Skocz do zawartości

Seat Altea XL 1.9TDI-nowy nabytek.


maciej267

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ponieważ od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Altei XL 1.9tdi 105km mam kilka nurtujących mnie pytań do szanownych koleżanek i kolegów-posiadaczy tej marki:

-czy kontrolka oleju powinna gasnąć przed uruchomieniem silnika/to jest norma/?

-czy jest kontrolka od zapalonych świateł mijania?

-jak sprawdzić czujnik deszczu?

-jak włączyć i wyłączyć climatronic/w innych markach był przycisk AC lub ikonka na wyświetlaczu/?Jak sprawdzić kiedy klima działa.

-jak sprawdzić czy czujnik ciśnienia w oponach działa prawidłowo?

-czy w Altei XL występuje górna osłona silnika/napis np.Seat tdi/?

I co najważniejsze : skąd zdobyć instrukcję obsługi samochodu i radia choćby w pdf. Fiat Auto Poland bezpłatnie przesłał mi te książki, a Seat odsyła mnie do serwisu bym kupił po 150zł.

Proszę o odpowiedzi, które będą dla mnie pomocą w użytkowaniu.

Dziękuję i pozdrawiam. 001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -czy kontrolka oleju powinna gasnąć przed uruchomieniem silnika/to jest norma/?

wszystko powinno chyba zgasnac, jedynie aku moze zostac..

> -czy jest kontrolka od zapalonych świateł mijania?

raczej nie, pewnie po lewej masz pokretlo (sam mam vw ale podejrzewam, ze to mniej wiecej to samo zlosnik.gif) kontrolki masz ew. od ogrzewania tylniej szyby, otwarcia bagaznika no i przeciwmgielnych)

> -jak sprawdzić czujnik deszczu?

wlaczyc go i chlusnac szklanke wody na szybe zlosnik.gif

> -jak włączyć i wyłączyć climatronic/w innych markach był przycisk AC > lub ikonka na

> wyświetlaczu/?Jak sprawdzić kiedy klima działa.

jak masz 'auto' napisane lub nic to wtedy dziala klima, jak eco lub econo to zwykly nawiew

> -jak sprawdzić czy czujnik ciśnienia w oponach działa prawidłowo?

spuscic powietrze z kola ? zlosnik.gif

> -czy w Altei XL występuje górna osłona silnika/napis np.Seat tdi/?

pewnie tak, jak w wiekszosci nowych aut..

> I co najważniejsze : skąd zdobyć instrukcję obsługi samochodu i radia choćby w pdf.

google.pl --> wpisz 'Seat Altea XL 1.9 TDI instrukcja obsługi pdf' i szukaj zlosnik.gif mam nadzieje, ze cos pomoglem waytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko powinno chyba zgasnac, jedynie aku moze zostac..

> raczej nie, pewnie po lewej masz pokretlo (sam mam vw ale podejrzewam, ze to mniej wiecej to samo )

> kontrolki masz ew. od ogrzewania tylniej szyby, otwarcia bagaznika no i przeciwmgielnych)

> wlaczyc go i chlusnac szklanke wody na szybe

> jak masz 'auto' napisane lub nic to wtedy dziala klima, jak eco lub econo to zwykly nawiew

> spuscic powietrze z kola ?

> pewnie tak, jak w wiekszosci nowych aut..

> google.pl --> wpisz 'Seat Altea XL 1.9 TDI instrukcja obsługi pdf' i szukaj mam nadzieje, ze cos

> pomoglem

Witam.

Dzięki za odpowiedź.Na pewno pomogłeś. Tylko w sumie nie wiem jak włączyć ten czujnik deszczu, aby go sprawdzić.Pozdrawiam. claps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko w sumie nie wiem jak włączyć ten czujnik deszczu, aby

> go sprawdzić.Pozdrawiam.

