Skocz do zawartości

206-ka


wujcio

Rekomendowane odpowiedzi

> (...)

> jakie silniki polecacie w peugocie 206.? na co zwracać uwagę przy kupnie?

206 produkowano dość długo, i wszystko zależy od funduszy, jakie chcesz przeznaczyć na autko oraz czy mocno liczysz się z późniejszymi kosztami eksploatacji. Jeśli chodzi o najstarsze egzemplarze i ma być tanio to IMO szukać najprostszego ale za to ładnego klekota 1.9D. Przyjemność z jazdy nieporównywalna z benzynowym 1.1, zwłaszcza w trasie. Mimo, że to zwykły diesel to pracuje bardzo przyjemnie i nie ma co się w nim popsuć. Jeśli chodzi o nowsze, to IMO tylko i wyłącznie 2.0 HDi - pali mniej niż wcześniej wymienione a przyspieszenie i elastyczność potrafi zaskoczyć. Jeśli niskie spalanie nie jest priorytetowe, to może być również i 1.6, nawet ośmiozaworowy.

Jeśli chodzi o tylną belkę, to nie ma co jej demonizować - nawet jak kupisz z padniętą, to zrobisz przy zakupie i na dłuuuugo o niej zapomnisz. Koszty tego obecnie już nie zabijają, a temat jest dobrze opanowany przez specjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem....

> jakie silniki polecacie w peugocie 206.? na co zwracać uwagę przy kupnie?

od 3 tyg. ujeżdżam 206 z 1.4 HDi i jestem bardzo mile zaskoczony co do silnika. Jedynym minus to praca na wysokich obrotach kultura pracy jak kosiarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem....

> jakie silniki polecacie w peugocie 206.? na co zwracać uwagę przy kupnie?

Witam, od dwóch miesiecy zona ujeżdza 206 z silnikiem 1.1. Samochodzik do miasta i na dojazdy do pracy w sam raz, silnik nie robi szalu ale i nie jest taki zły. Powiem szczerze, ze jestem pod wrazeniem tego autka. W porównaniu do mojego scenica jeźzi jak gokard. Sam jak jade w miasto wole jechac lwem. Mimo swoich lat sylwetka dalej jest na czasie. Ja szukałem długo i stwierdziłem, ze wezme ten który będzie w najlepszym stanie technicznym, bez wzgledu na silnik. Nie brałem pod uwage tylko wersji S16 ze 133 konnym silnikiem, gdyż nie dał bym takiej zabawki kobiecie zlosnik.gif Jeżeli ato ma byc rodzinne to 1.1 raczej odpda ale jeko auto do miasta w zupelnosci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem....

> jakie silniki polecacie w peugocie 206.? na co zwracać uwagę przy kupnie?

silnik - jak mała benzyna to 1.1, nie polecam 1.4 - osiągi niewiele większe, a spalanie zdecydowanie.

diesle - moim zdaniem najlepsza jest wersja 1.4 hdi - popularna, ekonomiczna i wystarczająco zrywna jak do tego autka.

usterki - często padają wtryskiwacze, sprawdź stan tylnej belki. Zobacz czy nie jest zepsuty przełącznik zespolony, często padały, a naprawa jest droga. Poza tym wszystkie usterki są typowe dla aut używanych, nic strasznego się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam. ja z sąsiedniego kącika z zapytaniem....

> jakie silniki polecacie w peugocie 206.? na co zwracać uwagę przy kupnie?

Zalezy jeszcze jaki rocznik. Od drugiej połowy 2001 roku była juz montowana instalacja multipleksowa tzw. MUX która lubi płatac figle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z benzyniaków to tylko 1.6 90KM - dobrze znosi LPG i już dobrze jedzie.

> Pamiętaj - nie daj się skusić cenami używanych 206-ek z silnikiem 1.1 - to jedzie tak jak wóz

> drabiniasty

A czy ten silnik aby na pewno ma hydraulikę zaworową? Bo jeśli nie, a IMO nie ma, to wtedy do LPG średnio pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z benzyniaków to tylko 1.6 90KM - dobrze znosi LPG i już dobrze jedzie.

> Pamiętaj - nie daj się skusić cenami używanych 206-ek z silnikiem 1.1 - to jedzie tak jak wóz

> drabiniasty

Jechałes?, czy tylko znajomy znajomego tak uwaza?

Od jakiegos czasu pomykam 1.1 i jakos kompleksów nie mam, na swiatłach tez nie jestm ostatni, a i w trasie daje spokojnie rade.

A co do autora watku to nie bój sie 1.1 a najlepiej sie przejedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co do autora watku to nie bój sie 1.1 a najlepiej sie przejedź.

Dobrze mówisz. Kiedys miałem 206- tke z tym silnikiem i nie narzekałem. Moze nie była demonem szybko szybkości ale do dojazdów do pracy w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.