Skocz do zawartości

Fiesta MK7 kilka pytań


krisoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sąsiedzku

Przymierzam się do kupna Fiesty MK7 nowej z salonu i mam kilka pytań

który silnik benzynowy jest najlepszym kompromisem moc / spalanie 1.2 82KM czy 1.4 96 KM

Co warto a co nie warto dopłacać ????

Co się psuje w tym modelu ...

Na jakie typowe pytania odpowiadacie TTTM cfaniaczek.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gifbiglaugh.gif

Jakieś akcje nawrotowe ... typowe usterki ??? jak sprawa korozji ...

czyli typowe obawy kupującego nowe auto i będącego przekonywanym w salonie że lepszego nie znajde wpysk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam po sąsiedzku

> Przymierzam się do kupna Fiesty MK7 nowej z salonu i mam kilka pytań

kurcze szkoda ze rok temu na to nie wpadłeś - fiesty bardzo podrożały przez rok.

> który silnik benzynowy jest najlepszym kompromisem moc / spalanie 1.2 82KM czy 1.4 96 KM

1.2 pali wiecej od tego 1.4, a jedzie duzo gorzej. IMO tylko 1.4, ewentualnie diesle smile.gif

> Co warto a co nie warto dopłacać ????

Ogólnie jak to w fordach im masz bogatszą wersję, tym mniej wkurza cie jakosc wnętrza zlosnik.gif wiec w sumie warto za wszystko - na pewno bardzo warto za grzaną przednią szybę.

> Co się psuje w tym modelu ...

jak dotąd żadnych usterek nie zauważyłem, ale przeciez 15kkm to zaden przebieg.

Ogólnie fordy mechanicznie to są bardzo trwałe auta, a silnik 1.4 benzyna to żywcem 1.6 100KM z focusa ze zmniejszoną pojemnością - sprawdzona jednostka. kultura pracy żałosna, ale powinno toto jeździc w nieskończoność.

> Na jakie typowe pytania odpowiadacie TTTM

"eeeej moja fiesta jest dwukolorowa"

odp: TTTM zlosnik.gif

wycieraczki wycierają w sumie niewielką część przedniej szyby - wkurza mnie to...

tandetne wnetrze.

ogromne żywcem zabrane z focusa daszki przeciwsłoneczne.

W sumie na twoim miejscu pomyslałbym nad focusem teraz koncza jego produkcję i są naprawde genialne ceny - taki 1.6 100KM jeździ jak fiesta 1.4 smile.gif

> Jakieś akcje nawrotowe ... typowe usterki ???

nic.

jak sprawa korozji ...

w fiestach nie słyszałem o tym problemie.

> czyli typowe obawy kupującego nowe auto i będącego przekonywanym w salonie że lepszego nie znajde

w sumie problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A tak naprawdę to oba te silniki (1.4 i 1.6) chyba pochodzą od 1.25, który jest wspólna konstrukcją

> Yamahy i Forda.

1.6 to stary dobry zetec focusa - potem zmodernizowany i nazwany duratec. z niego zrobili to 1.4

tymczasem 1.6 montowany we fiestach to tez konstrukcja fordowska - 1.6 tivct - ze zmiennymi fazami rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz rozeznanie które lampy w MK7 lepiej świecą ... lustra czy soczewki

wolał bym info z własnych doświadczeń a nie marketingu forda

bo tam oczywiście twierdzą że soczewki co np w punto 2 i 2fl się nie sprawdza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6 to stary dobry zetec focusa - potem zmodernizowany i nazwany duratec. z niego zrobili to 1.4

> tymczasem 1.6 montowany we fiestach to tez konstrukcja fordowska - 1.6 tivct - ze zmiennymi fazami

> rozrządu.

Komor chyba pisał że mimo usilnych starań nie udało mu się w tym 1.6 znaleźć tych zmiennych faz hehe.gifhehe.gifhehe.gifhahaha.gifhahaha.gifhahaha.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a masz rozeznanie które lampy w MK7 lepiej świecą ... lustra czy soczewki

> wolał bym info z własnych doświadczeń a nie marketingu forda

> bo tam oczywiście twierdzą że soczewki co np w punto 2 i 2fl się nie sprawdza

weź ty mi tu fiata do normalnego samochodu nie porównuj zlosnik.gif

podstawowe lampy świecą bardzo dobrze. soczewki także, ale nie powiem że widać jakąś ogromną różnicę na plus soczewek. po prostu juz zwykle lampy wystarczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komor chyba pisał że mimo usilnych starań nie udało mu się w tym 1.6 znaleźć tych zmiennych faz

może nie tym 1.6 jechał co trzeba zlosnik.gif

jesli spodziewal sie efektu civica typeR to rzeczywiscie nie ma tego szarpniecia silnika - fazy sie bardzo płynnie zmieniają - calkiem inaczej rozwiazany system zmieniania faz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw wiesz może czy w wersji titanium da się aktywować domykanie szyb z pilota

wersja 3D z fabrycznymi szybkami na prąd ... i żeby się zamykały po naciśnięciu pilota bez drugiego wciskania z przytrzymaniem

wogóle macie może jakąś instrukcje w pdf albo online ???

bo rozmawiam z kilkoma salonami ...jedni twierdzą że się da

jedni że nie

jedni że trzeba moduł dołożyć ale oni nie robią ... ale znają rzeźbiarza na górce co kiedyś pracował dla nich i się zna ...

i w sumie jeszcze kilka innym mniej ciekawych wywodów ....

a co salon to wogóle inna cena z sufitu zdjęta .... i za auta i za domykanie ...

nawet we fiacie takiej cyrkówki nie przedstawiają potencjalnemu nabywcy .... dopiero jak zakupi to się jaja zaczynają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie da sie - bo to funkcja alarmu. zarówno podwójne ryglowanie, jak i domykanie szyb

> bedziesz mial z fabrycznym alarmem to bedziesz to miał.

czyli rozumiem że fabryczny alarm za kosmiczne pieniądze sprawe załatwia ??

dziwne na stronie forda od soboty nie ma konfiguratora fiesty hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile palą te 1.4 przy normalnej przeciętnej jeździe miejskiej bez ścigania z każdych świateł

> i ile więcej wciągnie ten 1.6 ???

W praktyce Fiesta 1.6 tivct na przestrzeni ostatnich ok. 8 000 km średnio wypija mi 8,8 l/100 km (jeżdżę raczej spokojnie, głównie po mieście).

W pierwszym poście pytałeś o usterki - w mojej fieście na gwarancji wymienili uszczelkę drzwi, bo okazała się nieszczelna. Poza tym sprawuje się bez zarzutu.

Co do wad - jedyne co mi na myśl przychodzi to brak 6-biegu. Za miastem bardzo by się przydał - spadłoby spalanie i zrobiło się ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komor chyba pisał że mimo usilnych starań nie udało mu się w tym 1.6 znaleźć tych zmiennych faz

Jak Vadero pisał - szarpnięcia jak w Vtecu nie ma, ale po przekroczeniu 4000 RPM czuć jak coś się ożywia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak Vadero pisał - szarpnięcia jak w Vtecu nie ma, ale po przekroczeniu 4000 RPM czuć jak coś się

> ożywia.

nie jechałem jeszcze ale muszę spróbować. Tak samo jak nowego focusa.. Chyba że połączę jedno z drugim i będzie focus z tym silnikiem, chociaż wolałbym ecoboost 1.6 zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.