Skocz do zawartości

Tłumik Ulter - wymiana i związane z tym problemy.


hulajnoga10

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Chciał bym Wam opisać moje perypetie związane z tłumikiem Ulter i firmami kadexx i ulter sport. W sierpniu w kadexie zakupiłem tłumik ulter, tłumik przyszedł, zamontowałem... i pojawił się jeden problem. Końcówka tłumika bardzo wystaje za obrys auta. Mówie, pewnie coś źle zamontowałem. Wyjąłem rure z tłumika środkowego i wsadziłem jeszcze raz, wbiłem puche razem z rurą mocno młotkiem ale dalej końcówka wystaje poza zderzak. Hmm pomyślałem sobie, chyba tak musi być?! Druga sprawa rura odchodząca od puchy obija się o podwozie. Hmm, pojechałem do serwisu od tłumików i stwierdzili, że rura jest za długa ale kiedy się ją skróci będzie obijać o belkę. Ja już zgłupiałem. Napisałem do kadexu i oni skontaktowali się z ulterem. Pan z Kadexu powiedział, że bardzo przeprasza za przeoczenie i okazało się, że nowe tłumiki te najbardziej zbliżone wyglądem do ori puszek zostały prze projektowane żeby przeszły homologację na Niemcy. Powiedział, że coś tam w środku też zmodyfikowali bo był zbyt głośny i nie spełniał norm (ciśnieniowych) ?!. Pan z kadexu odesłał mnie do ultera bym już z nimi załatwił sprawę.No to dzwonie do Ultera, Pan powiedział żeby odesłać na ich koszt tłumik i oni jeszcze tego samego dnia odeślą mi nowy. Odesłałem a dzisiaj się dowiedziałem, że będą mi modyfikować ten mój stary i skracać końcówkę. Nosz kurna! jak tak można! Nie dość, że spieprzyli to jeszcze będą robić mi druciarnie. Tłumik ma za długą rure odchodzącą od puchy i ciekawe co zrobią żeby nie obijała mi się o podwozie. Nie mówie o pojawiających się ogniskach rdzy na końcówce. Jutro mam tam dzwonić znowu i rozmawiać z osobą odpowiedzialną za moją sprawę. Jestem ciekawy jak to się dalej potoczy. Nie ulega wątpliwości, że to Ulter jest za to odpowiedzialny bo dostarczył kadexowi złom. Będę Was informował o przebiegu tej sprawy ;-) Pozdrawiam

A! Ci którzy mają podobny problem i też dostali tłumik z długą końcówką niech piszą do kadexxu. Poinformowałem tam Pana, że nie tylko ja mam taki tłumik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej!

> Chciał bym Wam opisać moje perypetie związane z tłumikiem Ulter i firmami kadexx i ulter sport. W

> sierpniu w kadexie zakupiłem tłumik ulter, tłumik przyszedł, zamontowałem... i pojawił się

> jeden problem. Końcówka tłumika bardzo wystaje za obrys auta. Mówie, pewnie coś źle

> zamontowałem. Wyjąłem rure z tłumika środkowego i wsadziłem jeszcze raz, wbiłem puche razem z

> rurą mocno młotkiem ale dalej końcówka wystaje poza zderzak. Hmm pomyślałem sobie, chyba tak

> musi być?! Druga sprawa rura odchodząca od puchy obija się o podwozie. Hmm, pojechałem do

> serwisu od tłumików i stwierdzili, że rura jest za długa ale kiedy się ją skróci będzie obijać

> o belkę. Ja już zgłupiałem. Napisałem do kadexu i oni skontaktowali się z ulterem. Pan z

> Kadexu powiedział, że bardzo przeprasza za przeoczenie i okazało się, że nowe tłumiki te

> najbardziej zbliżone wyglądem do ori puszek zostały prze projektowane żeby przeszły

> homologację na Niemcy. Powiedział, że coś tam w środku też zmodyfikowali bo był zbyt głośny i

> nie spełniał norm (ciśnieniowych) ?!. Pan z kadexu odesłał mnie do ultera bym już z nimi

> załatwił sprawę.No to dzwonie do Ultera, Pan powiedział żeby odesłać na ich koszt tłumik i oni

> jeszcze tego samego dnia odeślą mi nowy. Odesłałem a dzisiaj się dowiedziałem, że będą mi

> modyfikować ten mój stary i skracać końcówkę. Nosz kurna! jak tak można! Nie dość, że

> spieprzyli to jeszcze będą robić mi druciarnie. Tłumik ma za długą rure odchodzącą od puchy i

> ciekawe co zrobią żeby nie obijała mi się o podwozie. Nie mówie o pojawiających się ogniskach

> rdzy na końcówce. Jutro mam tam dzwonić znowu i rozmawiać z osobą odpowiedzialną za moją

> sprawę. Jestem ciekawy jak to się dalej potoczy. Nie ulega wątpliwości, że to Ulter jest za to

> odpowiedzialny bo dostarczył kadexowi złom. Będę Was informował o przebiegu tej sprawy ;-)

> Pozdrawiam

> A! Ci którzy mają podobny problem i też dostali tłumik z długą końcówką niech piszą do kadexxu.

> Poinformowałem tam Pana, że nie tylko ja mam taki tłumik.

Ja zamontowałem Ultera z kadexu i wystaje myślałem że tak ma być hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i sprawa rozwiązana! Tłumik wymieniony na nowy. Czekałem ponad tydzień ale warto było. Końcówka

> już nie wystaje, ładnie chowa się pod zderzakiem. Nic się nie obija. Ogólnie firma Ulter

> spisała się na 5!

No tak, tylko wiesz, kupic tlumik i od razu wysylac do producenta to kiszkowato deko smile.gif a sam bede "za chwile" wymienial pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a u Ciebie tez ten sam problem?

Nie nie, teraz mam przelota zalozonego tyle ze czas juz go zmienic bo duzo za duzo glosny jest, poza tym powoli trza szykowac autko do sprzedania. Chodzi mi o to ze po prostu jak kupie to mi sie nie usmiecha od razu wysylac do Ultera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrą firmę poznasz dopiero wtedy gdy wystąpią kłopoty z towarem.

Ale od tej strony Ulter jest ok bo kiedys, jeszcze za czasow jak mialem CCS to mi po ponad pol roku wymienili rdzewiejacy tlumik na nowy. Mimo ze w sumie sprawa problematyczna byla - wadliwy material czy spieprzyl robote tlumikarz.

Jak juz wspomnialem, chodzi mi o to ze kupie i sie okaze ze od razu trzeba wyslac do producenta na poprawki/wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No, w szczegolnosci jak bym kupowal w Kadexie (chyba najnizsza cena) to powybieram ze hej Zauwaz,

> ze czy dobry czy zly maja jednakowe oznaczenie.

Sam u nich kupowalem i interesowalo mnie tylko to zeby by puszka mala a nie tan kolos wielkosci fabrycznego i wszystko bylo p&p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.