Skocz do zawartości

Chłodnica klimatyzacji - lamele - powtórka z rozrywki


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj i dzisiaj minął rok od ostatniego przeglądu, więc udałem się jak co roku wtym celu do ASO. Ponieważ przegląd się rozłożył z nie mojej winy na dwa dni to zajrzałem wczoraj co tam mechaniory wymienili i czy dumnie prezentuje się nowy filtr paliwa (kosztował fortunę). Zajrzałem sobie z latarką pomiędzy dwie chłodnice i co? Powtórka z rozrywki. Dolny jeden rządek lameli wysunął się poza swoje miejsce, gdzie powinien siedzieć! Dzisiaj mija ostatni dzień gwarancji! Zapytanie co z tym zrobić poszło od ASO do centrali. Jestem ciekawy co powiedzą. Co ciekawe po 3 latach prób zwracania uwagi na wymianę tylnich tulei belki, szef ścieżki diagnostycznej w końcu uznał taką potrzebę. Są luzy. Sprawdźcie jak jest u Was z ta chłodnicą, czyzbym dostał część przed zmianową? Nie narzekam na ten samochód bo jest najprawdę fajny, ale ...... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

> (...) Zajrzałem sobie z latarką pomiędzy dwie chłodnice i co? Powtórka z rozrywki. Dolny jeden

> rządek lameli wysunął się poza swoje miejsce, gdzie powinien siedzieć!

U mnie to samo. Wymiana była jakoś tak w lipcu 2010r. Ciekawe czy na konkretną, wymienioną część jest jakaś gwarancja, czy skończyła się razem z gwarancją na całe auto w listopadzie ubiegłego roku. Chyba muszę napisać jakiegoś oficjalnego maila do FAP niewiem.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to samo. Wymiana była jakoś tak w lipcu 2010r. Ciekawe czy na konkretną, wymienioną część

> jest jakaś gwarancja, czy skończyła się razem z gwarancją na całe auto w listopadzie ubiegłego

> roku. Chyba muszę napisać jakiegoś oficjalnego maila do FAP .

Przerabiałem to, wg serwisu żeby mieć osobną gwarancję na część musisz mieć na nią dowód zakupu, więc gwarancja na część = gwarancja auta, choćby i został jeden dzień do jej końca. Inna sprawa natomiast że wystarczający upór w takiej sytuacji i serwis to wymienić powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie to samo. Wymiana była jakoś tak w lipcu 2010r. Ciekawe czy na konkretną, wymienioną część

> jest jakaś gwarancja, czy skończyła się razem z gwarancją na całe auto w listopadzie ubiegłego

> roku. Chyba muszę napisać jakiegoś oficjalnego maila do FAP .

gwarancja na wymieniona czesc jest (zgodnie z KC ktory wielokrotnie przytaczalem...) i trwa rok od wymiany. Wystarczy ze masz jakikolwiek papier ze takiej wymiany dokonano (wpis w ksiazce, zlecenie naprawy, etc)

czyli czesc wymieniona w listopadzie 2010 ma gwarancje do listopada 2011... i teraz masz 2opcje:

- zazadac kolejnej naprawy w ASO, a jesli odmowia to napisac pismo do ASO i oczekiwac na podstawe prawna odmowy - a wtedy rzecznik praw konsumenta ew. podpierajac sie KC odwolywac sie (ew. nawet pisac do FAP)

- zazadac kolejnej naprawy w ASO, a jesli odmowia to odrazu napisac pismo do FAP (mozesz zadzwonic, ale jesli nic nie uzyskasz to pisz pismo... na nie musza odpisac z podaniem konkretnych powodow odmowy naprawy - a wtedy mozesz sie podpierac KC i rzecznikiem)

w kazdym razie - daj szanse ASO smile.gif na rozwiazanie twojego problemu

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> (...) ... i teraz masz 2opcje...

Napisałem, że wymiana była w lipcu (sprawdziłem i nawet w czerwcu - w lipcu wymieniali mi sprężarkę, po nieudanej wymianie chłodnicy skraplacza), więc jeżeli jest to faktycznie rok to już po zawodach.

> w kazdym razie - daj szanse ASO na rozwiazanie twojego problemu

Wobec powyższego nie będę nic na razie rozwiązywał. Brakuje kilku centymetrów lameli ale póki co chłodzi...

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przerabiałem to, wg serwisu żeby mieć osobną gwarancję na część musisz mieć na nią dowód zakupu,

> więc gwarancja na część = gwarancja auta, choćby i został jeden dzień do jej końca. Inna

> sprawa natomiast że wystarczający upór w takiej sytuacji i serwis to wymienić powinien.

Jeżeli mas wpis w książce gwarancyjnej o wymianie części to masz na nią min.12 miesięczną gwarancję. Jeżeli nie chcą wymienić w ramach gwarancji masz prawo skorzystać z 12 miesięcznej rękojmi na zamontowaną część. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.