Skocz do zawartości

Czym nasmarować zamek stacyjki?


KOZODOJ

Rekomendowane odpowiedzi

> Pytanie jak w temacie. "Na stanie" mam spray silikonowy, jakieś oleje maszynowe, w tym "teflonowe

> "suche" do łańcuchów rowerowych. Do zamków w drzwiach używam zwykle smaru silikonowego. A

> czego użyć do przycinającej się od czasu do czasu stacyjki?

Ostatnio psikałem olejem silikonowym w sprayu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie. "Na stanie" mam spray silikonowy, jakieś oleje maszynowe, w tym "teflonowe

> "suche" do łańcuchów rowerowych. Do zamków w drzwiach używam zwykle smaru silikonowego. A

> czego użyć do przycinającej się od czasu do czasu stacyjki?

po pierwsze jezeli masz taka mozliwosc i checi polecam dokladnie wyplukac czyms w stylu wd40

a potem

polecam taki preparat

nie dalej jaki kilka dni temu przesmarowalem sobie stacyjne tzw smarem bialym - i o malo nie skonczylo sie to tym ze stacyjka stanela.

przemylem wd40 i zapodalem smar do broni i jest ekstra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie jak w temacie. "Na stanie" mam spray silikonowy, jakieś oleje maszynowe, w tym "teflonowe

> "suche" do łańcuchów rowerowych. Do zamków w drzwiach używam zwykle smaru silikonowego. A

> czego użyć do przycinającej się od czasu do czasu stacyjki?

Mnie kiedyś gostek od dorabiania kluczy wdmuchnął pył grafitowy do nowej wkładki, zęby lżej chodziła. Polecam więc pył. Sam do zamków zewnętrznych psikam WD40, ale z nich nigdy nie korzytam. Do stacyjki boję sie tego specyfiku użyć żeby nie utłuścić sobie kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po pierwsze jezeli masz taka mozliwosc i checi polecam dokladnie wyplukac czyms w stylu wd40

> a potem

> polecam taki preparat

> nie dalej jaki kilka dni temu przesmarowalem sobie stacyjne tzw smarem bialym - i o malo nie

> skonczylo sie to tym ze stacyjka stanela.

> przemylem wd40 i zapodalem smar do broni i jest ekstra

Popsikałem na razie olejem silikonowym. W sumie nawet ciut się wymyło, ale oczywiście powierzchownie. Chodzi już gładziutko, ale zapytam jeszcze, czy wyjęcie zamka stacyjki to jakaś wyższa sztuka i wymaga użycia Mocy, odpinania akumulatora itd., czy da się to zrobić pod blokiem w 5 minut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Popsikałem na razie olejem silikonowym. W sumie nawet ciut się wymyło, ale oczywiście

> powierzchownie. Chodzi już gładziutko, ale zapytam jeszcze, czy wyjęcie zamka stacyjki to

> jakaś wyższa sztuka i wymaga użycia Mocy, odpinania akumulatora itd., czy da się to zrobić pod

> blokiem w 5 minut?

bardzo watpliwe - stacyjki nie zdemontujesz bez specjalnego klucza - chyba ze wczesniej juz byla "zrobiona;)" a nie dobierzesz sie do wkladki (bebenka) bez zdemontowania calej stacyjki z blokada - przynajmniej u mnie tak jest z tego co ogladalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bardzo watpliwe - stacyjki nie zdemontujesz bez specjalnego klucza - chyba ze wczesniej juz byla

> "zrobiona;)" a nie dobierzesz sie do wkladki (bebenka) bez zdemontowania calej stacyjki z

> blokada - przynajmniej u mnie tak jest z tego co ogladalem

To zostawiam i nie naprawiam działającego. zlosnik.gif

Ogólnie dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.