Skocz do zawartości

trudno odpala resetuje zegary


tuha

Rekomendowane odpowiedzi

jak dluzej postoi np noc to jest problem z odpaleniem tzn za 1 razem rzadko kiedy odpala(rozrusznik staje jakby byl akumlator rozladowany) trzeba 2 raz zakrecic i odpali, najczesciej resetuje przy okazji zegary,akumlator nowy(3m-ce ma) pomiar poboru pradu na postoju w normie.Potem juz odpala na dotyk.Jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dluzej postoi np noc to jest problem z odpaleniem tzn za 1 razem rzadko kiedy odpala(rozrusznik

> staje jakby byl akumlator rozladowany) trzeba 2 raz zakrecic i odpali, najczesciej resetuje

> przy okazji zegary,akumlator nowy(3m-ce ma) pomiar poboru pradu na postoju w normie.Potem juz

> odpala na dotyk.Jakies pomysły?

W moim przypadku była luźna masa na akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz za duzy spadek napiecie podczas proby rozruchu.

trzeba sprawdzic akumulator proba rozruchowa, ale tego w sklepie Ci raczej nie zrobia, a jak zareklamujesz, to bedziesz musial pozbyc sie akumulatora na jakis czas.

jesli problem wystepuje za kazdym razem, to pozycz od kogos akumulator i testuj to cos zmieni. jesli bedzie porawa, to albo wina nowego akumulatora, albo masz niedoladowany akumulator - uklad ladowania do sprawdzenia.

jesli zmiana akumulatora nie pomoze, to ja bym sprawdzic jednak rozrusznik, bo zakladam, ze nowego nie dawales, wiec istnieje ryzyko, ze ten co masz jest felerny.

no i masa do sprawdzenia, ale te mozliwosc odrzucam, jesli klemy sa czyste i instalacja elektryczna w stanie nawet srednim, to powinna dawac rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie. Klemy posmarowałem pastą z miedzią lecz nic to nie pomogło. Pojechałem do elektryka. Jego werdykt "coś nie tak z rozrusznikiem". Rozkręcił rozrusznik, coś w nim powymieniał, zamontował i d..... Objawy nie ustąpiły. Okazało się że przyłączenie do masy był do reperacji. Skosił mnie za rozrusznik i przewód masowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem kiedyś podobnie. Klemy posmarowałem pastą z miedzią lecz nic to nie pomogło. Pojechałem do

> elektryka. Jego werdykt "coś nie tak z rozrusznikiem". Rozkręcił rozrusznik, coś w nim

> powymieniał, zamontował i d..... Objawy nie ustąpiły. Okazało się że przyłączenie do masy był

> do reperacji. Skosił mnie za rozrusznik i przewód masowy.

a który to jest ten przewód masowy? ten co do minusa idzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a który to jest ten przewód masowy? ten co do minusa idzie?

Tak, u mnie pomoglo wyczyszczenie stykow oraz poprawilem miejsce gdzie lapie blache i teraz jak reka odjal nie resetuje i pali za kazdym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.