Skocz do zawartości

Problem ze światłami?!?!?!


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze to temat rzeka, ale...

Pzrepalilo mi sie jedno swiatlo miajnia, uradowany pojechlem do norauto kupic philipsy HV, w komplecie z postojowkami i tu ZONK mlot.gif Po zamontowaniu okazalo sie ze jedno swiatlo mijania dalej nie dziala (dokladniej lewe) I tu nasuwa mi sie kilka pytan. Ndmienie ze na jakims wyboju zapalily sie obydwa i pozniej znowu zagsly. Zarowki juz wymienialem na nowe (myslalem ze kupilem niesprawny komplet), koncowke konektorową zacisnelem (myslelem ze cos nie kontaktuje) a tu dalej pupa.gif

1) Czy jest jeden bezpiecznik do obydwu swiatel mijania czy moze sa dwa??

2) Po przekreceniu kluczyka na koncowce konektorowej, ktora sie wpina w zarowke powinno sie na mierniku pojawic +12V???

Podpowiedzcie co jeszcze sprawdzic, bo jestem w kropce i juz nie mam pomyslow. sciana.gif Bede niezmiernie wdzieczny 20.GIF20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze w niedziele to samo swiatlo przestalo mi swiecic. Zrobilem 30km. i na postoju rozbebeszylem lampe, wyjalem zarowke i okazalo sie ze nie jest przepalona. Wlozylem ja na miejsce i okazalo sie ze swieci.

Podejrzewam ze sie zapalila gdzies po drodze, bo po dluzszej obserwacji zauwazylem ze klosz jest cieply.

Reasumujac: obawiam sie, ze ten zakichany przelacznik zespolony daje pupa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) Czy jest jeden bezpiecznik do obydwu swiatel mijania czy moze sa dwa??

są dwa

> 2) Po przekreceniu kluczyka na koncowce konektorowej, ktora sie wpina

> w zarowke powinno sie na mierniku pojawic +12V???

powinno , oczywiście jak dodatkowo załączysz światła

> Podpowiedzcie co jeszcze sprawdzic, bo jestem w kropce i juz nie mam > pomyslow

sprawdź czy ci masa dochodzi na drugi konektorek , może być też kiepski styk na bezpieczniku , przekaźnik świateł mijania jeśli masz , ostatecznie przełacznik zespolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podpowiedzcie co jeszcze sprawdzic, bo jestem w kropce i juz nie mam

> pomyslow. Bede niezmiernie wdzieczny

Mam tak samo. Błąd został namierzony i niestety okazało się że to przełącznik zespolony sciana.gif

A tak na marginesie: da się to ustroistwo naprawić czy tylko wymiana na nowy niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam tak samo. Błąd został namierzony i niestety okazało się że to

> przełącznik zespolony

> A tak na marginesie: da się to ustroistwo naprawić czy tylko wymiana

mozna naprawic wiekszych problemow nie ma tylkortrzeba uwazac na sprezynki ijak masz poduche to wiadomo tak zeby failura nie zlapal wink.gif

> na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie rowniez obstawiam na ten zakichany przełacznik... Sprawdzilem wszystko co moglem. Teraz koledzy pomozcie, nakierujcie mnie jakos mlot.gif

1) orientacyjne ceny nowego, ewentualnie gdzie takowego poszukiwac ??

2) Opłaca sie naprawiac (regenerowac) jak dlugo pozniej pozyje??

3) Konsekwencje nie naprawiania ??

4) Debilnie infantylne pytanie Bravo 1.6 z 1996r ma przekazniki swiatel, jesli tak to gdzie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1) orientacyjne ceny nowego, ewentualnie gdzie takowego poszukiwac ??

cena kosmiczna - pytaj w ASO

> 2) Opłaca sie naprawiac (regenerowac) jak dlugo pozniej pozyje??

pewnie , niektórzy nadal jeżdżą

> 3) Konsekwencje nie naprawiania ??

wykończy się całkiem

> 4) Debilnie infantylne pytanie Bravo 1.6 z 1996r ma przekazniki

> swiatel, jesli tak to gdzie??

jak ktoś nie zamontował to nie powinien mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.