Skocz do zawartości

Ogrzewanie tylnej szyby padło


Sw_irek

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, po włączeniu świateł przycisk się podświetla, po naciśnięciu nie załącza ogrzewania, gdzie szukać stycznika/przekaźnika tylnej szyby, jakim skrótem oznacza się stycznik/przekaźnik tylnej szyby ? toyota picnic 3s-fe

20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, po włączeniu świateł przycisk się

> podświetla, po naciśnięciu nie załącza ogrzewania, gdzie szukać stycznika/przekaźnika tylnej

> szyby, jakim skrótem oznacza się stycznik/przekaźnik tylnej szyby ? toyota picnic 3s-fe

a lusterka masz podgrzewane razem z szybą? (w clio i sedici tak jest)

jesli tak to sprawdź czy lusterka grzeją, bedziesz wiedział czy nie działa zasilanie, przekaźnik czy tylko np: przewód zasilający do tyłu

sprawdź też bezpieczniki (może któryś padł)

jeśli wszystko jest OK, to weź voltomierz i sprawdź czy masz napięcie na stykach zasilających, tych co zasilają bezpośrednio szybę (może zaśniedziały i jest przerwa w obwodzie)

miałem tak kiedyś w clio, że nie grzała szyba i okazało się , że w komputerze (sterowniku) było "odznaczone" "brak grzania szyby", nie wiem czy stało się to jak wychechłałem raz aku do zera, czy siakiś "rozgarnięty" mechanik w ASO niechcący na ptaszka kliknął i tyle... sprawa wyszła przy pierwszych mrozach, finał był taki że 100pln musiałem zapłacić za "odkliknięcie" sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a lusterka masz podgrzewane razem z szybą? (w clio i sedici tak jest)

> jesli tak to sprawdź czy lusterka grzeją, bedziesz wiedział czy nie działa zasilanie, przekaźnik

lusterka mam nie grzane

> sprawdź też bezpieczniki (może któryś padł)

bezpieczniki całe

> jeśli wszystko jest OK, to weź voltomierz i sprawdź czy masz napięcie na stykach zasilających, tych

> co zasilają bezpośrednio szybę (może zaśniedziały i jest przerwa w obwodzie)

nie będzie napięcia bo stycznik się nie załącza

hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, po włączeniu świateł przycisk się

> podświetla, po naciśnięciu nie załącza ogrzewania, gdzie szukać stycznika/przekaźnika tylnej

> szyby, jakim skrótem oznacza się stycznik/przekaźnik tylnej szyby ? toyota picnic 3s-fe

A nie skrobałeś w ostatnim czasie tylnej szyby od środka? Bo jak tak to może przerwałeś wiązkę, która ogrzewa. Naprawić to można klejem przewodzącym prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja się podłącze do pytania. U koleżanki w aucie oderwał się konektor od szyby, czy można to jakoś

> zlutować, czy szyba nie pęknie, kto to naprawia ??

Nie wiem jak się urwał, ale jeżeli jest opcja jego przyklejenia, to może warto użyć takiego kleju przewodzącego do szyb. Normalnie można tym ścieżki ogrzewania naprawiać, ale powinien sobie poradzić bez problemu z przyklejeniem styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od jakiegoś czasu nie działa mi ogrzewanie tylnej szyby, po włączeniu świateł przycisk się

> podświetla, po naciśnięciu nie załącza ogrzewania, gdzie szukać stycznika/przekaźnika tylnej

> szyby, jakim skrótem oznacza się stycznik/przekaźnik tylnej szyby ? toyota picnic 3s-fe

Nie znam, niestety, tej Toyoty. We wszystkich znanych mi współczesnych pojazdach przekaźnik ogrzewania tylnej szyby był w skrzynce z bezpiecznikami. Nie różnił się od innych przekaźników - ma to dobrą stronę, ponieważ na szybko można przełożyć inny przekaźnik do sprawdzenia, i złą, bo najlepiej mieć schemat i znaleźć na nim symbol przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.