Skocz do zawartości

Znowu ubezpieczenie...


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak. Mam samochód, mam OC (nieważne rok), dowód rejestracyjny (bez przeglądu) umowy kupna sprzedaży jeszcze nie mam, ale to nieistotne. Obecny właściciel twierdzi, że dostał druk do zapłaty OC, ale zwyczajnie olał i zagubił a więc jest przypuszczenie, że nadal samochód widnieje w ewidencji tego samego TU. Czy mogę pójść do przedstawiciela albo zadzwonić na infolinię tego TU i podając nr polisy dowiedzieć się, jak wygląda sprawa? Powiedzą o nieopłaconych składkach i czy jest w ogóle to auto u nich ubezpieczone? Potrzebuję tych info, bo w dniu spisania umowy, muszę pójść do tego (albo innego, jeśli gość kręci) TU i wypowiedzieć OC z tym dniem no i kupić polisę na siebie, żeby nie wkopać się w 2 OC. Wtedy te zaległe składki sprzed roku będą ścigały poprzedniego właściciela a nie mnie, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z art.28 ust.2

Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym

mowa w ust. 1, jeżeli:

1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego

ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo ...

Czyli, jeżeli gość za ostatnie 12 miesięcy (licząc od końca poprzedniej polisy) kasy nie zapłacił to z upływem tych 12tu miesięcy jego polisa nie przedłużyła się automatycznie na kolejne 12 miesięcy. Znaczy, że Ty musisz zawszeć nową swoją umowę OC w dniu zakupu, a poprzednie nieopłacone składki Ciebie nie dotyczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zgodnie z art.28 ust.2

> Zawarcie następnej umowy nie następuje, pomimo braku powiadomienia, o którym

> mowa w ust. 1, jeżeli:

> 1) nie została opłacona w całości określona w umowie składka za mijający okres 12 miesięcy lub w

> przypadku cofnięcia zakładowi ubezpieczeń zezwolenia na wykonywanie działalności

> ubezpieczeniowej w zakresie obowiązkowego

> ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych albo ...

> Czyli, jeżeli gość za ostatnie 12 miesięcy (licząc od końca poprzedniej polisy) kasy nie zapłacił

> to z upływem tych 12tu miesięcy jego polisa nie przedłużyła się automatycznie na kolejne 12

> miesięcy. Znaczy, że Ty musisz zawszeć nową swoją umowę OC w dniu zakupu, a poprzednie

> nieopłacone składki Ciebie nie dotyczą.

A ja bym i tak wypowiedzenie umowy złożył - o ile ubezpieczenie będzie w innym TU. Dla spokojności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A więc tak. Mam samochód, mam OC (nieważne rok), dowód rejestracyjny (bez przeglądu) umowy kupna

> sprzedaży jeszcze nie mam, ale to nieistotne. Obecny właściciel twierdzi, że dostał druk do

> zapłaty OC, ale zwyczajnie olał i zagubił a więc jest przypuszczenie, że nadal samochód

> widnieje w ewidencji tego samego TU. Czy mogę pójść do przedstawiciela albo zadzwonić na

> infolinię tego TU i podając nr polisy dowiedzieć się, jak wygląda sprawa? Powiedzą o

> nieopłaconych składkach i czy jest w ogóle to auto u nich ubezpieczone? Potrzebuję tych info,

> bo w dniu spisania umowy, muszę pójść do tego (albo innego, jeśli gość kręci) TU i

> wypowiedzieć OC z tym dniem no i kupić polisę na siebie, żeby nie wkopać się w 2 OC. Wtedy te

> zaległe składki sprzed roku będą ścigały poprzedniego właściciela a nie mnie, tak?

Dodatkowo poprzedniemu wlascicielowi grozi 500EUR za nieoplacenie OC w terminie.

Sprawdz lepiej wszystko 2 razy, zeby pozniej Ciebie nie scigali!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.