Skocz do zawartości

Reduktor Romano - regeneracja czy wymiana na inny?


szeryf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dawno temu w astrze gazownik zalozyl mi reduktor Romano, po przejechaniu 90 tys. km wymaga interwencji smile.gif I teraz pytanie, czy bawic sie w regeneracje, czy wymienic na inny?

Gazownik, ktory go zakladal zasugerowal wymiane na Tomasetto, i chce za to 250 zl.

Co o tym myslicie? Czy dam rade wymienic reduktor sam? Podejrzewam ze podejscie gazu bedzie w innym miejscu, i co wtedy?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O regeneracji, to się nie wypowiem, bo tego reduktora kompletnie nie znam.

Natomiast, co do wymiany na Tomasetto, to zobacz sobie ile takie reduktory kosztują na allegro. Robiąc to samemu zaoszczędzisz maksymalnie 80 zł, ale jeśli pytasz, czy podołasz samemu, to może daj to zarobić gaziarzowi bez zastanawiania? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja totalnie nic nie wiedząc o LPG sam zregenerowałem parownik i chodzi wink.gif Więc nie jest to aż takie trudne. Myślę, że osoba ze średnimi umiejętnościami manualnymi poradzi sobie z wymianą tegoż podzespołu wink.gif

Regulacja to już inna brocha ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponawiam pytanie:)

Regenerowałem kiedyś taki reduktor - kasa wywalona w błoto nie udało mi się go potem trwale wyregulować - nie trzymał parametrów. Po 2 miesiącach nerwówki zmieniłem go na nowy Lovato. Podczes montażu nie było zbyt wiele problemów z zaadoptowaniem przewodów wystarczyło lekko podgiąć zasilający.

Wcześniej w innym autku regenerowałem reduktor Landi (LE98) taki aluminiowy i działał bezproblemowo.

Może zależy to od zestawu naprawczego?

Zmień lepiej na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Z tego co czytałem tomasetto to taka raczej niższa półka. Sam mam tomasetto zdaje się model AT i

> nie narzekam

no moze i nizsza, ale auto tez z niskiej polki hehe smile.gif byle dalo sie go w miare regulowac, i zeby wytrzymal chociaz tyle co ten, czyli 90 tys smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.