Skocz do zawartości

Albea - hamulce przód - z czym to sie je?


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

zanabyłem niedawno przednie hamulce wentylowane z fiata Albea 257 mm wentylowane... ale... nigdzie nie ma gumek do nich :/ ktoś wie z czego jeszcze szukać

sklepy odsyłają na drzewo, bo nie ma w katalogu, nawet w internetowym Inter Carsa nie ma tego auta.... ktoś ma jakiś pomysł

jutro jadę do ostatniej deski ratunku (chyba) czyli ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A toto nie ma zwykłych hamulców jak w Palio/ Siena?

problem polega na tym, że nie...

palio/siena mają system ATE, mam gumki z takowego i nie pasują... na moich zaciskach pisze Bosch :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albea przez niektórych producentów części jest określana jako palio II w wersji sedan wink.gif

był też pickup strada (w późniejszych rocznikach) na podstawie palio II.

może coś ze strady podpasujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale jakich gumek szukasz?

uszczelka tłoczka wewnętrzna, zewnętrzna osłona tłoczka przed syfem, dwie gumki osłonowe prowadnic... takich właśnie... rozmiar tłoczka 54, głębokość 52, otwór na uszczelkę przeciwbrudową 62 mm... żaden fiat nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Idz do aso i nie marudź, kupiłeś mało popularne zaciski z mało popularnego auta, a oczekujesz

> zamienników. W aso koszt zestawu naprawczego zacisku to 60-80zł

zgadzam się, koszt zestawu naprawczego składającego się z 4 gumek i dwóch śrubek to dokładnie 67 zł za stronę :/ niemniej takie same pasują do Peugota 205, 307 i partnera, i ten sam zestaw to już 50 zł... szukam dalej...

a i myślałem, że albea ma coś ze sieny i jest bardziej popularna, stąd taki a nie inny zakup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A patrzyłeś tutaj na dole strony?

jedyne auto które spełnia na dole strony moje wymagania to ritmo abarth (tzn wymiarów)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a i myślałem, że albea ma coś ze sieny i jest bardziej popularna, stąd taki a nie inny zakup

Jak mogłeś sądzić, że Albea jest popularna, skoro widuje się ją pewnie z 10x rzadziej niż Sienę? zlosnik.gif

Tak czy siak Albea to świetne auto, zwłaszcza jeśli kupić je nowe, bo za cenę Pandy dostajesz pojemność zbliżoną do dużego kompakta. (chyba nie kompaktu??? sam nie wiem wink.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawa się wyjaśniła dzisiaj całkowicie podczas montażu...

otóż gumki mają wewnątrz stalowy pierścień... po jego wyjęciu pasuje idealnie zestaw regeneracyjny ze Stilo smile.gif system Bosch-Bendix

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.