Skocz do zawartości

Syrena mikrobus


Rekomendowane odpowiedzi

A o takim prototypie słyszeliście?

Ja przyznam że nie.

Quote:

Kiedy podczas defilady majowej w roku 1960 załoga FSO dumnie prezentowała swój pierwszy samochód sportowy - Syrenę Sport, w hali prototypowni Działu Głównego Konstruktora, nieco w cieniu atmosfery sukcesu, stał drugi, prawie niezauważany przez lata prototyp.

Tym prototypem była Syrena w wersji mikrobus - pierwszy w dziejach polskiej motoryzacji samochód, który dziś określa się jako minivan lub MPV (Multi Porpose Vechicle).


Tu całość

159620a871c8b6b1ccfd4e36ad224df2,24,1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A o takim prototypie słyszeliście?

> Ja przyznam że nie.

> Quote:

> Kiedy podczas defilady majowej w roku 1960 załoga FSO dumnie prezentowała swój pierwszy samochód

> sportowy - Syrenę Sport, w hali prototypowni Działu Głównego Konstruktora, nieco w cieniu

> atmosfery sukcesu, stał drugi, prawie niezauważany przez lata prototyp.

> Tym prototypem była Syrena w wersji mikrobus - pierwszy w dziejach polskiej motoryzacji samochód,

> który dziś określa się jako minivan lub MPV (Multi Porpose Vechicle).

> Tu całość

jakbyś czytał AUTOMOBILISTĘ , a nie durny "auto swiat" to wiedziałbyś dużo więcej o pięknej i wyjątkowo trudnej drodze polskiego przemysłu motoryzacyjnego i to od roku 1919 ok.gif

głupi "maluch" to nie wszystko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyś czytał AUTOMOBILISTĘ , a nie durny "auto swiat" to wiedziałbyś dużo więcej o pięknej i

> wyjątkowo trudnej drodze polskiego przemysłu motoryzacyjnego i to od roku 1919

> głupi "maluch" to nie wszystko

Hmm... a skąd taka agresja? hmm.gif

Primo: Czy to jakaś ujma że nie czytam automobilisty?

Secundo: Skąd wiesz czy czytam - cytuję "durny auto świat"?

Wyluzuj kolego, bo chyba za bardzo się spiąłeś facepalm.gif

Jako że jest to forum o motoryzacji PRLu podałem linka do ciekawostki (moim zdaniem). Zamiast jakiejś opinii na temat samochodu odniosłem wrażenie, że kółko miłośników Automobilisty (a przynajmniej jeden z jego członków) zarzuca mi że się nie znam i w ogóle głupi jestem jakiś, że nie czytam tej gazety i pierwszy raz usłyszałem o takim samochodzie a swoją wiedzę motoryzacyjną czerpię jedynie z "głupiego" "autoświata".

Przepraszam szanowne grono sympatyków, że ośmieliłem się poruszyć temat tej syreny.

Spadam do jamki. 30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm... a skąd taka agresja?

> Primo: Czy to jakaś ujma że nie czytam automobilisty?

> Secundo: Skąd wiesz czy czytam - cytuję "durny auto świat"?

> Wyluzuj kolego, bo chyba za bardzo się spiąłeś

> Jako że jest to forum o motoryzacji PRLu podałem linka do ciekawostki (moim zdaniem). Zamiast

> jakiejś opinii na temat samochodu odniosłem wrażenie, że kółko miłośników Automobilisty (a

> przynajmniej jeden z jego członków) zarzuca mi że się nie znam i w ogóle głupi jestem jakiś,

> że nie czytam tej gazety i pierwszy raz usłyszałem o takim samochodzie a swoją wiedzę

> motoryzacyjną czerpię jedynie z "głupiego" "autoświata".

> Przepraszam szanowne grono sympatyków, że ośmieliłem się poruszyć temat tej syreny.

> Spadam do jamki.

Może też jestem ograniczony bo nie znałem tego auta wcześniej ale dzięki Twojej informacji mogłem coś o nim usłyszeć więc dziękuję za poruszeniu tematu. Moim zdaniem do tego właśnie służy ten kącik ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakbyś czytał AUTOMOBILISTĘ , a nie durny "auto swiat" to wiedziałbyś dużo więcej o pięknej i

> wyjątkowo trudnej drodze polskiego przemysłu motoryzacyjnego i to od roku 1919

> głupi "maluch" to nie wszystko

U Ciebie wszystko jest durne , albo głupie??? nono.gif

Każdy czyta to co lubi , ja nie czytam ani AUTOMOBILISTY ani AUTO ŚWIATA i wiedziałem o tym i innych prototypach.

Na pewno wielu zna tę stronkę , ale ci co nie znają polecam - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA miłej lektury waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wstyd się przyznać , ale nie .....

> Automobilistę i Classic Auto kupuję w zaprzyjaźnionym sklepiku z prasą ze zwrotów i znów wstyd się

> przyznać ..... czytuję te pisma siedząc kibelku.....

Nie ma co się krępować zlosnik.gif nie jest kolega w tym co robi osamotniony hehe.gifok.gif ja czasem "znikam" w domu na dobre pół godziny zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pewno wielu zna tę stronkę , ale ci co nie znają polecam OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA - miłej lektury

sznurek popraw jak możesz bo nie działa smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Ciebie wszystko jest durne , albo głupie???

> Każdy czyta to co lubi , ja nie czytam ani AUTOMOBILISTY ani AUTO ŚWIATA i wiedziałem o tym i

> innych prototypach.

> Na pewno wielu zna tę stronkę , ale ci co nie znają polecam - OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA miłej lektury

ogromne dzięki ok.gif

rzeczywiście za ostro , pojechalłem , więc przepraszam ok.gif

a o syrenie mikrobus czytałem w książce "auta prl 1947 - 1970" czy jakoś tak... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem, że w marcu w Muzeum Motoryzacji ma być prelekcja poświęcona syrenie mikrobus. Jak ktoś

> nie ma daleko i chciałby się czegoś dowiedzieć to myślę że warto się wybrać.

A pisząc Muzeum Motoryzacji, które masz na myśli ?

Filtrową czy Mikiciuka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.