Skocz do zawartości

Vectra B szarpanie....


maniac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem z VB, mianowicie szarpie praktycznie cały czas. Przy zmianie biegów jest szarpniecie (przy 1.2.3 najbardziej odczuwalne). Ale to nie wszystko, najgorsze jest szarpanie przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu, jade na 3 2,5obr odpuszczam gaz i robi 3-4 "żabki", dodaje gazu i znowu ze 2 "żabki". Co to może być sprzęgło, wysprzęglik, poduszki? Dodam że przepustnica wyczyszczona, a poduszki wyglądają ok. Sprzęgło nie ruszane od nowości 190tys przebiegu. Silnik to 1.8 16v x18xe1 niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2 dni temu mialem podobne objawy...

> wymienilem swiece i kable i smiga jak ta lala..

Świece nowe, a co do kabli to ja ich niemam tylko ten dis zasra.... Zostało mi go podmienić od kogoś, bo za drogie to jest zeby w ciemno kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam!

> Mam pewien problem z VB, mianowicie szarpie praktycznie cały czas. Przy zmianie biegów jest

> szarpniecie (przy 1.2.3 najbardziej odczuwalne). Ale to nie wszystko, najgorsze jest szarpanie

> przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu, jade na 3 2,5obr odpuszczam gaz i robi 3-4 "żabki", dodaje

> gazu i znowu ze 2 "żabki". Co to może być sprzęgło, wysprzęglik, poduszki? Dodam że

> przepustnica wyczyszczona, a poduszki wyglądają ok. Sprzęgło nie ruszane od nowości 190tys

> przebiegu. Silnik to 1.8 16v x18xe1

Mam podobnie w Lacetti - kiedyś w ASO powiedzieli, że to może być tarcza sprzęgła - tłumiki drgań skrętnych. Ale też chętnie bym się dowiedział co konkretnie wymienić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym obstawiał DIS.

> Mam zapasowy. Jak chcesz to mogę podesłać do sprawdzenia jak gdzieś bliżej nie znajdziesz.

Być może, bo kiedyś zdażyło sie że odpaliłem go to na 3 gary chodził, a zresztą dis tez jeszcze ori 190 tys przelotu to i tak długo wytrzymał zlosnik.gif Zapytam na Silesi jak nikt nie będzie miał takiego silnika w pobliżu to będe pisał do Ciebie ok.gif

Ps. Olsztyn koło Częstochowy czy war-maz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy odpuszczaniu i dodawaniu gazu, jade na 3 2,5obr odpuszczam gaz i robi 3-4 "żabki", dodaje

> gazu i znowu ze 2 "żabki". Co to może być sprzęgło, wysprzęglik,

Mój kolega z astrą g i tym samym silnikiem ma identyczny objaw i to na pewno nie DIS bo niedawno był wymieniany na nowy (oryginał) i jest to samo. To też na pewno nie wina świec , egr-u (nowe) i brudnej przepustnicy. Co do przepustnicy to podmienialiśmy ją ode mnie i jest niby lepiej ale też inaczej. Nie ma tego dziwnego szarpania ale obroty nie spadają po zdjęciu nogi z gazu tak szybko jak u mnie i ma tendencję do falowania na jałowym.

A czy podczas szybkiej zmiany biegów 2 - 3 , 3 - 4 słyszysz głuche łupnięcie z okolicy sprzęgła?

Jak się zachowuje podczas ruszania , nie ma muła tak do 2,5 tys/obr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój kolega z astrą g i tym samym silnikiem ma identyczny objaw i to na pewno nie DIS bo niedawno

> był wymieniany na nowy (oryginał) i jest to samo. To też na pewno nie wina świec , egr-u

> (nowe) i brudnej przepustnicy. Co do przepustnicy to podmienialiśmy ją ode mnie i jest niby

> lepiej ale też inaczej. Nie ma tego dziwnego szarpania ale obroty nie spadają po zdjęciu nogi

> z gazu tak szybko jak u mnie i ma tendencję do falowania na jałowym.

