Skocz do zawartości

Naprawa pasa bezpieczeństwa


Rav82

Rekomendowane odpowiedzi

> Witam, mam problem ze zwinięciem sprężyny w pasie. Może mnie ktoś pokierować jak ją nawinąć? Dziwi

> mnie, że ona ma zmieniony kierunek zwoju

Chyba się nie uda złożyć, kiedyś rozłożyłem pas i nawet jak zawinąłem sprężyne to nie chciał już banglać, więc proponuję kupić siakiś inny za 20,- i siemasz grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam problem ze zwinięciem sprężyny w pasie. Może mnie ktoś pokierować jak ją nawinąć? Dziwi

> mnie, że ona ma zmieniony kierunek zwoju

Przerabiałem to już z 10 razy, pierwszy raz jak to złożyłem to się okazało że na odwrót hehe, generalnie potrzeba dwóch osób albo 4 rąk jak kto woli, wcale to takie trudne nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, ale ona potem zmienia kierunek w zwoju i co dalej?

Trza całą powoli rozwijać i jednocześnie wkładać do tego plastiku i jednocześnie przytrzymywać żeby nie wyskoczyła, samemu ciężko to ogarnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, mam problem ze zwinięciem sprężyny w pasie. Może mnie ktoś pokierować jak ją nawinąć? Dziwi

> mnie, że ona ma zmieniony kierunek zwoju

a po co to robic? to przeciez bezpieczenstwo TWOJE !!!! kup nowy a nie naprawiaj, pozniej cos sknocisz i nie zadziala podczas ewentualnego wypadku.

Jejku szok ze ci nie zalezy na bezpieczenstwie i szukasz pozornych oszczednosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się po kilku ciężkich kombinacjach. Nawinąłem sprężynę na rączkę od śrubokręta, podczas zdejmowania zeszło 2/3 sprężyny, które włożyłem do szpulki. Reszte dowinąłem luzem wiszący kawałek. Zdjąłem drugą część plastiku Ze sprężyną z mechanizmu. Zwinąłem pas i nałożyłem całość przytrzymując sprężynę nożem. Gdy złożyłem całość pas normalnie hula. Pomagała mi moja żona. Dzięki za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Udało się po kilku ciężkich kombinacjach. Nawinąłem sprężynę na rączkę od śrubokręta, podczas

> zdejmowania zeszło 2/3 sprężyny, które włożyłem do szpulki. Reszte dowinąłem luzem wiszący

> kawałek. Zdjąłem drugą część plastiku Ze sprężyną z mechanizmu. Zwinąłem pas i nałożyłem

> całość przytrzymując sprężynę nożem. Gdy złożyłem całość pas normalnie hula. Pomagała mi moja

> żona. Dzięki za pomoc

Nie ma sprawy 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a po co to robic? to przeciez bezpieczenstwo TWOJE !!!! kup nowy a nie naprawiaj, pozniej cos

> sknocisz i nie zadziala podczas ewentualnego wypadku.

> Jejku szok ze ci nie zalezy na bezpieczenstwie i szukasz pozornych oszczednosci.

Ale co ma zwijanie pasa do bezpieczeństwa, cały mechanizm co blokuje pas podczas dzwona jest z drugiej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co ma zwijanie pasa do bezpieczeństwa, cały mechanizm co blokuje pas podczas dzwona jest z

> drugiej strony

ale to jakas ingerencja w pas jest jednak, jak pozniej sprezyna nie napnie odpowiednio pasow np po tym jak sie schyalles gdzies , a akurat dzwona zaliczy to wtedy pasy go zatrzymaja za pozno jak juz glowa uderzy o szybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to jakas ingerencja w pas jest jednak, jak pozniej sprezyna nie napnie odpowiednio pasow np po

> tym jak sie schyalles gdzies , a akurat dzwona zaliczy to wtedy pasy go zatrzymaja za pozno

> jak juz glowa uderzy o szybe.

Jak się to zrobi z głową, to nie ma obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Złożony pas chodzi lepiej od tego drugiego. Sprężyna chodzi jak należy, więc skoro dobrze jest złożony to po co nowy kupować?

Po za tym pasy już wyprane. Czekam aż wyschną i zakładam. Z tego co oglądałem to trzeba wyciągnąć przez tylni boczek. No chyba że się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie. Złożony pas chodzi lepiej od tego drugiego. Sprężyna chodzi jak należy, więc skoro

> dobrze jest złożony to po co nowy kupować?

> Po za tym pasy już wyprane. Czekam aż wyschną i zakładam. Z tego co oglądałem to trzeba wyciągnąć

> przez tylni boczek. No chyba że się mylę?

dokładnie trzeba go zdjąć, odkręcić śrubę od wewnątrz i można wyjmować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.