Skocz do zawartości

FOCUS MK1 - wariujące wskazówki


dextus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu objaw wyłączającego się licznika - w czasie jazdy pokazuje 0 - czasami sam się naprawi i prawidłowe wskazanie. Spotkaliście się z czymś takim kiedyś?

Poza tym czy to normalne, że przy odpalaniu wskazówki licznika idą na full a później odpadają? (obydwie, od obrotów i od prędkości).

Z góry dzięki za porady 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jeździłem zastępczymi to jedna foka tak wariuje, od prędkościomierza pada do 0 i po kilku minutach zaczyna znowu działać, Niuton nie pomaga czyli elektronika jakby, bo chyba tam linki nie ma co nie icon_rolleyes.gif

Ale wskazówki nigdy w fokach nie szły pierw na maxa potem do normy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak jeździłem zastępczymi to jedna foka tak wariuje, od prędkościomierza pada do 0 i po kilku

> minutach zaczyna znowu działać, Niuton nie pomaga czyli elektronika jakby, bo chyba tam linki

> nie ma co nie

Z tego co udało mi się dowiedzieć to może być to czujnik prędkości który daje sygnał do licznika miedzy innymi.

Podpinałem dzisiaj pod kompa foczkę i błedu nie wskazuje confused.gif Nie za bardzo z drugiej strony widzi mi się iść metodą prób i błędów - czujnik kosztuje 200 zeta...

> Ale wskazówki nigdy w fokach nie szły pierw na maxa potem do normy

Hmm...czyli jednak coś nie tak - może to kurde licznik powiedział papa hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak często się to dzieje?

Te obracanie wskazówek nazywa się testem licznika i występuje za każdym razem po podłączeniu aku do auta - przynajmniej w moim mondku. Myślę, że tu może nie być drugiego dna a usterka jest śmieszna - ot luźne połączenie zasilania z licznikiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak często się to dzieje?

> Te obracanie wskazówek nazywa się testem licznika i występuje za każdym razem po podłączeniu aku

> do auta - przynajmniej w moim mondku. Myślę, że tu może nie być drugiego dna a usterka jest

> śmieszna - ot luźne połączenie zasilania z licznikiem...

Hmm...albo i czujnik do wymiany (zgadza mi sie wszystko z opisem co kolega powyzej wrzucil) i gdzies brak zasilania / masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rób jak uważasz... trudno coś doradzić... a jest możliwe ustalenie czy czujnik jest sprawny nie

> wyciągając go z auta? Można go jakoś zmierzyć np. multimetrem?

No właśnie nie wiem niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak często się to dzieje?

> Te obracanie wskazówek nazywa się testem licznika i występuje za każdym razem po podłączeniu aku

> do auta - przynajmniej w moim mondku. Myślę, że tu może nie być drugiego dna a usterka jest

> śmieszna - ot luźne połączenie zasilania z licznikiem...

Tak tylko, że w przypadku testu wskazówki obracają się max w prawo potem wracają spowrotem, przy czym wyświetlacz się nie wyłącza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> Od jakiegoś czasu objaw wyłączającego się licznika - w czasie jazdy pokazuje 0 - czasami sam się

> naprawi i prawidłowe wskazanie. Spotkaliście się z czymś takim kiedyś?

Miałem tak samo ale u mnie pomogło wybebeszenie licznika, było kilka lutów wyglądających podejrzanie i po polutowaniu od pół roku działa już licznik normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I tu bym szukal

Sprawdzę to dzisiaj, wezmę aku z innego auta przełoże i zobacze co będzie - zaczynam mieć podejrzenia co do słabego aku.

Co prawda auto zapala nawet w mrozy, ale... teorie mam taką, że podczas kręcenia rozrusznikiem słaby aku daje za mało prądu, spada napięcie w instalacji i licznik robi "reset".

Ale temat opadajacych wskazówek w czasie jazdy to dalej mam nadzieje ze to czujnik 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1 czujnik w skrzyni ma pierwsze objawy padu

Czujnik wymieniony - licznik działa ok.gif

> 2.nadmierny spadek napięcia przy rozruchu --- akumulator

Założyłem na razie akumulator z innego auta i problemu wariujących wskazówek też brak ok.gif

Więc dzięki za pomoc 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czujnik wymieniony - licznik działa

> Założyłem na razie akumulator z innego auta i problemu wariujących wskazówek też brak

> Więc dzięki za pomoc

Do usług IThankYou.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.