Przełącznik wycieraczek na pozycję I (ząbek do góry) i wtedy polewać jak kolega radził. Powinno pomóc clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.Ponieważ od kilku dni stałem się szczęśliwym posiadaczem Altei XL 1.9tdi 105km mam kilka

> nurtujących mnie pytań do szanownych koleżanek i kolegów-posiadaczy tej marki:

> -czy kontrolka oleju powinna gasnąć przed uruchomieniem silnika/to jest norma/?

sprawdze jutro i dam znać wink.gif

> -czy jest kontrolka od zapalonych świateł mijania?

nie ma

> -jak sprawdzić czujnik deszczu?

wycierałki na auto i polej myjką smile.gif

> -jak włączyć i wyłączyć climatronic/w innych markach był przycisk AC lub ikonka na

> wyświetlaczu/?Jak sprawdzić kiedy klima działa.

climatronic to cały system wentylacji - conajwyżej możesz w pełni go wyłączyć przycieskiem off (wersja po lifcie [2009]) - a do samej klimy jest po prostu A/C - który swoją drogą ma też szersze znaczenie bo np. zimą odpowiada za włączenie elektrycznego dogrzewania dzięki czemu po parunastu sekundach dmucha ciepłym poiwetrzem

> -jak sprawdzić czy czujnik ciśnienia w oponach działa prawidłowo?

smile.gif

> -czy w Altei XL występuje górna osłona silnika/napis np.Seat tdi/?

przyoszczędzili na tym smile.gif jeden z niewielu VAG-ów bez plastiku na górze smile.gif

> I co najważniejsze : skąd zdobyć instrukcję obsługi samochodu i radia choćby w pdf. Fiat Auto

> Poland bezpłatnie przesłał mi te książki, a Seat odsyła mnie do serwisu bym kupił po 150zł.

http://free-pdf-ebook.com/2008/07/30/seat-altea-owners-manual-english-2006-version/

> Proszę o odpowiedzi, które będą dla mnie pomocą w użytkowaniu.

> Dziękuję i pozdrawiam.

Miłego ujeżdżania smile.gif Silnik chipowany czy standard ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. U mnie nie występuje przycisk "A/C' i dlatego pytam jak włączyć i wyłączyć klimę.Dowiedziałem się, że jeżeli na wyświetlaczu pojawia się "econ" to jest zwykły nawiew.W mojej Altei jest silnik standardowy- na razie go testuję ponieważ jest trochę inny w użytkowaniu niż 1.9JTD z mojego wcześniejszego Stilacza. Czujnik deszczu działa bez zarzutu.Odnośnie instrukcji to wersję obcą mam, dlatego zależy mi na polskiej/ale dzięki i za tą/.A dopowie ktoś co z tym czujnikiem ciśnienia w oponach, jak go ustawić i sprawdzić?Pozdrawiam.30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nie ma tam żadnego czujnika. Info o ubywaniu powietrza pojawia się na bazie czujnika obrotów kół. Po lifcie ten dodatek usunęli, jednak z tego co kojarze aby skalibrować ten czujnik musisz wcisnąć ten przycisk z piktogramem opony na środkowej konsoli w trakcie powolnego kulania się na "jedynce" aż zgaśnie kontrolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam ponownie. Może wzbudzi to u Was śmiech, ale nie mogę znaleźć w Altei XL skrzynki z bezpiecznikami, tak jak to jest w innych samochodach, gdzie na zaślepce są opisane konkretne bezpieczniki.Pod kierownicą jest ich zaledwie kilka ale bez żadnego opisu.Zdejmowałem plastik po lewej stronie deski tak jak np.w Leonie, ale tam nic nie ma. niewiem.gifProszę o podpowiedź. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bezpieczniki po lewej stronie kokpitu, od dołu trzeba ściągnąć plastyk i faktycznie nie jest ich za dużo. Moze większe bezpieczniki, główne są po maska w okolicy akumulatora, tam widziałem skrzyneczkę, ale nie zaglądałem. Ja kupowałem nowe auto i obudowę silnika miałem, tez 1,9 TDI> Chodzi cichutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.