niektorzy tak lubia.. i uwierz nie warto wnikac... dlaczego niektorzy lubia zalac cos co jest duzo drozsze i ma efekt placebo... bo nic innego nie wynika z faktu tego w takim samochodziku z tak ogromnym wysilonym motorkiem jak.... z calym szacunkiem....panda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo niektorzy tak lubia.. i uwierz nie warto wnikac... dlaczego niektorzy lubia zalac cos co jest

> duzo drozsze i ma efekt placebo... bo nic innego nie wynika z faktu tego w takim samochodziku

> z tak ogromnym wysilonym motorkiem jak.... z calym szacunkiem....panda:)

Szybuś nie patrzę na ceny bo i tak nalać muszę a po co mam sie denerwować kolejną podwyżką cen waszki i tak tego nie zmienimy sick.gif Panowie proponuje zalać na pusty zbiornik parę litrów porównać dynamikę i osiągi i wtedy smi sie ocenicie czy warto czy nie. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szybuś nie patrzę na ceny bo i tak nalać muszę a po co mam sie denerwować kolejną podwyżką cen

> waszki i tak tego nie zmienimy Panowie proponuje zalać na pusty zbiornik parę litrów

> porównać dynamikę i osiągi i wtedy smi sie ocenicie czy warto czy nie.

w tym silniku nie bedzie roznicy - kilkukrotnie byly takie porownania robione na roznych silnikach i owszem sa efekty ale w silnikach wiekszych i bardziej wysilonych a nie w naszych monstrach smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w tym silniku nie bedzie roznicy - kilkukrotnie byly takie porownania robione na roznych silnikach

> i owszem sa efekty ale w silnikach wiekszych i bardziej wysilonych a nie w naszych monstrach

to moze nie przekonujmy sie o osiągach.. bo to wiadomo - praw fizykotechnicznych sie nie rpzeskoczy... paliwo 98 nie doda nam 10KM w tak malym silniku - to oczywiste. no moze jak nalejecie lotnicze to moze ewentualnie wtedy ;p zlosnik.gif

ale na lepszym paliwie silniczek chodzi ciszej, odpala na dotyk i nie ma problemu z szarpaniem, lepiej reaguje na pedał gazu - cyzli kultura pracy lepsza wink.gif i chyba na tym polega caly ten problem miedzy paliwem 95 a 98 wink.gif

poki mnie stać bede tankowac 98 - wlaśnie dla tej kultury pracy aby chodzil rowno i bez szarpania smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to moze nie przekonujmy sie o osiągach.. bo to wiadomo - praw fizykotechnicznych sie nie

> rpzeskoczy... paliwo 98 nie doda nam 10KM w tak malym silniku - to oczywiste. no moze jak

> nalejecie lotnicze to moze ewentualnie wtedy ;p

> ale na lepszym paliwie silniczek chodzi ciszej, odpala na dotyk i nie ma problemu z szarpaniem,

> lepiej reaguje na pedał gazu - cyzli kultura pracy lepsza i chyba na tym polega caly ten

z praca silnika to by sie zgadzalo... paliwo o wyzszej LO spala sie mniej gwaltownie... stad takei a nie inne wrazenia... nie pzrekladajace sie na nic innego smile.gif

> problem miedzy paliwem 95 a 98

> poki mnie stać bede tankowac 98 - wlaśnie dla tej kultury pracy aby chodzil rowno i bez szarpania

a rowno i bez szarpania na 95 tez jest... pod warunkiem sprawnego uklad zaplonowego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z praca silnika to by sie zgadzalo... paliwo o wyzszej LO spala sie mniej gwaltownie... stad takei

> a nie inne wrazenia... nie pzrekladajace sie na nic innego

> a rowno i bez szarpania na 95 tez jest... pod warunkiem sprawnego uklad zaplonowego

mysle ze ukl. zaplonowy jest w porządku. wymieniane wszystko regularnie i na dorbych czesciach. i na dobrym paliwie nic nie szarpie. uruchamialem w ciemnym garażu silnik i zadnych iskier nie bylo widac. to byl narazie jedyny taki test.

