Skocz do zawartości

sposób na odpowietrzanie hamulców w 1osobe MANUAL


Pirat7993

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie wiem czy odpowiedni dział ale chce sie podzielić moim pomysłem bo okazał sie bardzo skuteczny a co najważniejsze nie trzeba nikogo prosic aby deptał geja hamulcowego przy odpowietrzaniu

jest to stary korek od zbiorniczka z płynem hamulcowym

wybebeszyłem srodek wiertarką i wszczepiłem tam wentylek z koła samochodowego , a na koniec całość dla pewnosci objechałem sylikonem

a używa sie go w ten sposób ze trzeba mieć albo spręzarke albo koło zapasowe

i bezpiecznym ciśnieniem roboczym pewnie jest cos w granicach 0,5 bara, później moze nam sie zrobic nieszczelnosc po miedzy pompą a zbiorniczkiem tak ze nie ma co przesadzać

a wiec najpierw sobie luzujemy wszystkie odpowietrzniki(w celu sprewdzenia czy da sie je odkręcic bez wiekszych problemów) i spowrotem je zakrecamy, potem wyssysamy strzykawą cały płyn z zbiorniczka i zalewamy nowy,

podpinamy koło zapasowe lub spręzarke do tego korka i dujemy 0,5b

na odpowietrzany na odkrecany odpowietrznik nakładamy kawałek bezbarwnego węzyka i puszczamy go do jakiejs małej buteleczki i odkręcamy odpowietrznik, i płyn sam leci zlosnik.gif jedyna wata to to ze co chwilke trzeba sprawdzac czy jest jescze płyn w zbiorniczku

zdjcie0415.jpg

zdjcie0416.jpg

ostatnio odpowietrzyłem w ten sposob u siebie i jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.okazje.info.pl/okazja/dom-i-o...gla-pbb100.html

> ja mam takie coś ale chińskie za 80zł. odpowietrzasz hamulce w 5 minut tylko szukasz kogoś kto

> dolewa płyn bo znika raz dwa ale pedal mega twardy.

albo takie cuś http://allegro.pl/hydrauliczna-pompa-prozniowa-pompka-podcisnienia-i1510385330.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.