Skocz do zawartości

siły półosi rozkład na lodzie.


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś mnie wyciągali z zaspy grinser006.gif.

Co zauważyłem na tej samej powierzchni lewe i prawe koło na śniegu, a kręci się tylko prawe a lewe stoi w miejscu czy to normalne?

Auto normalnie ciągnie czuć że na 2 koła w czasie jazdy.

Jak do garażu wjezdzam na podjezdzie na lodzie tak samo lewe w miejscu stoi a prawe kręci się jak głupie normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam dziś mnie wyciągali z zaspy .

> Co zauważyłem

> Jak do garażu wjezdzam na podjezdzie na lodzie tak samo

1. nie masz blokady dyferencjału biglaugh.gif

2. jeśli jesteś w wozie tylko ty, to lewa strona jest bardziej obciążona, więc prawe koło się ślizga, a lewe nie - tyle teoria. waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam dziś mnie wyciągali z zaspy .

> Co zauważyłem na tej samej powierzchni lewe i prawe koło na śniegu, a kręci się tylko prawe a lewe

> stoi w miejscu czy to normalne?

> Auto normalnie ciągnie czuć że na 2 koła w czasie jazdy.

> Jak do garażu wjezdzam na podjezdzie na lodzie tak samo lewe w miejscu stoi a prawe kręci się jak

> głupie normalne?

Chyba każdej zimy ten temat wraca zlosnik.gif Dlaczego jedno koła "nie działa" zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam dziś mnie wyciągali z zaspy .

> Co zauważyłem na tej samej powierzchni lewe i prawe koło na śniegu, a kręci się tylko prawe a lewe

> stoi w miejscu czy to normalne?

> Auto normalnie ciągnie czuć że na 2 koła w czasie jazdy.

> Jak do garażu wjezdzam na podjezdzie na lodzie tak samo lewe w miejscu stoi a prawe kręci się jak

> głupie normalne?

Minimalna różnica w oponach, masa kierowcy...

Ja codziennie jadąc do pracy jak wcisnę mu gaz to też prawe koło się ślizga i ja się temu nie dziwię tylko Ci, których wtedy wyprzedzam rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak też myslałem że te bardziej obciążone jest stabilne a te mniej kręci w koło. ale wole zapytać do pewności wink.gif.

Bo wydawało mi się to z początku dziwne, no ale wszystko gra bo nie widze by auto toczyło się do przodu z 1 działającą półosią.Nie dało by rady tzn dało ale to by się zaraz odczuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.