Skocz do zawartości

EGR w twinporcie


kjk

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat EGRa było już sporo, ale zdaje się, że w Z14XEP sprawa jest cokolwiek bardziej skomplikowana niż w starszych silnikach i niewiele na ten temat znalazłem w szukajce. Niestety, moja Astra komunikatem pt. błąd 1405 zaczyna się dopominać o wymianę.

Teraz pytania:

1. Czy ktoś może mi podać nr kat. EGRa do silnika Z14XEP w astrze G classic?

2. Czy ktoś ma sprawdzonego sprzedawcę, u którego da się kupić nowy oryginał z gwarancją, za rozsądną cenę (w ASO to jakieś 600-700zł).

3. Czy wchodzi w grę zaślepianie?

4. Słyszałem, ze da się programowo wyłączyć lub ograniczyć działanie EGRa, ale żadnych konkretów (w moim ASO robili wielkie oczy). Może ktoś to robił w tym silniku?

Pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odkurzam temat bo i mnie dopadło to samo, niestety w czasie wyjazdu na wakacje. Najpierw kontolka zapalała się i gasła, na koniec podróży zapaliła i już tak została. Pytania mam takie:

1. Da radę pojeździć z tym przez tydzień i jakie ewentualnie konsekwencje grożą astrze?

2. Czy błąd 1405 to od razu wymiana na nowy, czy można próbować jakiejś reanimacji (tzn. wyczyszczenie itp)?

PS: silnik jak u autora wątku: Astra G Z14XEP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1. Da radę pojeździć z tym przez tydzień i jakie ewentualnie konsekwencje grożą astrze?

Da, jezdziłem ze świecącą kontrolka ze 3 miesiące i nic się nie działo (silnik x16xel)

> 2. Czy błąd 1405 to od razu wymiana na nowy, czy można próbować jakiejś reanimacji (tzn. wyczyszczenie itp)?

Można spróbować wyczyścić....... Ale nie licz żeby to coś dało zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.