Skocz do zawartości

[megane II] KZFR a olej?


Jettison

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że poprzedni właściciel mojej Megi zalał przy84kkm zamiast oleju 5w30 (ewentualnie 5w40) olej 10w40. Samochód ma teraz 93000 km przebiegu i zastanawiam się czy wracać do oleju 5w30/5w40 czy zgodnie z "tym co się mówi" (nie powinno się wracać do syntetyka z półsyntetyka) i zalać 10w40??? Silnik nie zużywa oleju i nie jestem pewnien czy po powrocie do syntetyka nie ulegnie to zmianie. Zastanawia mnie też jak ta całą zabawa z olejami wpłynie na KZFR...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okazało się, że poprzedni właściciel mojej Megi zalał przy84kkm zamiast oleju 5w30 (ewentualnie

> 5w40) olej 10w40. Samochód ma teraz 93000 km przebiegu i zastanawiam się czy wracać do oleju

> 5w30/5w40 czy zgodnie z "tym co się mówi" (nie powinno się wracać do syntetyka z półsyntetyka)

> i zalać 10w40??? Silnik nie zużywa oleju i nie jestem pewnien czy po powrocie do syntetyka nie

> ulegnie to zmianie. Zastanawia mnie też jak ta całą zabawa z olejami wpłynie na KZFR...?

A gdzie wyczytałeś, że olej wpływa na pracę KZFR?? Jak chcesz to możesz kupić tańszy syntetyk, wymienić ten półsyntetyk, przejechać z 1000-2000 km w celu oczyszczenia ewentualnych osadów po połsyntetyku sprawdzenia ubytkow i wymienić olej na coś lepszego Elf czy Castrol. Jeśli to za drogie rozwiązanie to można pomyśleć o wymianie tylko filtra oleju i uzupełnieniu stanu po wymianie jeśli wszystko będzie grało. Ja bym wybrał te 1 rozwiązanie z podwójną wymianą.

pozdro

cimi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przejechać z 1000-2000 km w celu oczyszczenia ewentualnych osadów po

> połsyntetyku

Ile razy można pisać, że żaden olej o klasie jakości SJ i wyzej (a więc wszystkie semisyntetyki się tu łapią) nie ma prawa zostawić w silniku śladu nagaru czy szlamu.

Tak więc wszelkie przepłukiwanie nie ma najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.