Skocz do zawartości

Falujące obroty 1.2 8V


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

mam pewien problem ze swoim SC. Często gęsto obroty falują mi w zakresie 1500-2000 rpm. Jeśli nic nie zrobię to będą falować cały czas. Natomiast jesli wrzucę jakiś bieg i trzymając hamulec zduszę silnik do 800-1000 rmp ze dwa razy to przestają falować i silnik ładnie trzyma wolne na poziomie 1000 rmp. Czasem cały dzień mogę jeździć i jest OK, a czasem świruje i bez przerwy faluje. Z reguły falowanie zaczyna się jak motor się nagrzeje trochę, w sensie złapie 90 stopni. Czego to może być wina? Krokowiec? Przepustnica? Komp?

Silnik ma ostry wałek, ale to nie jego wina bo często gęsto trzyma te wolne na normalnym poziomie.

Z góry dzięki za pomoc.

POZDRO

Mars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich,

> mam pewien problem ze swoim SC. Często gęsto obroty falują mi w zakresie 1500-2000 rpm. Jeśli nic

> nie zrobię to będą falować cały czas. Natomiast jesli wrzucę jakiś bieg i trzymając hamulec

> zduszę silnik do 800-1000 rmp ze dwa razy to przestają falować i silnik ładnie trzyma wolne na

> poziomie 1000 rmp. Czasem cały dzień mogę jeździć i jest OK, a czasem świruje i bez przerwy

> faluje. Z reguły falowanie zaczyna się jak motor się nagrzeje trochę, w sensie złapie 90

> stopni. Czego to może być wina? Krokowiec? Przepustnica? Komp?

> Silnik ma ostry wałek, ale to nie jego wina bo często gęsto trzyma te wolne na normalnym poziomie.

> Z góry dzięki za pomoc.

> POZDRO

> Mars

Miałem to samo - zmieniłem krokowca i przestało ale... ale za niedługo znikły wolne obroty rotfl.gif

Dałem nowego krokowca ale obrotów dalej niema spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich,

> mam pewien problem ze swoim SC. Często gęsto obroty falują mi w zakresie 1500-2000 rpm. Jeśli nic

> nie zrobię to będą falować cały czas. Natomiast jesli wrzucę jakiś bieg i trzymając hamulec

> zduszę silnik do 800-1000 rmp ze dwa razy to przestają falować i silnik ładnie trzyma wolne na

> poziomie 1000 rmp. Czasem cały dzień mogę jeździć i jest OK, a czasem świruje i bez przerwy

> faluje. Z reguły falowanie zaczyna się jak motor się nagrzeje trochę, w sensie złapie 90

> stopni. Czego to może być wina? Krokowiec? Przepustnica? Komp?

> Silnik ma ostry wałek, ale to nie jego wina bo często gęsto trzyma te wolne na normalnym poziomie.

> Z góry dzięki za pomoc.

> POZDRO

> Mars

jaka przepustnica??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Wszystkich,

> mam pewien problem ze swoim SC. Często gęsto obroty falują mi w zakresie 1500-2000 rpm. Jeśli nic

> nie zrobię to będą falować cały czas. Natomiast jesli wrzucę jakiś bieg i trzymając hamulec

> zduszę silnik do 800-1000 rmp ze dwa razy to przestają falować i silnik ładnie trzyma wolne na

> poziomie 1000 rmp. Czasem cały dzień mogę jeździć i jest OK, a czasem świruje i bez przerwy

> faluje. Z reguły falowanie zaczyna się jak motor się nagrzeje trochę, w sensie złapie 90

> stopni. Czego to może być wina? Krokowiec? Przepustnica? Komp?

> Silnik ma ostry wałek, ale to nie jego wina bo często gęsto trzyma te wolne na normalnym poziomie.

> Z góry dzięki za pomoc.

> POZDRO

> Mars

U mnie dokładnie tak było jak krokowiec sie konczył a po tygodniu czy dwóch umarł całkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem identyczne objawy jak łapał lewe powietrze przez przetarty wężyk od zaślepionego króćca w przepustnicy. Więc sprawdził bym na Twoim miejscu czy nie łapie gdzieś lewego powietrza przy okazji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno większa niż seryjna. Nie wiem szczerze jaka. Nie ja budowałem auto. Ktoś mi kiedyś

> powiedział, oglądając ją, że jest "trochę niedokładnie" wykonana. Czy to jest przyczyną?

u mnie to byłą przyczyna, niedokładne wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno większa niż seryjna. Nie wiem szczerze jaka. Nie ja budowałem auto. Ktoś mi kiedyś

> powiedział, oglądając ją, że jest "trochę niedokładnie" wykonana. Czy to jest przyczyną?

przestnice robil jegomosc z tego forum podjedz zrobie ci cos z tymi obrotami to 2 min roboty i nie masz swiatla z przodu 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przestnice robil jegomosc z tego forum podjedz zrobie ci cos z tymi obrotami to 2 min roboty i nie

> masz swiatla z przodu

Już na początku siekierek myślałem, że to Ty zlosnik.gif Potem się dopiero upewniłem. A światło działa jak się pomerda za kabelki. Zadzwonie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.