Skocz do zawartości

dół 1.2 8v a 16 v


DALES_SC

Rekomendowane odpowiedzi

> tak z ciekawości bo czeka mnie remont dołu i się zastanawiam czy lepszy 8v czy 16v , cenowo pewnie

> 16 tka drozsza do remontu?? a koni pewnie jest to samo ???? z góry dziękuje za odpowiedzi i

> jak coś będzie góra 8 mka

Dół niby lepszy. Lepsze korby, ale tłoki wklesłe to przy górze 8v odpreży motor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie będe mieć turbo tylko prawie serie mam dół 8mkowy w garażu i chyba jego wyremontuje no nic

> tak tylko z ciekawości pytałem dziekuje wszystkim

A na czym ma polegać remont ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pierscienie, panewki wszystkie oringi , i inne pierdółki bo chce miec prawie nówke

Jak chcesz mieć prawie nówkę to trzeba wymienić tłoki na nadwymiar i zrobić szlif cylindrów. W innym wypadku to tylko maskowanie strupa pudrem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam dol silnika 16v w piwnicy ...czy moge z niego przelozyc tylko korby do mojego 1.2 8V? (korby z

> 16V sa lzejsze od 8V...bedzie to odczuwalna roznica?)

Mysle, że nie warto rozbierać silnika tylko po to żeby przełożyć korby. Różnica nie jest duza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, że nie warto rozbierać silnika tylko po to żeby przełożyć korby. Różnica nie jest duza.

a jak juz bym rozbieral to co mu zrobic by sie lepiej wkrecal?

korby z 16V

podobno mozna 'poscinac' przeciwwagi ...i potem koniecznie wywazyc cfaniaczek.gif

co tam jeszcze robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanko

> Mam pekniety blok w 8v i mam drugi caly goly i chce wszystko do niego przelozyc ze starej 8v jak

> sadzicie tloki dac nowe? czy te stare wpasowac?

Tu nie ma co myśleć, to trzeba zmierzyć, obadać na żywo. Jeśli kwalifikuje się do szlifu to szlif i nowe tłoki a jeśli zużycie mieści się w normie to stare tłoki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.