Skocz do zawartości

BŁĄD - Sensor czujnika cofania


ptica

Rekomendowane odpowiedzi

> Miał ktoś może taki błąd ( awarię ) w swoim stilo ?

> Dzisiaj wyskoczyło nagle na wyświetlaczu między zegarami i czujnik cofania przestał działać

Masz jedną wielka kość do wiązki za zderzakiem po prawej stronie. później sprawdź czy się nie wypięła kość z czujników (one dodatkowo fabrycznie są łapane opaskami zip)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miał ktoś może taki błąd ( awarię ) w swoim stilo ?

Zimą miałem taką awarię - generalnie jej przyczyną był brak ciągłości obwodu , u mnie akurat przegnił jeden z kabelków od czujnika z lewej strony , czego oczywiście nie było widać .

Złącze zresztą też było w środku nieźle zabrudzone , a więc i styk kiepski.

W identyfikacji failura nieoceniony okazał się ELM327 i FES waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz jedną wielka kość do wiązki za zderzakiem po prawej stronie. później sprawdź czy się nie

> wypięła kość z czujników (one dodatkowo fabrycznie są łapane opaskami zip)

Rozumiem że bez ściągania zderzaka się nie obędzie frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozumiem że bez ściągania zderzaka się nie obędzie

Aby dostać się do tej głównej kostki, nie musisz ściągać zderzaka. Ona jest najczęściej problemem. Najlepiej wjechać na kanał, wtedy od spodu ładnie ją widać. Jest praktycznie na wierzchu, pięknie leci na nią cały syf z koła facepalm.gifJa rozciąłem wszystko i polutowałe. Nie ma problemu już od dłuższego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby dostać się do tej głównej kostki, nie musisz ściągać zderzaka. Ona jest najczęściej problemem.

> Najlepiej wjechać na kanał, wtedy od spodu ładnie ją widać. Jest praktycznie na wierzchu,

> pięknie leci na nią cały syf z koła Ja rozciąłem wszystko i polutowałe. Nie ma problemu już

> od dłuższego czasu.

OK.Dzisiaj tak tylko spojrzałem z tyłu pod zderzak i wydało mi się to wszystko takie zabudowane icon_eek.gif

Wydawało mi się że będę go musiał ściągnąć.

Jak tylko coś wymodzę to dam znać .

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i opinie.

Dzisiaj padła wstępna diagnoza,uszkodzony jeden czujnik frown.gif

Jak się zapytałem w serwisie to mi powiedzieli 400 zł za sztukę yikes.gif

Muszę coś poszukać na Allegro,chyba że ma ktoś na zbyciu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Witam

Chciałbym nieco odświeżyć temat!

Mam problem tez z błędem czujnika. Po przekręceniu kluczyka pojawia się błąd. Jak włączę wsteczny to każdy z czujników "pstyka" jak zbliży się rękę!!

Dźwięku nie ma wogole.

W ASO pod kompem sprawdzili i powiedzieli zwarcie do masy brzeczka sygnalizatora czy coś tam.

Moje pytanko w którym miejscu jest ten piszczek od czujnika bo mówili ze z tylu z centralka. patrzyłem do centralki i nic tam nie ma co przypomina brzeczek.

Pomocy!!! Jak to rozpracować??

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

> nadkole tylne strona wewnetrzna (mozna wejsc przez schowki w bagazniku) powyzej centralki

> sterowania czujnikami cofania - przynajmniej wersja 3D

> Mam kilka czujnikow ew centralke

Właśnie ściągnąłem tapicerkę po prawej stronie jest oczywiście centralka czujników z dwoma złączkami oraz pare kabli do masy w takiej złączce przykręconej do nadkola. Nic więcej nie ma frown.gif

Jak wygląda ten sygnalizatorek czy jak go zwał Iloma przewodami zasilany? Bo znalazłem złączkę wolną w tej okolicy z dwoma przewodami może to tutaj miało być ?

Na drugim nadkolu jest jeszcze jakiś kit do haka oświetlenia przyczepy.

Z drugiej strony jakby ie było sygnalizatorka brzęczka to dlaczego egzaminer pokazywałby jego zwaracie do masy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.