Skocz do zawartości

Choinka w Pandzie


Klaudi0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wszystkim wiadomo (mam takową nadzieje) w Pindzie mamy rewelacyjne rozwiązanie ze światłami mijana i jako że fabryka wspomaga serwisy ASO zaproponowała nam wymianę jednostek centralnych wraz z kostką, której nie można kupić poza siecią ASO w cenie 160zł.

Więc jako pomysłowy Dobromił podkasałem rękawy i zrobiłem takie cudo (nie ma jak stary 126p) grinser006.gif

oczywiście to początek działania gdyż kolejną robótka to dołożenie przekaźników przed żarówkami + wymiana nowych kostek dla żarówek bo tamte mi zmieniają kolor na ciemno żółty a zaraz pewnie na brązowy. :D

Oto moje prace :D

tak było

284963603-p2.jpg

tak jest + kostka z 126p za 4zł

284963603-p1.jpg

post-46457-14352512661401_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lutowałeś bezpośrednio w płytę body?

> Jak poszedł demontaż oryginalnego złącza ?:)

Próbowałem ale dałem sobie spokój miałem zasłabłą lutownice i musiał bym przegrzać ścieżki więc popieprzyłem wy lutowanie gniazda i z robiłem zgodnie z filozofią PAT&MAT.

Połamałem gniazdo z jednej strony by piny były dostępne a następnie po oczyszczeniu wlutowałem w nie kabelki. :D

A i foto z kostką

284963628-p3.jpg

oczywiście najpierw same kable do pinów potem wszystko zmontować do kupy a na konie montaż kostki. Jak by miał kotkę iso do radia to bym ją założył bo jest mniejsza ale była droższa :D

post-46457-14352512662034_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Próbowałem ale dałem sobie spokój miałem zasłabłą lutownice i musiał bym przegrzać ścieżki więc

> popieprzyłem wy lutowanie gniazda i z robiłem zgodnie z filozofią PAT&MAT.

> Połamałem gniazdo z jednej strony by piny były dostępne a następnie po oczyszczeniu wlutowałem w

> nie kabelki. :D

> A i foto z kostką

> oczywiście najpierw same kable do pinów potem wszystko zmontować do kupy a na konie montaż kostki.

> Jak by miał kotkę iso do radia to bym ją założył bo jest mniejsza ale była droższa :D

ok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem a dorabiał już ktoś przekaźniki do żarówek lub zmieniał jakoś instalacje

ja zmieniałem - usunąłem piny świateł i wyprowadziłem przewody zakończone złączem MOLEX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem a dorabiał już ktoś przekaźniki do żarówek lub zmieniał jakoś instalacje

Zastępując słabą kostkę fabryczną inną mocniejszą to jedynie skuteczny i trwały sposób naprawy i to właśnie wykonałeś!

Dodawanie dodatkowych przekaźników nie ma większego sensu, gdyż ten wbudowany w Body jest wystarczająco dobry i nie znane są przypadki jego uszkodzenia.

Jeśli wszystkie styki będą OK. łącznie z tymi przy żarówkach to ten niewielki spadek napięcia powstający na przewodach, który zmniejszysz dodając przekaźniki przy lampach niewiele zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.