te szarpanie nie jest zawsze.

raz zatankowalem na orlenie w gwoździanach: nie szarpał ale jakos nie chcial jechac.

kolejny raz w chrząstowicach na orlenie: odpalam, ruszam i zaczyna sie podskakujka i tak przy kazdym dodaniu gazu przez az do Lublinca km, potem troche zmalalo i tak troche zachowywal sie tak chocby cos przerywalo musialem go krecic na 4-5tys obr/min

zas w Lublincu zatankowalem to poszarpywal tylko np. przy 70km/h i 4. biegu z lekkim dodaniem gazu (komp pokazywał ok. 4,5l spalania chwilowego)

raz zatankowalem na bp 95 - szarpanie ustalo (przynajmniej narazie no i jest ciszej) a w ostatni piatek BP 98 - rowniez nie szarpie i ciszej. wiec albo chrzczą paliwo na orlenie albo cos jest z nimi naprawde nie tak.

przytoczylem tu wybiorcze tankowania po ktorych zauwazylem zmiany w prowadzeniu auta. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mysle ze ukl. zaplonowy jest w porządku. wymieniane wszystko regularnie i na dorbych czesciach. i

> na dobrym paliwie nic nie szarpie. uruchamialem w ciemnym garażu silnik i zadnych iskier nie

> bylo widac. to byl narazie jedyny taki test.

> te szarpanie nie jest zawsze.

> raz zatankowalem na orlenie w gwoździanach: nie szarpał ale jakos nie chcial jechac.

> kolejny raz w chrząstowicach na orlenie: odpalam, ruszam i zaczyna sie podskakujka i tak przy

> kazdym dodaniu gazu przez az do Lublinca km, potem troche zmalalo i tak troche zachowywal sie

> tak chocby cos przerywalo musialem go krecic na 4-5tys obr/min

> zas w Lublincu zatankowalem to poszarpywal tylko np. przy 70km/h i 4. biegu z lekkim dodaniem gazu

> (komp pokazywał ok. 4,5l spalania chwilowego)

> raz zatankowalem na bp 95 - szarpanie ustalo (przynajmniej narazie no i jest ciszej) a w ostatni

> piatek BP 98 - rowniez nie szarpie i ciszej. wiec albo chrzczą paliwo na orlenie albo cos jest

> z nimi naprawde nie tak.

> przytoczylem tu wybiorcze tankowania po ktorych zauwazylem zmiany w prowadzeniu auta.

Każdy leje takie paliwko jakie lubi smile.gif mi się wydaje że warto lać lepsze bo ogólnie mniej problemów i miś zadowolony zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdemontuj elpedżi to twoja panda lepiej na tym wyjdzie....

> Zakładać instalacje LPG i lać droższe paliwo...

tak, tak... wiemy... gaz to zło smirk.gif

A może by się należało zastanowić że skoro 1/2 baku schodzi np w 3miesiące to może warto zalać coś lepszego żeby podczas tego czasu z benzyny nie wytrąciła się woda a sama benzyna nie traciła swoich właściwości hmm.gif

icon_rolleyes.gif ale to trzeba by było się zastanowić tylko po co skoro można napisać że LPG jest winne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, tak... wiemy... gaz to zło

> A może by się należało zastanowić że skoro 1/2 baku schodzi np w 3miesiące to może warto zalać coś

> lepszego żeby podczas tego czasu z benzyny nie wytrąciła się woda a sama benzyna nie traciła

> swoich właściwości

> ale to trzeba by było się zastanowić tylko po co skoro można napisać że LPG jest winne

Zrobił sie problem z niczego np. Shell V-Power Racing jest droższe od normalnej 95 o 1 zł na lit to na zbiorniku jest to wydatek 35 zł więcej dzieląc to na 3 miesiące 90 dni wychoszi 35/90=0.38 gr dzienie fakt spory wydatek hehe.gif A ewentualne zrobienie głowicy szczegulnie dla zagazowanych misi gdzie smarowanie jest inne na pewno wyjdzie taniej i z pewnością będzie to wina LPG a nie użytkownika hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.