Skocz do zawartości

Przebieg ubezpieczenia - szkodowość


el_diablo

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak: mam do lutego 2011 polisę OC i AC w Hestii z maksymalnymi zniżkami za bezszkodowość. Wygląda jednak na to, że niechcąco/nieświadomie podałem ubezpieczycielowi błędne informacje - ściągnąłem dzisiaj zaświadczenie o przebiegu ubezpieczenia poprzedniego samochodu (w Liberty Direct) i wykazuje ono, że z mojego OC była likwidowana szkoda z lipca 2008 r (czyli defacto poprzednia polisa też powinna być policzona po mniejszych zniżkach).

Dlaczego twierdzę, że zrobiłem to nieświadomie... Faktycznie w lipcu 2008 miałem wypadek, w którym nikt postronny nie doznał szkody. Do lutego 2009 kiedy zawierałem poprzednią polisę nikt nie zgłaszał żadnych roszczeń, więc zadeklarowałem bezszkodowość. Później w 2009 przyszło pismo z Liberty Direct pismo z prośbą o potwierdzenie okoliczności wypadku, ponieważ zarządca drogi złożył wniosek o odszkodowanie w związku z uszkodzeniem infrastruktury drogowej. Wyjaśnienia złożyłem - nie odnosząc się do żadnych szkód, ponieważ pojęcia nie mam jakie szkody powstały, a w ich pismie też nic nie było szczegółowo określone. Sprawa nie miała żadnego dalszego toku więc uznałem, że albo roszczenie nie zostało uwzględnione, albo sprawa nie została jeszcze wyjaśniona. Z tą świadomoscią w lutym 2010 zawarłem kolejną polisę nadal deklarując bezszkodowość.

I jak teraz do tego podejść przy przedłużaniu polisy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I jak teraz do tego podejść przy przedłużaniu polisy?

Ja bym siedział cicho, jeśli dotyczy to tylko OC... (AC to Twój własny biznes, więc trzeba bardziej przypilnować)

Jak spróbujesz to odkręcać zacznie się wymiana pism, wyjaśnianie, rozmowy z baranami w białych kołnierzykach, którzy będą chcieli się wykazać... Komu to potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaa... A w razie szkody narazi się na koszty.

> mar00ha

Przy OC jedyną konsekwencją zaniżonej składki jest konieczność zapłaty zaległej części składki + odsetki.

Gorzej, jeśli całość była sprzedana jako pakiet i warunkiem niskiej składki za AC była bezszkodowość w OC (a z takimi konstrukcjami można się spotkać). I w tedy w razie bum zaczynają się prawdziwe problemy (wypłata odszkodowania tylko proporcjonalnie do wysokości składki zapłaconej do wyliczonej na nowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.