Skocz do zawartości

Wykastrowałem czujnik szlifierką na termostacie uszkodzony?


grand1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wymieniałem termostat w 900 lecz nei pasowała ta podkładka na czujniku bo termostat nie miał na początku gwintu frezu i by puszczał płyn więc ja podciąłem szlifierką i wywaliłem.

Z autem wszystko gra czujnik tez niby jest ok gdy jest zimny ma wysoką rezystancję gdy jest ciepły małą.

No i tu pytanie czy przez podszlifowanie niechcacy czujnika w 2 miejscach będzie dawał prawidłowy odczyt do komputera?

Uszkodzenia szlifierką na foto. Wcięcia ok 1mm.

http://img687.imageshack.us/i/nowyobrazmapabitowalir.png/

Dodam że Coś mi się na wolnych za puźno wentylator na nowym twermostacie włączył auto chodziło na wolnych ok 28min i dopiero włączył się wentylator w garażu było ok 4C.Czujnik za wysokiej temp sie nie wlaczyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem to pytanie osobne.

> Co do uszkodzenia szlifierą czujnika dobrze będzie pokazywał dane do komputera?.

Wszystko zależy od stopnia uszkodzenia - jeżeli ruszyłeś tylko obudowę to nie bedzie problemu, jeśli pojechałeś po "ustroju pomiarowym" czujnika temperatury to bym już temu czujnikowi nie wierzył.

Na odległość bez foty trudno coś sensownego powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.