Skocz do zawartości

Kask CABERG V2R - opinie


Zibi122

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość w dobrej cenie ( taniej niż najtaniej na allegro ) zakupić nowy kask CABERG V2R.

Czy ktoś z was posiada taki i jak z jego użytkowaniem?

Bedzie to mój pierwszy kask ale wiadmo ze głowę trzeba chronić a do tego chcę kask w którym przez 500 km głowa mi nie spuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość w dobrej cenie ( taniej niż najtaniej na allegro ) zakupić nowy kask CABERG V2R.

> Czy ktoś z was posiada taki i jak z jego użytkowaniem?

> Bedzie to mój pierwszy kask ale wiadmo ze głowę trzeba chronić a do tego chcę kask w którym przez

> 500 km głowa mi nie spuchnie.

ja po roku jestem zadowolony. Jak dla mnie wygodny, ma blende i anti foga, wage ma chyba standardowa w tej cenie.

Nic mi sie nie popsulo ani nie przestało działać wink.gif

Coś konkretnego chciałbyś o nim wiedzieć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość w dobrej cenie ( taniej niż najtaniej na allegro ) zakupić nowy kask CABERG V2R.

> Czy ktoś z was posiada taki i jak z jego użytkowaniem?

> Bedzie to mój pierwszy kask ale wiadmo ze głowę trzeba chronić a do tego chcę kask w którym przez

> 500 km głowa mi nie spuchnie.

Mam od roku, ale moja ocena jest subiektywna, bo to mój pierwszy kask.

Blenda- fajna sprawa ok.gif dobra wentylacja, raz mi spadł przy otwartym wizjerze, ale nic się nie stało, łatwo wyjmowalna szybka do czyszczenia ok.gif

Na trasę >50km zawsze zakladam stopery do uszu i glowa nie pęka ok.gif

Ja polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja po roku jestem zadowolony. Jak dla mnie wygodny, ma blende i anti foga, wage ma chyba

> standardowa w tej cenie.

> Nic mi sie nie popsulo ani nie przestało działać

> Coś konkretnego chciałbyś o nim wiedzieć?

> Pozdrawiam

Ogólnie jak się uzytkuje i sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie jak się uzytkuje i sprawuje.

Ogólnie jest ok. Blenda to fajna sprawa, chociaż mogłaby być ciut ciemniejsza. Tak jak jest też pomaga i w sumie korzystam z niej tylko w ostrym słońcu (rano, rzadziej wieczorem). Wygodnie się ją opuszcza i podnosi, nawet w 'zimowych' rekawiczkach.

Szybkę łatwo wyjąć i założyć, więc wygodnie się czyści.

Nie korzystam jeszcze ze stoperów, ale nie jeżdzę za szybko (przelotowo 90-110, przez moment moze się zdarzyć ciut szybciej, np przy wyprzedzaniu), więc nie wiem jak by było przy większych prędkościach.

Kask ma od spodu osłonkę, która ogranicza hulanie wiatru - fajna sprawa.

Przełączniki od wlotów powietrza mogłyby być ciut większe i jakoś inaczej oznaczone - do tej pory nie wiem w której pozycji są otwarte, a w której zamkniete. Tzn, w czasie jazdy wiadomo czy Ci wieje czy nie, ale po jeździe nigdy nie sprawdzam czy widać na guziczku O czy C.

Da się je przełączać w rękawicy, ale są małe.

Generalnie to też mój pierwszy kask integralny, poprzednio miałem otwartego Nolana, więc nie ma co porównywać.

Myślę, że po dwuletniej (poprzednio pisałem, że rok - moja pomyłka.. to już trzeci sezon z moja CBF, szybko ten czas leci frown.gif )eksploatacji mogę z czystym sumieniem polecić ten kask.

No, chyba, że przez te dwa lata potaniały lepsze kaski albo wprowadzili jakieś ciekawe nowości - nie śledziłem rynku.

Pozdrawiam

fosfor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam możliwość w dobrej cenie ( taniej niż najtaniej na allegro ) zakupić nowy kask CABERG V2R.

> Czy ktoś z was posiada taki i jak z jego użytkowaniem?

> Bedzie to mój pierwszy kask ale wiadmo ze głowę trzeba chronić a do tego chcę kask w którym przez

> 500 km głowa mi nie spuchnie.

No ja mam takie dla siebie i serce.gif juz trzeci sezon.

Podsumuje to nastepujaco: nastepny tez bedzie V2R zlosnik.gif

Wentylacja na gorze, wentylacja z przodu super sprawa

W tego anntifoga to tak zabardzo w cuda nie wierz ale lepiej niz w innych kaskach

Oslona przeciwsloneczna - genialna sprawa (dlaczego inni producenci tego tez nie montuja?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ogólnie jest ok. Blenda to fajna sprawa, chociaż mogłaby być ciut ciemniejsza. Tak jak jest też

> pomaga i w sumie korzystam z niej tylko w ostrym słońcu (rano, rzadziej wieczorem). Wygodnie

> się ją opuszcza i podnosi, nawet w 'zimowych' rekawiczkach.

> Szybkę łatwo wyjąć i założyć, więc wygodnie się czyści.

> Nie korzystam jeszcze ze stoperów, ale nie jeżdzę za szybko (przelotowo 90-110, przez moment moze

> się zdarzyć ciut szybciej, np przy wyprzedzaniu), więc nie wiem jak by było przy większych

> prędkościach.

> Kask ma od spodu osłonkę, która ogranicza hulanie wiatru - fajna sprawa.

> Przełączniki od wlotów powietrza mogłyby być ciut większe i jakoś inaczej oznaczone - do tej pory

> nie wiem w której pozycji są otwarte, a w której zamkniete. Tzn, w czasie jazdy wiadomo czy Ci

> wieje czy nie, ale po jeździe nigdy nie sprawdzam czy widać na guziczku O czy C.

> Da się je przełączać w rękawicy, ale są małe.

> Generalnie to też mój pierwszy kask integralny, poprzednio miałem otwartego Nolana, więc nie ma co

> porównywać.

> Myślę, że po dwuletniej (poprzednio pisałem, że rok - moja pomyłka.. to już trzeci sezon z moja

> CBF, szybko ten czas leci )eksploatacji mogę z czystym sumieniem polecić ten kask.

> No, chyba, że przez te dwa lata potaniały lepsze kaski albo wprowadzili jakieś ciekawe nowości -

> nie śledziłem rynku.

> Pozdrawiam

> fosfor

Kupiłem, w poniedziałek na jazdach przetestuję ale pierwsze wrażenie robi naprawdę dobre. Mam model na rok 2010. Model na 2011 ma lekko zmienione wnętrze, loga i kolory wlotów ale rozmiar M na mnie był jednak za mały. Po za tym niczym się nie różnił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.