> A czy podczas szybkiej zmiany biegów 2 - 3 , 3 - 4 słyszysz głuche łupnięcie z okolicy sprzęgła?

> Jak się zachowuje podczas ruszania , nie ma muła tak do 2,5 tys/obr ?

Szczerze to powiem że muła nie ma w żadnym zakresie, nawet wypluł na hamowni bonus bo 120km i 171nm. Ale jest dokładnie tak jak mowisz jak przepne bieg z 2-3 albo 3-2 szybko to jest dość mocne jeb..ęcie, ale nie zawsze np dzisiaj jechałem rano do pracy i wysprzęglało wzorowo ale dalej poszarpywało przy odpuszczaniu/dodawaniu. Nie wiem czy to nie wina poduszek wyglądają ok, ale dzisiaj ruszyłem troche agresywniej ze skrzyżowania i koła zaczeły buksować to waliło tak silnikiem że prawie wyskoczył niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak masz mozliwosc podjechac na kompa i zrobic test oscylowkopem to sprawdz przeplywke bo po opisie

> twoich problemow to wlasnie ona mi podpada

W przyszłym tygodniu podjade gdzieś na pełną diagnostykę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli

> dis odpada. Co dalej

A nie mówiłem?

Spróbuj jednak wyczyścić tą nieszczęsna przepustnicę i zresetuj kompa zeby zrobił sobie adaptacje biegu jałowego od nowa. Może pomoże.

Koleżka jedzie niedługo na wymianę sprzęgła bo ma juz ponad dwieście nalotu i czas najwyższy. Jeśli te objawy ustaną to znaczy że to sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie mówiłem?

> Spróbuj jednak wyczyścić tą nieszczęsna przepustnicę i zresetuj kompa zeby zrobił sobie adaptacje

> biegu jałowego od nowa. Może pomoże.

> Koleżka jedzie niedługo na wymianę sprzęgła bo ma juz ponad dwieście nalotu i czas najwyższy. Jeśli

> te objawy ustaną to znaczy że to sprzęgło.

Przepustnica była czyszczona kilka dni temu, świece nowe, egr zaślepiony. Może i sprzęgło tylko dziwne bo przecież w tym momencie sprzęgła się nie wciska tak że docisk cały czas w tym samym położeniu jest, a w innym zakresie obrotów szarpania nie ma. Moje też ma 195tys przebiegu i sprzęgło fabryka. Daj znać czy ustało u kolegi po wymianie. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma wymieniać dopiero w marcu , czy jakoś tak. Więc gdybym tu nie napisał to odezwij sie do mnie na

> priv.

Ok ok.gif

Edit. dodam że dzisiaj nowy objaw zauważyłem. Auto sobie chodzi na luzie wciskam sprzęgło i włącza się "udar" takie trrrrrr, puszczam sprzęgło i cisza, i nie było różnicy czy na biegu czy na luzie jak wciskałem sprzęgło to coś zaczynało na tyle hałasować że słyszalne było w środku auta. frown.gif Do tego odpinałem lambdę i przepływke, ale niestety żadnej poprawy w szarpaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Edit. dodam że dzisiaj nowy objaw zauważyłem. Auto sobie chodzi na luzie wciskam sprzęgło i włącza

> się "udar" takie trrrrrr, puszczam sprzęgło i cisza, i nie było różnicy czy na biegu czy na

> luzie jak wciskałem sprzęgło to coś zaczynało na tyle hałasować że słyszalne było w środku auta.

"U nas" tego objawu nie ma , tylko trzęsie budą podczas ruszania. Podejrzewamy ,że to sprzęgło.

>Do tego odpinałem lambdę i przepływke, ale niestety żadnej poprawy w szarpaniu.

Też to robiliśmy i efektów nie było. Poza tym mam ( już) znajomych w pobliskim sklepie motoryzacyjnym i w razie potrzeby pożyczają mi części na podmiankę. Oczywiście takie na których po użyciu nie będzie znaków użycia . Lambdy nie pożyczą bo wiadomo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.