Skocz do zawartości

JTD nie odpala - nie ma ciśnienia na pompie paliwa


aditola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu w piątek zakładał mi gostek centralny zamek na pilota (dokładał samo sterowanie na pilota), odebrałem autko, pojechałem od razu się zatankować bo już rezerwa się świeciła. Zatankowałem pół baku i przejechałem 6km! Auto nagle zgasło i zaświeciła się marchewa :/ Bravolot odpalił i przejechał jeszcze 100m palacz.gif po czym padł na amen - przy próbie kręcenia objaw był taki jakbym przekręcał kluczyk w stacyjce bez immo (bez pastylki immo w kluczyku) - rozrusznik kręcił jak pooooyebany a tu nic :/ wezwałem mechanika, sholowaliśmy auto ale że miał sporo na głowie to zabrał się za mojego dopiero dzisiaj. Godzinę temu dostałem telefon, że nie działała pompa paliwa ale została przymuszona do działania natomiast nie ma ciśnienia - mówił coś, że powinno być 580 a jest zaledwie 150 (nie pamiętam czego? bar?). No i pytanie do kolegów co mogło powiedzieć papa? Coś mówił o wtryskach, regulatorze na listwie wtryskowej?

Coś ktoś przerabiał? Na początku myśleliśmy, że albo przez przypadek na stacji zatankowałem benzynę zamiast ON a druga opcja to taka, że coś elektryk pochrzanił z kabelkami... Póki co auto nie jest mi pilnie potrzebne bo mam służbowe ale jednak na święta się przyda smile.gif Co mogło się posypać??

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pompa paliwa ale została przymuszona do działania natomiast nie ma ciśnienia -

> mówił coś, że powinno być 580 a jest zaledwie 150

Ma być około 5 bar .

Niech więc sprawdzi jakie ciśnienie daje pompa bez pozostałej części układu paliwowego - np. na ściągniętym wężyku przed filtrem paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma być powyżej 5 bar .

> Niech więc sprawdzi jakie ciśnienie daje pompa bez pozostałej części układu paliwowego - np. na

> ściągniętym wężyku przed filtrem paliwa .

a może coś mówił o 5 barach a jest 1,5 ale nie wiem czy przed filtrem czy ogólnie ok.gif z tego co mówił pompa chyba jest ok i daje pełne 5bar ale coś mówił meches o listwie wtryskowej, regulatorze ciśnienia itp.... że będzie nad tym siedział w poniedziałek.

Pytam z ciekawości, czy to jest jakaś błahostka i do usunięcia tanim kosztem czy znów mnie czeka jakiś poważniejszy zakup do auta :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.